dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wilgotna posadzka przy kominie.

    Witam wszystkich potrzebuję porady co może być przyczyną wilgoci na posadzce przy kominie. Złożyłem na to reklamacje z tytułu rękojmi u dewelopera, ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Odpisał tylko że jest to spowodowane nie wygrzaniem posadzki. Posadzki robione w listopadzie a mamy już praktycznie lipiec. Do początku czerwca nie było śladów wilgoci, pierwszy raz pojawiła się po pierwszym dużym deszczu i teraz pojawia się przy każdym więc teza dewelopera jest mało realna. Co więcej wilgoć ujawnia się tylko w miejscu w którym deweloper nie dał styropianu i nie ułożył podlogówki. Komin na całej długości suchy zarówno na parterze jak i pierwszym piętrze, oraz w środku jak i na zewnątrz, dach sprawdzony przez dekarza. Co więcej u sąsiadów z innych segmentów również pojawiła się wilgoć w tym miejscu ( oni posadzkę wygrzewali) z tym że oni już mają ułożone płytki. Developer również twierdzi że poziom wód gruntowych jest tu niski, ale około 300 metrów dalej mam działkę Rod na której jest studnia kopana z lustrem wody około pół metra poniżej poziomu gruntu.
    I teraz pytanie czy ma ktoś z forumowiczów pomysł jaka jest przyczyna usterki, kogo wezwać do jej odnalezienia ewentualnie jak zmusić dewelopera do usunięcia usterki. Dodam że ta usterka blokuje mi pracę na całym parterze ( obudowa kominka i gres) za miesiąc mam ślub i nie mam czasu na mizianie się deweloperem i czekanie na jego łaskę.
    https://ibb.co/WvK9Wk5
    https://ibb.co/DfLNPpF
    https://ibb.co/Zhmnk83
    Pozdrawiam Adam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    A komin dymowy jak jest zakończony ?

  3. #3

    Domyślnie

    Piszesz, że komin jest suchy na całej długości w środku, jak i na zewnątrz. A sprawdzałeś czy wełna okalająca kształtki ceramiczne w kominie też jest sucha .. ?? Bo coś mi się wydaje, że Ktoś, kto u tego Dewelopera montował komin-y, niekoniecznie przyłożył się do jego poprawnego montażu, tudzież stworzenia wentylacji ( tzw. przewietrzania komina ) dla wełny okalającej wkład ceramiczny. To mega ważny temat. Dekarz niestety nie musi się na tym znać. Dekarz ma zrobić obrópkę wcześniej przygotowanego komina ( moim zdaniem ). Polecam kontakt z przedstawicielem technicznym znanej, znanych marek kominów systemowych.

    Od tego, na Twoim miejscu bym zaczął.

    No i widzę, że Jajmar ma podobne przypuszczenia.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post
    Od tego, na Twoim miejscu bym zaczął.

    No i widzę, że Jajmar ma podobne przypuszczenia.
    Ja akurat myślałem o odkrytym kanale dymowym, ale opcja źle wykonanej izolacji jest oczywiście możliwa. Patrząc na 2 fotkę mam ogromne wątpliwości że komin jest suchy. Komin jest mokry na maksa, aż jakieś glony na styku z bloczkami się pojawiły.

  5. #5

    Domyślnie

    https://ibb.co/tbFQTsn
    Komin zakończony w ten sposób. Czy wełna jest sucha trudno określić, chyba że znacie jakiś sposób na sprawdzenie tego. Pisząc suchy komin miałem na myśli to że na całej długości na tynkach i gładziach nie widać zacieków tylko na posadzce. Zaczyna się od narożnika i po kilku godzinach przyjmuje taki kszałt jak brakujacy fragment styropianu i podlogówki.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    ja miałem podobnie - wilgoć na samym dole komina przy posadzce, gdzie jest miejsce na skropliny. Przy intensywnym deszczu było mokro. Nie miałem żadnego daszka, dodanie daszka pomogło. Sprawdzałeś czy uszczelnienie przy daszku jest ok? może polej wodą blache na kominie i zobacz gdzie spływa woda, może do uszczelnienia a tam masz nieszczelność.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    ja miałem podobnie - wilgoć na samym dole komina przy posadzce, gdzie jest miejsce na skropliny. Przy intensywnym deszczu było mokro. Nie miałem żadnego daszka, dodanie daszka pomogło. Sprawdzałeś czy uszczelnienie przy daszku jest ok? może polej wodą blache na kominie i zobacz gdzie spływa woda, może do uszczelnienia a tam masz nieszczelność.
    Zostało już dołożone uszczelnienie i nie pomogło oraz było wszystko polewane wodą wszystko spływa po obróbce nie widać było żeby w którymś miejscu szło pod obróbki. I tak w szeregowkach jest 28 segmentów każdy z takim samym daszkiem problem występuje w 5.
    Czy istnieje możliwość żeby podchodziła woda od chudziaka? Na osiedlu nie ma instalacji odprowadzającej deszczówkę.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mi z komina polało się w tym roku już z pół litra wody - ale ja nie mam daszku za to komin nie czyszczony i sporo sadzy na dnie. Ale przy zacinaniu deszczu daszek może niewiele pomagać. Zwłaszcza, ze tak mało komin wystaje i krople odbijające się od obróbki mogą wpadać do komina (wkład ceramiczny powinien wystawać ze 20-30 cm, na to ustnik i ewentualnie daszek - sprawdź w instrukcji montażu swojego komina).

    Dla przykładu taki filmik - około 10:30 to, co tu istotne.



    Do tego na oko to ta obróbka nie ma spadku - czy jak tam wylejesz wiadro wody to nie przeleje się do komina? Spadek powinien być do zewnątrz, żeby woda nie stała.
    Obadaj przez drzwiczki, co się dzieje z wodą, co wpada do komina.

    Druga sprawa - to niewłaściwe obrobienie komina. Nie może być kompletnie zamknięta przestrzeń z wełną. Grozi to skraplaniem się pary wodnej która dostaje się tam z wnętrza domu a nocą komin się wychładza
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-07-2020 o 10:26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony