dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A dla mnie priorytetem jest aby komfortowo przede wszystkim było w tedy gdy przemieszczam sie po domu i relaksuję więc w godz .7------24 a finanse to rzecz drugoplanowa . Pieniądze są do zdobycia ( Zarobienia ) zaś komfort musi być nade wszystko gdy nie śpię.
    Ty to jesteś z innej bajki bo masz grzejniki.
    Przy grzejnikach ciężko zrobić żeby kilka żeberek stalowych, aluminiowych czy żeliwnych, postawionych pod oknem mogło zgromadzić kilkadziesiąt kWh,przechować je i oddać później

    Chcieć, nie chciec,przy grzejnikach ściennych trzeba jarać cały czas
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-02-2021 o 20:32

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Dla jednych 5 stów w jedną czy w drugą stronę nic nie znaczy, ważny komfort ale dla innych jest to ważne i dobrze jest trochę przyoszczędzić . Dla mnie 1 czy 2 stopnie różnicy nie ma wpływu dla niektórych 0,2 C jest niedopuszczalne.
    Jak wychodzi na zewnątrz i raz jest +35 C innym razem -25 C to nie przeszkadza ale w domu to już jest bardzo wrażliwy i walczy z dziesiątkami stopnia.
    U mojego sąsiada jak rano wstaje ma 15 C a jak dobrze pali to osiągnie 19 C i nie narzeka. Znam też takich co oboje pracują raczej kasę mają a rano wstają szybko się ubierają i do pracy bo tam cieplej . Gdy przyjadą po pracy napalą w kominku a temperatura jest wtedy 10-12 C .
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ty to jesteś z innej bajki bo masz grzejniki.
    Przy grzejnikach ciężko zrobić żeby kilka żeberek stalowych, aluminiowych czy żeliwnych, postawionych pod oknem mogło zgromadzić kilkadziesiąt kWh,przechować je i oddać później

    Chcieć, nie chciec,przy grzejnikach ściennych trzeba jarać cały czas
    Ty już swoje mądrości przedstawiłeś. Nawet nie chce mi się ich powtarzać . Po co mam gromadzić te kWh? mi ciepło nie ucieka tak szybko jak tobie.I grzać 24/24 tez nie muszę
    A kolega napisał tak:Cyt.
    U mnie widzę że grzane 2 godziny w okienku dziennym chyba nic nie daje. Nie zrosła przez ten czas u mnie nic temperatura.

    Próbowałem grzać ciągle (bez termostatu , bez stref czasowych) , próbowałem grzać z termostatem i chyba jednak mimo pewnych wad najlepiej mi grzać w II taryfie.

    I rację ma bo 2 godz nic nie dadzą skoro ogrzewanie zrobiło STOP o 6.00 wiec do 13.00 oddaje ciepło a jak oddaje to się podłoga wychładza więc w te 2godz to strat po 7 godz postoju na pewno nie uzupełni

    A u ciebie pewnie daje Znam sie trochę na budownictwie tak że dzieki za rady a swe bajki ślij podobnym do siebie. ( stwierdzam na podstawie twoich poprzednich wpisow których już nie chcę powtarzać)
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-02-2021 o 21:47
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Dla jednych 5 stów w jedną czy w drugą stronę nic nie znaczy, ważny komfort ale dla innych jest to ważne i dobrze jest trochę przyoszczędzić . Dla mnie 1 czy 2 stopnie różnicy nie ma wpływu dla niektórych 0,2 C jest niedopuszczalne.
    Jak wychodzi na zewnątrz i raz jest +35 C innym razem -25 C to nie przeszkadza ale w domu to już jest bardzo wrażliwy i walczy z dziesiątkami stopnia.
    U mojego sąsiada jak rano wstaje ma 15 C a jak dobrze pali to osiągnie 19 C i nie narzeka. Znam też takich co oboje pracują raczej kasę mają a rano wstają szybko się ubierają i do pracy bo tam cieplej . Gdy przyjadą po pracy napalą w kominku a temperatura jest wtedy 10-12 C .
    Wydać naście na PC i PV i teraz mam dla 5 stów czy tam 6 czekać do II tar. Nie ma opcji. Żadnego kumulowania kWh .
    Ja oczywiście to rozumie jak komuś to pasuje i się z tym godzi aby mieć te 2* mniej. Ale jak taki Jeden mi mówi że grzanie ciągłe nie daje komfortu. To KLĘKOJCIE NARODY-- pustą głowę ma . A głupotę trzeba zwalczać aby się nią nie zarazić.
    Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A dla mnie priorytetem jest aby komfortowo przede wszystkim było w tedy gdy przemieszczam sie po domu i relaksuję więc w godz .7------24 a finanse to rzecz drugoplanowa . Pieniądze są do zdobycia ( Zarobienia ) zaś komfort musi być nade wszystko gdy nie śpię.
    Ogrzewanie podłogowe to nie grzejniki ...

    Jak zaczynam grzać o 22.00 to dopiero rano mam docelową temperaturę która utrzymuje się później już bez grzania przez ileś tam godzin. Ile godzin , zależne jest od temperatury zewnętrznej.

    Nie jestem osobą która na siłę musi grzać tylko w II taryfie bo i po co ?
    Już pisałem że koszty mam niezbyt duże i trochę wyższy rachunek za ogrzewanie mnie nie zrujnuje , ale z drugiej strony mam ściany które mają sporą akumulacje ciepła , mam płytę fundamentową , ma podłogówkę więc bez sensu było by z tego nie skorzystać.
    Sądzę że po prostu trzeba znaleźć kompromis pomiędzy komfortem a kosztem ogrzewania.

    Z mojego doświadczenia zapewne będę grzał w T2 w okresach przejściowych i przy "łagodnej zimie" , a przy mrozach będzie krzywa + termostat.

    Nie widzę sensu grzać jak nie ma potrzeby.
    Przy mrozach widzę że grzanie tylko w T2 u mnie odpada , bo są za duże wahania temperatury i mi to nie odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 12-02-2021 o 22:04
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ogrzewanie podłogowe to nie grzejniki ...

    Jak zaczynam grzać o 22.00 to dopiero rano mam docelową temperaturę która utrzymuje się później już bez grzania przez ileś tam godzin. Ile godzin , zależne jest od temperatury zewnętrznej.

    Nie jestem osobą która na siłę musi grzać tylko w II taryfie bo i po co ?
    Już pisałem że koszty mam niezbyt duże i trochę wyższy rachunek za ogrzewanie mnie nie zrujnuje ..

    Z mojego doświadczenia zapewne będę grzał w T2 w okresach przejściowych i przy "łagodnej zimie" , a przy mrozach będzie krzywa + termostat.
    Nie widzę sensu grzać jak nie ma potrzeby.
    No i racja. Zgadzam się z tobą bo powiedziałeś jaka jest rzeczywistość . Ale ten Mądrala się będzie sprzeczał bo on ma stałą Choć dobrze wie że tak nie jest. I tylko o to mi chodzi. Ale żeby zamącić to tu będzie opowiadał bajery i wciskał na siłę .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #127
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    no i racja. Zgadzam się z tobą bo powiedziałeś jaka jest rzeczywistość . Ale ten mądrala się będzie sprzeczał bo on ma stałą choć dobrze wie że tak nie jest. I tylko o to mi chodzi. Ale żeby zamącić to tu będzie opowiadał bajery i wciskał na siłę .
    I wszystko stanie się jasne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1594757208022.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	453017

    Z tego co wiem, Kaszpir ma ilolacje między wylewka a płytą i grzeje "Defakto" samą wylewkę
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-02-2021 o 22:46

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    I wszystko stanie się jasne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1594757208022.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	453017

    Z tego co wiem, Kaszpir ma ilolacje między wylewka a płytą i grzeje "Defakto" samą wylewkę
    Daj wyraźniejszą fotę aby napisy można było przeczytać
    69m2 powierzchnia użytkowa, poddasze nieogrzewane. 100% podłogówka. Ściany beton komórkowy Energo, Okna 3 szybowe. Podłoga 18 cm grafit 0.31. Ściany docelowo grafit 0.31. Strop 30 cm wełna 0.33 Rekuperacja z odzyskiem ciepła. CWU 200 litrów. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 3kw. 1 osoba.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    I wszystko stanie się jasne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1594757208022.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	453017

    Z tego co wiem, Kaszpir ma ilolacje między wylewka a płytą i grzeje "Defakto" samą wylewkę
    I co z tego że grzeje samą wylewką? Wylewka wylewce nie równa. Można mieć płytę później izolację i X wylewki np. zrobić 10cm położyć rurki i zalać ile komu pasuje.
    Ciepło promieniuje w górę nie w dół choć zapewne i w dół tam coś pójdzie .To dokładnie tak jak by słońce grzało na kamień jest on ciepły jak usiądziesz lecz aby był jednakowo ciepły to musiał by dostawać tą temp przez dłuższy okres czasu.Tak samo i podłogówka abyś te np. 20 czy tam 30 rozgrzał to wcześniej wyłączysz PC .
    Ja wiem jak wygląda etap .jak ktoś to opisze. Po kiego mi projekt wklejasz? Wystarczą słowa. A rysunek to nie tylko taki ci mogę wklepać Pytanie tylko po co?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-02-2021 o 23:00
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #130
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał markamx Zobacz post
    Daj wyraźniejszą fotę aby napisy można było przeczytać
    Może ta :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7e781cf17914af8f.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	453018
    U mnie na fonie jest wyraźnie, forum znieksztalca:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210213-000007_Gallery.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	453019

  11. #131
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    I co z tego że grzeje samą wylewką? Wylewka wylewce nie równa. Można mieć płytę później izolację i X wylewki np. zrobić 10cm położyć rurki i zalać ile komu pasuje.
    Ciepło promieniuje w górę nie w dół choć zapewne i w dół tam coś pójdzie .To dokładnie tak jak by słońce grzało na kamień jest on ciepły jak usiądziesz lecz aby był jednakowo ciepły to musiał by dostawać tą temp przez dłuższy okres czasu.Tak samo i podłogówka abyś te np. 20 czy tam 30 rozgrzał to wcześniej wyłączysz PC .
    Ja wiem jak wygląda etap .jak ktoś to opisze. Po kiego mi projekt wklejasz? Wystarczą słowa. A rysunek to nie tylko taki ci mogę wklepać Pytanie tylko po co?
    Ciepło promieniuje równomierniej w górę i w dół.
    Swego czasu tym tematem bawilismy się na wątku elektrycznym, zapewne nie będziesz pamiętał bo to było z 10 lat temu
    Druga sprawa, jeśli na wylewce są większe opory przy oddawaniu ciepła niż to robi beton, typu podkład pod panele i same panele to większą część ciepła z podłogówki przejmuje beton, do momentu aż nie trafi na większy opor cieplny, w moim przypadku jest to izolacja pod płytą.
    Także można powiedzieć,że mam 35cm betonowej wylewki,która przyjmuję energię z grzania
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-02-2021 o 23:10

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ciepło promieniuje równomierniej w górę i w dół.
    Swego czasu tym tematem bawilismy się na wątku elektrycznym, zapewne nie będziesz pamiętał bo to było z 10 lat temu
    Druga sprawa, jeśli na wylewce są większe opory przy oddawaniu ciepła niż to robi beton, typu podkład pod panele i same panele to większą część ciepła z podłogówki przejmuje beton, do momentu aż nie trafi na większy opor cieplny, w moim przypadku jest to izolacja pod płytą.
    Także można powiedzieć,że mam 35cm betonowej wylewki,która przyjmuję energię z grzania
    Skoro masz taki tok myślenia;
    To te 10lat temu ciebie też nie było bo rejestracja 20r.
    Że panele gorzej oddają ciepło niż glazura to Fakt z przenikaniem również Lecz w góre stanowi to wiekszość przy zachowaniu odpowiednich warunkow.
    Ale ty tej 35cm wylewki nigdy nie dogrzejesz bo wcześnie wylączysz PC Jest to do ogarniecia ale to zapewne wiesz jak zrobić. Przynajmniej powinieneś wiedzieć. Hm izolacja pod płytą?Nie zamierzam się rozpisywać ale to da się zrobic inaczej. Nie jest to dobre. Bo rozumie że mówimy o domu postawionym na płycie a nie zwykłe fundamenty?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 13-02-2021 o 00:02
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #133
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ale ty tej 35cm wylewki nigdy nie dogrzejesz bo wcześnie wylączysz PC Jest do do ogarniecia ale to zapewne wiesz jak zrobić. Przynajmniej powinieneś wiedzieć.
    Dokładniej tak jest, KG o to dba.
    Ładować ale nie przeladowac
    Może część osób pojmie dlaczego nie mam problemu z taktowaniem pompy pomimo iż jest to potwór do mojego domu

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dokładniej tak jest, KG o to dba.
    Ładować ale nie przeladowac
    Może część osób pojmie dlaczego nie mam problemu z taktowaniem pompy pomimo iż jest to potwór do mojego domu
    No tak za dlugo by zeszło ale jest też dużo aleeeeee w tym rozwiązaniu .Choć zapewne wiecej jest na tak.
    Nie będę tu wykładu robił jak masz to zapewne wiesz.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony