dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Post Przeciekający taras -pora na remont tylko jaki?

    Witam mam problem z przeciekającym stropem tarasu i szukam pomocy /opinii czym go zakleić robiąc nową podłogę na jak najdłużej. Dom jest z lat 80 więc budowany w technologii bylejakości. Taras ma wymiary ok 2,5x2,8m a przekrój stropu wygląda tak :
    strop "dolny" zbrojony- 10 cm
    folia w płynie
    strop "górny" niezbrojony- 5 cm
    klej do glazury
    terakota (położona już 3 raz)
    Po nawet średnim deszczu zaczęło przeciekać więc pora na remont. Płytki i klej do glazury zostaną zdjęte ale więcej nie. Nie chcę więcej terakoty bo się nie sprawdziła skoro przecieka. Słyszałem o wylewaniu posadzki z beton duru ale raz że nie znam nikogo kto to robił i 2 że w opiniach na forach piszą (o oryginale) że to całkowicie ekonomicznie nieopłacalne.
    Więc szukam propozycji z czego zrobić nową podłogę aby nie przeciekała przez ponad 10 lat?
    Ostatnio edytowane przez flaszer ; 01-07-2020 o 22:08

  2. #2

    Domyślnie

    Tu nie ma prostego rozwiązania, nawet najlepiej położone płytki w naszym klimacie mogą nie wytrzymać 10 lat. Najlepiej było by skuć wszystko do pod betonu(stropu), wylać wylewkę ze spadkiem i położyć porządną papę i dopiero na tak przygotowanym tarasie można wylać wylewkę pod pytki, albo położyć deskę.
    Dobrej jakości i dobrze położona papa na tarasie powinna wytrzymać nawet 30 lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Tu nie ma prostego rozwiązania, nawet najlepiej położone płytki w naszym klimacie mogą nie wytrzymać 10 lat. Najlepiej było by skuć wszystko do pod betonu(stropu), wylać wylewkę ze spadkiem i położyć porządną papę i dopiero na tak przygotowanym tarasie można wylać wylewkę pod pytki, albo położyć deskę.
    Dobrej jakości i dobrze położona papa na tarasie powinna wytrzymać nawet 30 lat.
    No wlasnie juz na poczatku wykluczylem polozenie kolejnych(4) plytek. Deski chyba by się nie sprawdziły. Czy mial ktos do czynienia z beton durem albo czyms w tym stylu? zalezy mi na stycznosci w praktyce z taka "podloga" ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony