dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Oferta do oceny

    Cześć.
    Dostałem ofertę na kompletną instalacje pompy ciepła. Rzućcie okiem proszę jak to wg was wyglada.

    Panasonic tcap 12kw
    KIT-WXC12H3E8 (27000)

    - CYRKULACJI CWU, ORAZ MATERIAŁÓW Z TYM ZWIĄZANYCH (POMPKI, RURY, ZAWORY)
    (1000)

    - 2 niezależne obiegi grzewcze, płyta rozszerzeń plus niezbędne rzeczy (4000)

    -Bufor wraz z potrzebnymi akcesoriami(1300zł)

    -elektroniczna pompa obiegowa z osprzętem lub zawór różnicowo-ciśnieniowy (700)

    -zawór 3drogowy C.O./CWU (700)

    -czujnik temperatury CWU (50)

    -bojler dedykowany do pomp ciepła o dużej powierzchni wymiany wężownicy (ponad 3m2) wraz z zaworami odcinającymi, zaworem zwrotnym, wysokiej jakości mosiężną belką bezpieczeństwa, dużym naczyniem przeponowym renomowanej firmy, zaworem bezpieczeństwa, manometrem, odpowietrznikiem (3500 zbiornik emaliowany/ 5500 nierdzewka)

    -wydajny filtr separator powietrza/ odmulacz magnetyczny + inhibitory korozji (700)

    -naczynie przeponowe na cele C.O. wraz z uchwytem lub grupą bezpieczeństwa (300)

    -materiały instalacyjne: rury, izolacje,kształtki (3000)

    -robocizna (3000)

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Anybody?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Niewiele pomogę, ale w październiku wymieniłem piec na ekogroszek na pompę PC PW 8kW Daikina + 5 klimakonwektorów + montaż i niezbędne przeróbki płacąc 42kPLN. Więc podane przez Ciebie kwoty wydają się o jakieś 10k przesadzone...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Na początek zrób OZC. Skoro są 2 obiegi to rozumiem, że to połączenie podłogówki z grzejnikami? Co do ceny to jakiś kosmos w zeszłym roku montowałem pompę Aristona + 300l CWU z montażem za 24 tys. przechulała zimę i jestem mega zadowolony. Ktoś nieźle chce zedrzeć.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Tak podlogowka i grzejniki niestety.
    Dobrą miałeś cenę, bo ja tcapa 12kw znalazłem najtaniej za 25500, a gdzie bojler sprzęgło itp

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Musisz poszukać sporo jest firm. Wyślij zapytanie do Nibe, Aristona, Bosha, Daikina czy paru innych - otrzymasz oferty od instalatorów z którymi współpracują na pewno coś taniej się znajdzie.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Jakby ktoś chciał wiedzieć to oferta z klimatyzacją.katowice

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Jakby ktoś chciał wiedzieć to oferta z klimatyzacją.katowice
    Jestem na podobnym etapie, póki co wstępnie orientowałem się w temacie i kosztach, za jakiś czas przyjdzie moment decyzji, ale polecam zrobić Ci to co ja zrobiłem. Jeżeli jesteś ukierunkowany np. na Panasonica tak jak ja to wejdź na stronę Panasonica, znajdź autoryzowanych instalatorów w swojej okolicy (np.w promieniu 100 km) i wyślij zapytanie do każdego z wyświetlonej listy
    Ostatnio edytowane przez CzarskyM ; 14-07-2020 o 09:48

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kiepol

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Ząb
    Kod pocztowy
    34-521
    Posty
    18

    Domyślnie

    Skontaktuj się z Dawid Rapacz. Firma z Lubnia. Bardzo kokretny gość. Podejrzewam że ceny będą podobne ale za to serwis bliżej.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem ofertę na Alpha Innotec, LWD 90A-HTD w kwocie 45.000 zł na gotowo. Moja reakcja była taka:

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    kiedyś dostałem podobnie na wieśka 6 lat temu
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Dzisiaj dostałem ofertę na Alpha Innotec, LWD 90A-HTD w kwocie 45.000 zł na gotowo. Moja reakcja była taka:
    No cóż..jak chcesz mieć PC na propanie to płać. Ja za PC tej firmy na zwykłym czynniku za 7kW miałem wycenę ok 32k a założyłem Fujitsu Atlantic za 22500 za kompletną 'kotłownię'

  13. #13

    Domyślnie

    Nie rozumiem zupełnie tej filozofii.

    Prosicie o wyceny najdroższych na rynku firm i jesteście zdziwieni wycenami....

    Szukać i pytać u różnych instalatorów: LG, Samsung, Atlantic, Ariston - kolejność przypadkowa.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Za taką kasę możesz mieć porządną pompę bo sprzęt tej klasy powinien kosztować 40% mniej. Za tę kwotę celuj w Vaillant, Nibe, Buderus a nie w azjatyckie klimatyzatory.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No cóż..jak chcesz mieć PC na propanie to płać. Ja za PC tej firmy na zwykłym czynniku za 7kW miałem wycenę ok 32k a założyłem Fujitsu Atlantic za 22500 za kompletną 'kotłownię'
    Dlatego skłaniam się ku Panasonicowi 7kW. Mam nadzieję, że uda się zejść poniżej 28tys za kompletną pompę z montażem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony