dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madziika7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    3

    Domyślnie kolumna działowa czy jest szansa na wyburzenie

    Dzień dobry ,
    Marzy mi sie kuchnia z wyspą, jendak w projekcie jej przeszkadzi mi bardzo kolumna zbrojeniowa.
    Czy ktoś orientuje się czy jest szansa wyburzenia takiej kolumny?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0565.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	445802

    Bardzo proszę o pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0567.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	445801  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Kolumna zbrojeniowa, takiego określania na słup nie spotkałem.
    Wszystko się da , to tylko kwestia ceny. Tu tanio nie będzie, a może być nawet bardzo drogo. trzeba zacząć od wizyty u konstruktora, potem pewnie wyburzenia i dorabianie, wzmacnienie tego co zostaje.

    Ktoś bardzo późno zauważył słup an środku pomieszczenia.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madziika7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie znam poprawnego określenia takiej kolumny wiem, ze zastosowano w niej pręty zbrojeniowe.
    Dom w takim stanie kupiliśmy, poprzedni właściciele chcieli mieć w tym miejscu kolumny, ja wolałabym, by ich nie było.
    Dziękuję za odpowiedź.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Może te słup być w innej lokalizacji czy "musi" być całkowicie usunięty?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madziika7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie ma za bardzo gdzie go postawić. Może być obok ale ciężko będzie z przejściem do kuchni. Drugim problemem, jest fakt, ze pod posadzka jest ogrzewanie podłogowe. Proszę o poradę, czy jest w ogóle sens Prosić architekta o poradę, czy to bez sensu, bo szanse na całkowite usuniecie kolumny są znikome?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Prawie zawsze da się wstawić odpowiedni podciąg i oprzeć ten podciąg na ścianach (słupach) o odpowiedniej nośności i usunąć ten przeszkadzający słrop.
    Jest to zadanie dla uprawnionego projektanta konstrukcji a nie dla architekta.

    Powinna być wizja lokalna i dokumentacja projektowa (wykonawcza / powykonawcza).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Swoją drogą ktoś miał fantazje, żeby tak zaprojektować słupy. Drugi też stoi tak, żeby tylko w niego wyrżnąć idąc prosto korytarzem
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony