dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 134
  1. #101
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Ja dopiero przed budową i myślałełem o grzaniu w II taryfie oraz akumulacji w płycie. Zastanawiam się czy przekrój proponowany dla płyty pozwala na pakowanie tam ciepła?
    Załącznik 452162
    Nie,to się nie uda przy 6cm wylewce,można mieć taryfę G12W ale będzie to raczej ciągłe grzanie no i potencjalne problemy z taktowaniem pompy.
    Jak się upierasz na odzielenie płyty od wylewki to daj tam 2cm styro a wylewka 10cm,ja bym tak zrobił.

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie,to się nie uda przy 6cm wylewce,można mieć taryfę G12W ale będzie to raczej ciągłe grzanie no i potencjalne problemy z taktowaniem pompy.
    Jak się upierasz na odzielenie płyty od wylewki to daj tam 2cm styro a wylewka 10cm,ja bym tak zrobił.
    Konstruktorem płyt nie jestem i nie upieram się przy takim przekroju. To dostałem w ofercie. Po zastanowieniu będę drążył czy jest możliwość zmiany tego przekroju. Mają to jakoś policzone do swoich założeń i zobaczę na ile usilnie będą mnie przekonywać do tego.

  3. #103
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Konstruktorem płyt nie jestem i nie upieram się przy takim przekroju. To dostałem w ofercie. Po zastanowieniu będę drążył czy jest możliwość zmiany tego przekroju. Mają to jakoś policzone do swoich założeń i zobaczę na ile usilnie będą mnie przekonywać do tego.
    Co jest ponad płyta ma żadne znaczenie w stosunku do jej konstrukcji

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Co jest ponad płyta ma żadne znaczenie w stosunku do jej konstrukcji
    Widzę już jak wygląda detal. Na samej górze na koniec jest 6cm betonu czyli circa 8,5m3 na powierzchni ogrzewanej.
    Jak do tego policzyć akumulację energii?

    https://photos.app.goo.gl/H7aLee3LNm7GHonLA
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj plyty.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	452181  
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 19-01-2021 o 12:24
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post

    Napędza to T-CAP 9kW a dom ma pow.125m2 i obciążenie cieplne na poziomie 3,5kW przy -20st.C.
    Zużycie na c.o+cwu roczne to średnio od 2013r 3200kWh ,waha sie w zależności od roku +-100kWh.
    Czołem! Mi przy -20 zapotrzebowanie wychodzi ok. 8kW, a mój instalator chyba próbuje mnie trochę odwieść od zmiany pompy z J 9kW na T-CAP 9kW mimo że cały czas mówię mu o grzaniu w II taryfie Rozumiem że u Ciebie przy takim zapotrzebowaniu nie ma problemów z taktowaniem pompy właśnie ze względu na te ~40cm betonu pod nogami?
    Ostatnio edytowane przez CzarskyM ; 19-01-2021 o 14:54

  6. #106
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarskyM Zobacz post
    Czołem! Mi przy -20 zapotrzebowanie wychodzi ok. 8kW, a mój instalator chyba próbuje mnie trochę odwieźć od zmiany pompy z J 9kW na T-CAP 9kW mimo że cały czas mówię mu o grzaniu w II taryfie Rozumiem że u Ciebie przy takim zapotrzebowaniu nie ma problemów z taktowaniem pompy właśnie ze względu na te ~40cm betonu pod nogami?
    Nie mam żadnego problemu z taktowaniem, tutaj i 10cm wylewka da radę, nie musi być 40cm betonu pod stopami
    Nawet jak miałem w pierwszym sezonie taryfę G11 i pompa była włączona 24h na dobę to między jednym a drugim włączeniem sprężarki mijało kilka a nawet kilkanaście godzin
    Nie wiem co to znaczy taktowanie i zielonego pojęcia nie mam czemu występują takie problemy, podejrzewam jedynie,że jest to kwestia złych ustawień KG

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie mam żadnego problemu z taktowaniem, tutaj i 10cm wylewka da radę, nie musi być 40cm betonu pod stopami
    Nawet jak miałem w pierwszym sezonie taryfę G11 i pompa była włączona 24h na dobę to między jednym a drugim włączeniem sprężarki mijało kilka a nawet kilkanaście godzin
    Nie wiem co to znaczy taktowanie i zielonego pojęcia nie mam czemu występują takie problemy, podejrzewam jedynie,że jest to kwestia złych ustawień KG
    Dzięki, tym bardziej skłaniam się ku T-CAPowi

  8. #108

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim którzy wypowiedzieli się w tym temacie, dla zainteresowanych ostateczne rozwiązanie jakie zastosuję to:
    - pompa T-Cap 9KW 1f,
    - zmniejszenie warstwy ocieplenia chudziaka na parterze z 18cm na 13,5-14,0 cm EPS100 grafit λD– 0,030 [W/mK] (zostawiam pierwszą warstwę 9cm, drugie 9cm zmniejszam o połowę -> przecinam płyty "na pół" )
    - zwiększenie grubości wylewki z ~8cm (nierówny chudziak, od 6cm do 11cm) do ~13cm (od 11cm do 15cm)

    Pozdrawiam serdecznie

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie mam żadnego problemu z taktowaniem, tutaj i 10cm wylewka da radę, nie musi być 40cm betonu pod stopami
    Nawet jak miałem w pierwszym sezonie taryfę G11 i pompa była włączona 24h na dobę to między jednym a drugim włączeniem sprężarki mijało kilka a nawet kilkanaście godzin
    Nie wiem co to znaczy taktowanie i zielonego pojęcia nie mam czemu występują takie problemy, podejrzewam jedynie,że jest to kwestia złych ustawień KG
    Ja mam same grzejniki i taktowania nie ma PC może i 7/24 pracować bez wyłączenia. Nie trzeba betonu ha ha
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #110
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja mam same grzejniki i taktowania nie ma PC może i 7/24 pracować bez wyłączenia. Nie trzeba betonu ha ha
    Ale komfort cieplny w domu przy tym jest podobny jak pokój na Syberii grzany ogniskiem

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ale komfort cieplny w domu przy tym jest podobny jak pokój na Syberii grzany ogniskiem
    Skoro przy grzaniu 7/24 według ciebie nie ma komfortu To naprawdę wiesz co mówisz.
    Nawet pokój ,powtarzam pokój na Syberii ogrzany ogniskiem będzie ( przegrzany )
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #112
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Skoro przy grzaniu 7/24 według ciebie nie ma komfortu To naprawdę wiesz co mówisz.
    Nawet pokój ,powtarzam pokój na Syberii ogrzany ogniskiem będzie ( przegrzany )
    Weź już nie fansol, w bloku miałem grzejniki i ogrzewanie miejskie,blok zajebiscie ocieplony jak na tamte czasy bo 15cm styro było na ścianach, w sypialni kaloryfer byl cały czas zakręcony, m.in z tego powodu, że jakby był odkręcony to ciepło z niego waliło w nasze głowy przy spaniu.
    Nie ogrzewalo pokoju tylko waliło ciepłem w jednym kierunku, wprost w nasze głowy na łóżku.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 06-02-2021 o 00:00

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Weź już nie fansol, w bloku miałem grzejniki i ogrzewanie miejskie,blok zajebiscie ocieplony jak na tamte czasy bo 15cm styro było na ścianach, w sypialni kaloryfer byl cały czas zakręcony, m.in z tego powodu, że jakby był odkręcony to ciepło z niego waliło w nasze głowy przy spaniu.
    Nie ogrzewalo pokoju tylko waliło ciepłem w jednym kierunku, wprost w nasze głowy na łóżku.
    Ha ha ha ha ha Jak mieszkałeś w budzie bo tak można nazwać blokowiska to czego się dziwisz: Ja pierdziu glowę miał przy grzejniku SZCZERZE WSPÓŁCZUJĘ ( Dzięki ci Boże ze takich luksusów nigdy nie doznałem jak i moi przodkowie i dzieci). D Zresztą po twoich poprzednich wpisach można było odczuć że pochodzisz właśnie z takiego Czworaka.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #114
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zresztą po twoich poprzednich wpisach można było odczuć że pochodzisz właśnie z takiego Czworaka.
    Dwunastaka bo blok miał 12 pięter
    Po prostu, czytując klasyka "jestem z miasta"

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dwunastaka bo blok miał 12 pięter
    Po prostu, czytując klasyka "jestem z miasta"
    Chyba ze slamsu. Bo jak grzejnik był przy głowie to ten pokój (slams ) nie był szerszy niż 2,5m
    no tak mi się bedziesz kojarzył . ŻE ludzie w XXIw tak mogli żyć. Żyć i jeszcze za to płacić
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 06-02-2021 o 23:31
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #116
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Chyba ze slamsu. Bo jak grzejnik był przy głowie to ten pokój (slams ) nie był szerszy niż 2,5m
    no tak mi się bedziesz kojarzył . ŻE ludzie w XXIw tak mogli żyć. Żyć i jeszcze za to płacić
    No i dlatego teraz grzejnik mam i pod łóżkiem i obok łóżka i jakieś 30cm pod głową

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie mam żadnego problemu z taktowaniem, tutaj i 10cm wylewka da radę, nie musi być 40cm betonu pod stopami
    Nawet jak miałem w pierwszym sezonie taryfę G11 i pompa była włączona 24h na dobę to między jednym a drugim włączeniem sprężarki mijało kilka a nawet kilkanaście godzin
    Nie wiem co to znaczy taktowanie i zielonego pojęcia nie mam czemu występują takie problemy, podejrzewam jedynie,że jest to kwestia złych ustawień KG
    Arturo1972 a ile masz cm styro odcinającego grunt od płyty?
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  18. #118
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Arturo1972 a ile masz cm styro odcinającego grunt od płyty?
    20cm.

  19. #119

    Domyślnie

    Poprzedni cąły tydzień pompa działała bez kagańca czasowego i bez termostatu. Na samej krzywej grzewczej.
    Było zimno (temp do -16) . Zużycie łączenie z CWU do 30KWh.

    Proporcje zużycia całego domu przy grzania ciagłym - 01.02.2021 - 60,6% droga , 39,4% tania - zużycie łączne domu - 24,71 kWh , najniższa temp -13,1 stopnia

    Proporcje zużycia całego domu przy grzania w II taryfie + 1 godzina w drogiej - 10.02.2021 - 24,3% droga , 75,7% tania - zużycie łączne domu - 35,29 kWh , najniższa temp -16,5 stopnia

    U mnie - taryfa G12W , tani prąd w 22.00-6.00 i 13-15.00 oraz od piątku 22.00 do poniedziałku 6.00.

    Wychodzi więc że grzejąc nonstop nasz rachunek za prąd byłby w moim przypadku o około 40% wyższy niż grzejąc tylko w II taryfie
    Oczywiście jak doliczymy tanie weekendy to proporcje się zmienią , ale i tak sądzę że różnica będzie z 30-40%

    Próbowałem prowadzić pompę przy pracy ciągłej tyle że zyski od słońca lub inne zyski "bytowe" powodują że bez sensu jest dom przegrzewany i pompa działa jak nie ma żadnego sensu. Tutaj pomocny jest termostat , tyle że typowy termostat ma histerezę 0,5-1 stopnia i jak zaczniemy używać termostatu to może się okazać że pompa będzie działała kiedy ma ochotę a nie kiedy my chcemy i może sobie pracować głównie w I taryfie a nie w II taryfie i koszt łączny 1kWh wyjdzie nam jeszcze wyższy bo bedzie dużo mniejszy niż przy pracy stałej procent zużycia w taniej taryfie.
    Inna rzecz że histereza powoduje że podobną pracę uzyskamy jak zmusimy pompę do pracy w II taryfie a zyskamy dużo niższe koszty ogrzewania.

    U mnie widzę że grzane 2 godziny w okienku dziennym chyba nic nie daje. Nie zrosła przez ten czas u mnie nic temperatura.

    Próbowałem grzać ciągle (bez termostatu , bez stref czasowych) , próbowałem grzać z termostatem i chyba jednak mimo pewnych wad najlepiej mi grzać w II taryfie.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #120

    Domyślnie

    A dla mnie priorytetem jest aby komfortowo przede wszystkim było w tedy gdy przemieszczam sie po domu i relaksuję więc w godz .7------24 a finanse to rzecz drugoplanowa . Pieniądze są do zdobycia ( Zarobienia ) zaś komfort musi być nade wszystko gdy nie śpię.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony