dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    O GWC słyszałeś?
    Wyobraź sobie "podłogówkę" w garażu co ma np +5stC.
    Ściany opatulone.
    Garaż przytulony do domu ze scianą +10stC
    ILE stC tam będzie?

    Styropiaanem pod podłogą garażu możesz to popsuć.
    NIE TY tam masz mieszkać, a Twoje autko!
    Nie lubi +20stC i resztek soli drogowej - razem.

    Adam M.
    Coś tam słyszałem, ale jeszcze poczytam, dzięki

  2. #42

    Domyślnie

    Btw. czy przy grubej wylewce (ponad 10cm) i ogrzewaniu w II taryfie, czyli głównie w nocy i odpowiednim zaizolowaniu budynku (ściany 25, podłoga 15, fubdament 12 xps) można spodziewać się że sama podłoga w ciagu dnia będzie dawała przyjemny efekt ciepła pod stopami, czy raczej nie ma co na to liczyć?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarskyM Zobacz post
    Btw. czy przy grubej wylewce (ponad 10cm) i ogrzewaniu w II taryfie, czyli głównie w nocy i odpowiednim zaizolowaniu budynku (ściany 25, podłoga 15, fubdament 12 xps) można spodziewać się że sama podłoga w ciagu dnia będzie dawała przyjemny efekt ciepła pod stopami, czy raczej nie ma co na to liczyć?
    Przy tak ocieplonym domu podłoga będzie chłodna albo i zimna (w zależności od temperatury na zewnątrz i subiektywnej oceny) bo te 10-15kWh/m2/r nie będzie w stanie jej odczuwalnie ogrzać.

  4. #44

    Domyślnie

    CzarskyM
    Komfort cieplny uzyskuje się ;
    ... grzejąc w ciągu dnia w zależności od potrzeb,
    ... zużycie energii - jest wówczas ok;10% większe - ale jest komfort,
    ... grzanie tylko w nocy - nie zapewnia komfortu cieplnego,
    ... plusy i minusy grzania w nocy wyjdą w praktyce.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    CzarskyM
    ... zużycie energii - jest wówczas ok;10% większe - ale jest komfort,
    .
    Chyba koszty zużycia energii ponieważ samo zużycie grzejąc w ciągu dnia będzie niższe - w dzień jest cieplej niż w nocy
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Ostatnie zimy pokazują, że jest duża różnica pomiędzy temperaturą w dzień a w nocy, a szczególnie to pokazała ostatnia zima, gdzie w dzień u mnie nie było ani jednego dnia w minusie, a w nocy często dochodziło do -7st/c.
    Z tego wzgledu grzanie w dzień ma wyzsza sprawność ( przy PC PW ), dla PC gruntowych to to nie ma różnicy, z tego względu tam się opłaca grzać w taniej taryfie.
    Do tego komfort cieplny, no i co by nie mówić mniej defrostów.
    Z tego względu szkoda ponosić wieksze koszty na gróbsze wylewki, a zawsze można dołożyć ( za zaoszczędzone pieniądze ) w przyszłości panele PV.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ostatnie zimy pokazują, że jest duża różnica pomiędzy temperaturą w dzień a w nocy, a szczególnie to pokazała ostatnia zima, gdzie w dzień u mnie nie było ani jednego dnia w minusie, a w nocy często dochodziło do -7st/c.
    Z tego wzgledu grzanie w dzień ma wyzsza sprawność ( przy PC PW ), dla PC gruntowych to to nie ma różnicy, z tego względu tam się opłaca grzać w taniej taryfie.
    Do tego komfort cieplny, no i co by nie mówić mniej defrostów.
    Z tego względu szkoda ponosić wieksze koszty na gróbsze wylewki, a zawsze można dołożyć ( za zaoszczędzone pieniądze ) w przyszłości panele PV.
    To zależy...Ja płaciłem 29zł/m2 posadzki z miksokreta 7cm standard plus 1zł/m2 powyżej. Mam 10cm czyli dopłaciłem 3zł x106m powierzchni. Czy to dużo? Za to na pewno dłużej taka posadzka trzyma ciepło. Jak wyłączyłem PC w zeszłym tygodniu, to mi temperatura przez dobę spadła 1,2 stC (z 18 na 16,8 )a domek mam z BK bez ocieplenia elewacji a rekuperator chodził na 20% mocy.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ostatnie zimy pokazują, że jest duża różnica pomiędzy temperaturą w dzień a w nocy, a szczególnie to pokazała ostatnia zima, gdzie w dzień u mnie nie było ani jednego dnia w minusie, a w nocy często dochodziło do -7st/c.
    Z tego wzgledu grzanie w dzień ma wyzsza sprawność ( przy PC PW ), dla PC gruntowych to to nie ma różnicy, z tego względu tam się opłaca grzać w taniej taryfie.
    Do tego komfort cieplny, no i co by nie mówić mniej defrostów.
    Z tego względu szkoda ponosić wieksze koszty na gróbsze wylewki, a zawsze można dołożyć ( za zaoszczędzone pieniądze ) w przyszłości panele PV.
    Dzięki za wpis Właśnie im bliżej wylewek oraz wyboru i instalacji pompy tym co raz bardziej zastanawiam się nad tym czy aby na pewno iść w kierunku ogrzewania domu w II taryfie Im dalej tym więcej mam wątpliwości. PV chciałbym kiedyś zainstalować, natomiast nie wiem jakie będę posiadał możliwości finansowe, może to będzie chwilę po tym jak się wprowadzę, może za X lat, a może już w ogóle mnie stać nie będzie

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Z tego wzgledu grzanie w dzień ma wyzsza sprawność ( przy PC PW ), dla PC gruntowych to to nie ma różnicy, z tego względu tam się opłaca grzać w taniej taryfie.
    Cena prądu w drogiej strefie, to ze 2x tania strefa - a COP niższy o ile?

    I ile potrzebujesz dołożyć w nocy, jak dwie godziny dziennego okienka wykorzystasz na full?

  10. #50

    Domyślnie

    Ja prawie 3 lata grzałem prawie tylko w II taryfie , ale nie do końca byłem zadowolony z takiego sposobu ogrzewania.
    Oczywiście na tym forum raczej większość grzeje tylko w II taryfie i są niby zadowoleni , pytanie czy to faktyczne zadowolenie i odpowiada im takie grzanie , czy tylko fakt pochwalenia się przed innymi i wyścig szczurów kto mniej zapłaci za ogrzewanie.
    Pamiętam że później okazywało się że tak różowo nie jest i wiele ludzi miało wahania temperatury w ciągu dnia nawet 1 stopień. U mnie te wahania były niższe , ale i tak te spore wahania mi przeszkadzały.

    W ubiegłym roku zacząłem kombinować i z ciekawości ustawiłem ogrzewanie na grzanie ciągłe , czyli termostat włącza grzanie kiedy jest potrzeba a nie kiedy jest tania strefa. Okazało się że w domu temperatura zrobiła się bardziej stabilna i mimo że termometr pokazywał taką samą temperaturę to było dużo przyjemniej i cieplej.

    Myślę że może być to takie same odczucie promieniowania jak jest włączony grzejnik. Jak jest włączony to w pokoju mamy odczucie ciepła , ale jak wyłączy go termostat i jest grzejnik zimny a mimo to w pokoju jest już ciepło (osiągnięta odpowiednia temp) to czujemy że jest nam zimniej niż w czasie jak grzejnik promieniował.

    W tym sezonie mam włączone ogrzewanie bez stref czasowych , pompa grzeje kiedy jest potrzeba a nie kiedy są tylko tanie godziny.
    W domu jest dużo przyjemniej.

    No cóż trochę więcej zapłacę za ogrzewanie , ale szczerze mówiąc komfort dla mnie jest ważniejszy , tym bardziej że obecnie pracuję zdalnie i zapewne dzieciaki też za chwilę będę ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-10-2020 o 07:46
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja prawie 3 lata grzałem prawie tylko w II taryfie , ale nie do końca byłem zadowolony z takiego sposobu ogrzewania.
    Oczywiście na tym forum raczej większość grzeje tylko w II taryfie i są niby zadowoleni , pytanie czy to faktyczne zadowolenie i odpowiada im takie grzanie , czy tylko fakt pochwalenia się przed innymi i wyścig szczurów kto mniej zapłaci za ogrzewanie.
    Pamiętam że później okazywało się że tak różowo nie jest i wiele ludzi miało wahania temperatury w ciągu dnia nawet 1 stopień. U mnie te wahania były niższe , ale i tak te spore wahania mi przeszkadzały.

    W ubiegłym roku zacząłem kombinować i z ciekawości ustawiłem ogrzewanie na grzanie ciągłe , czyli termostat włącza grzanie kiedy jest potrzeba a nie kiedy jest tania strefa. Okazało się że w domu temperatura zrobiła się bardziej stabilna i mimo że termometr pokazywał taką samą temperaturę to było dużo przyjemniej i cieplej.

    Myślę że może być to takie same odczucie promieniowania jak jest włączony grzejnik. Jak jest włączony to w pokoju mamy odczucie ciepła , ale jak wyłączy go termostat i jest grzejnik zimny a mimo to w pokoju jest już ciepło (osiągnięta odpowiednia temp) to czujemy że jest nam zimniej niż w czasie jak grzejnik promieniował.

    W tym sezonie mam włączone ogrzewanie bez stref czasowych , pompa grzeje kiedy jest potrzeba a nie kiedy są tylko tanie godziny.
    W domu jest dużo przyjemniej.

    No cóż trochę więcej zapłacę za ogrzewanie , ale szczerze mówiąc komfort dla mnie jest ważniejszy , tym bardziej że obecnie pracuję zdalnie i zapewne dzieciaki też za chwilę będę ...

    Dzięki za wpis Ja również tak jak wspominałem w poprzednim poście mam co raz większe wątpliwości związane z ogrzewaniem właśnie w ten sposób, ale u mnie na ten moment to jedynie teoria

    Jak uważacie, czy przy założeniu że w przyszłości pojawi się instalacja PV dopierać pompę "na wymiar" i robić standardową grubość wylewki (te projektowane 7-8 cm), czy jednak pozostać przy grubszej warstwie betonu i przewymiarować pompę żeby była w stanie wpompować energię tylko/głównie w II taryfie? Bo przewymiarowana pompa + gruba wylewka + ogrzewanie w II taryfie + PV chyba się średnio kupy trzyma?

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarskyM Zobacz post
    Dzięki za wpis Właśnie im bliżej wylewek oraz wyboru i instalacji pompy tym co raz bardziej zastanawiam się nad tym czy aby na pewno iść w kierunku ogrzewania domu w II taryfie (
    W takim domu ogrzewanie pompą ciepła w G11 to jakieś 2,5-3 tyś zł /rok. W taniej zyskasz z 1000 zł. Pytanie czy nie stracisz na prądzie użytkowym, bo jednak większość prasowania, prania, gotowania robisz w drogim okienku. Więc w sumie zyskasz parę stówek rocznie albo będziesz żył pod taryfę. I do tego dyskusyjny komfort - jedni mówią, że te wahania temperatury są niezauważalne, drudzy - że jednak czuć. Czy to warte tych pieniędzy - zdecydować musisz sam.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #53

    Domyślnie

    CzarskyM
    Przy ogrzewaniu niskotemperaturowym warto;
    - izolacja od gruntu; 20 do 30 cm styropianu,
    - wylewka ;10 do 15 cm betonu,
    Jak będzie potrzeba to będziesz ;
    - nieznacznie dogrzewał w drogiej taryfie aby zachować komfort,
    Jak będziesz miał cieńszą izolacje i wylewkę ;
    - to będziesz zmuszony dogrzewać w drogiej taryfie znacznie więcej
    Wszystko ; jest elementem kalkulacji kosztów ;
    - obecnie ,
    - w przyszłości
    Gruba wylewka to;
    - 25 cm do 30 cm betonu - czyli dom na płycie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 22-10-2020 o 09:49
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarskyM Zobacz post
    Jak uważacie, czy przy założeniu że w przyszłości pojawi się instalacja PV dopierać pompę "na wymiar" i robić standardową grubość wylewki (te projektowane 7-8 cm), czy jednak pozostać przy grubszej warstwie betonu i przewymiarować pompę żeby była w stanie wpompować energię tylko/głównie w II taryfie? Bo przewymiarowana pompa + gruba wylewka + ogrzewanie w II taryfie + PV chyba się średnio kupy trzyma?
    Grubsza wylewka nie zaszkodzi, natomiast pompy bym nie przewymiarowywał. Nawet pompą na miarę możesz grzać w II taryfach, bo przez większość sezonu i tak będzie miała zapas mocy. Po prostu w tych kilku/kilkunastu najzimniejszych dniach załączy się również w drogiej i tyle.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    W takim domu ogrzewanie pompą ciepła w G11 to jakieś 2,5-3 tyś zł /rok. W taniej zyskasz z 1000 zł. Pytanie czy nie stracisz na prądzie użytkowym, bo jednak większość prasowania, prania, gotowania robisz w drogim okienku. Więc w sumie zyskasz parę stówek rocznie albo będziesz żył pod taryfę. I do tego dyskusyjny komfort - jedni mówią, że te wahania temperatury są niezauważalne, drudzy - że jednak czuć. Czy to warte tych pieniędzy - zdecydować musisz sam.
    Nie do końca.

    Mając taryfę G12w i Grzejąc jak jest potrzeba a nie tylko w ściśle okreslonych godzinach pompa też bedzie pracowała w taniej taryfie , więc i tak wyjdzie taniej niz grzanie tylko i wyłącznie z taryfie G11.

    Rachunek łączny za ogrzewanie i CWU przy grzaniu "ciągłym" będzie trochę wyższy niż przy grzaniu tylko w II taryfie ale i tak o dużo niższy niż gdyby grzany tylko w jednej taryfie (G11)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie do końca.

    Mając taryfę G12w i Grzejąc jak jest potrzeba a nie tylko w ściśle okreslonych godzinach pompa też bedzie pracowała w taniej taryfie , więc i tak wyjdzie taniej niz grzanie tylko i wyłącznie z taryfie G11.

    Rachunek łączny za ogrzewanie i CWU przy grzaniu "ciągłym" będzie trochę wyższy niż przy grzaniu tylko w II taryfie ale i tak o dużo niższy niż gdyby grzany tylko w jednej taryfie (G11)
    Potwierdzam.
    Sasiad ma g12w i same grzejniki pompa chodzi samopas kiedy chce wedlug termostatu pokojowego.
    Zużycie po roku wyszlo 30% w drogiej 60% w taniej.
    Nie jest niewolnikiem taryf wszystkie inne czynnosci wykonuje kiedy dusza zapragnie.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pamiętam że później okazywało się że tak różowo nie jest i wiele ludzi miało wahania temperatury w ciągu dnia nawet 1 stopień. U mnie te wahania były niższe , ale i tak te spore wahania mi przeszkadzały.
    No fakt. Są wahania. Tyle, że odm zakończenia grzania w dziennym okienku (14:50) temperatura powietrza ciągle rośnie - aż do nocnej taniej strefy i dłużej.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    4. Za oknem temperatura taka (z grubsza - na wejściu do reku, odrobinę wyższa, niż faktycznie na zewnątrz - wielkość odrobiny zależy od wydajności wentylatorów):

    5. Temperatura w sypialni, z której jest timelapse:
    Jedyne, co podejrzewam o psucie komfortu, to nie odpalenie się grzania albo za mało ciepła wyprodukowane w dziennym okienku przez zyski słoneczne.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Potwierdzam.
    Sasiad ma g12w i same grzejniki pompa chodzi samopas kiedy chce wedlug termostatu pokojowego.
    Zużycie po roku wyszlo 30% w drogiej 60% w taniej.
    Nie jest niewolnikiem taryf wszystkie inne czynnosci wykonuje kiedy dusza zapragnie.

    Codix -a 10% ma w gratisie ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Codix -a 10% ma w gratisie ?
    No fakt może na lewo ciągnie A dokladnie to 2980 w taniej i 980 w drogiej to bedzie jakies 25%/75% no to jeszcze lepiej
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No fakt może na lewo ciągnie A dokladnie to 2980 w taniej i 980 w drogiej to bedzie jakies 25%/75% no to jeszcze lepiej
    Świetny wynik-u mnie 60% w T2 (od 5 lat)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony