dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Głośne spłukiwanie u sąsiada

    Dzień dobry

    Zwracam się do Was z prośbą o fachową radę.

    Mieszkam w 4 piętrowym bloku. Wcześniej nade mną żyła rodzinka i nie doświadczałem żadnych uciążliwych dźwięków. Sąsiedzi się wyprowadzili, w ich miejsca wprowadziła się nowa osoba. Któregoś razu wieczorem słyszałem stukanie i pukanie. Dochodziło z ubikacji nade mną. Kilkakrotnie słyszałem była spuszczana woda. Wywnioskowałem, że nowy sąsiad coś grzebie w ustawieniach spłuczki.

    Od tamtego czasu za każdym razem gdy spuści wodę to słyszę to tak, jakby toaleta znajdowała się u mnie w pokoju - łazienka jest za ścianą.

    U poprzedników dźwięk spłukiwania słyszałem jedynie gdy sam korzystałem z toalety. A tak u mnie w pokoju co najwyżej ledwie było słychać i to wtedy gdy wszędzie była cisza.

    U nowego sąsiada odnoszę wrażenie woda spłukuje się z większą mocą. Jakby ustawił za mocne ciśnienie? Ostry szum wody rozpoczyna się w chwili zebrania zawartości kibelka i dalej gdy spada w rury. W ciągu dnia mimo że wyraźny, nie przeszkadza mi ten dźwięk spłukiwania. Za to w nocy mnie to budzi i nie pomagają zatyczki.

    Pytanie co Waszym zdaniem zrobił sąsiad, że tak to słychać? Chcę delikatnie z nim poruszyć ten temat, ale nie wiem jak opisać sytuację by wiedział o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Realun ; 01-07-2020 o 06:58

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przymocował na sztywno rurę od spłuczki do ściany. Słychać jak spłuczką się napełnia i jak spłukiwana jest woda.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Coś wisiało w powietrzu, może było mocowane obejmami z gumą a pomysłowy dobromir zalał wszystko betonem lub "lepiej" - gipsem
    Mógł pianą, lecz jest droższa a on oszczędny jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony