dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TakiAdam

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie Chcę "odgrodzić" pokój od hałasów z zewnątrz, tylko nie wiem czym.

    Witam,
    Za niedługo planuję remont pokoju i mam pomysł na zrobienie 'Studia' do nagrywania. OK ale jest problem, mam hałaśliwą rodzinkę i nie wiem jak te 'studio' właśnie wyciszyć, odgrodzić pokój, aby nie było dźwięków z zewnątrz.
    Miałem pomysł na 'Piankę Akustyczną' ale to nie wyciszy dźwięków z zewnątrz, lecz zmieni ton mówienia... (tak do końca nie wiem, czy tak właśnie robi ta pianka).
    Więc, bardzo bym poprosił o pomoc, bo już szukałem i szukałem co na ten temat i nic z tego nie za bardzo rozumiem :/
    Pozdrawiam,
    Adam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Uncle Google - izolacje akustyczne - enter.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TakiAdam

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki ci bardzo
    Nie pomyślałem o tym...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Hałas przenosi się przez wszystkie elementy budynku, dlatego musisz w pełni odciąć się od nich i zbudować "kapsułę" o konstrukcji szkieletowej. Podłoga na legarach wygłuszona wełną, pod nimi podkładki antywibracyjne, ściany i sufit z izolacją z wełny, nie stykające się ze ścianami i sufitem domu, na to minimum podwójne płytowanie. Oczywiście jeśli to ma być prawdziwe studio nagrań. Może lepiej takie studio zbudować w ogrodzie? Widziałem kilka takich realizacji i wyglądają super. Możesz obejrzeć programy w stylu małe i wspaniałe, tam pojawiają się czasem takie perełki.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli chcesz odgrodzić dźwięki od zewnątrz do wewnątrz, tak?
    Jakie ściany? Płyta GK czy coś innego?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    nie ukrywam że najlepszym rozwiązaniem byłoby udac się do akustyka by zaprojektował indywidualne rozwiązanie dla twojego przypadku. Musisz wiedzieć że aby izolacja akustyczna była efektywna to wszelkie ustroje akustyczne powinny być wykonywane od strony źródła dźwięku. Izolowanie po drugiej stronie może spowodowac że boczne przenoszenie się dźwięków będzie na tyle duże że efekt nie będzie zadowalający. datego też w tym wypadku najlepiej będzie wykonać indywidualny projekt .
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony