dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki przekrój kabla na działce

    Witam mam dylemat jaki przekrój kabla zastosować . Posiadam działkę z altanką . W altance mam podłączony licznik wyłącznik różnicowy i dwa nadprądowe . Działka jest duża i za jakiś czas mam zamiar postawić domek . Zamierzam się przekopać pod altanką aby od wyłącznika różnicowego doprowadzić główny kabel zasilający pod domek i tu moje pytanie czy ziemny kabel 3x2,5 mm2 wystarczy czy zastosować grubszy ? Z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Masz zamiar jednym kablem o przekroju 2,5 mm2 obskoczyć cały domek? To co tam będzie - jedna lampka i jedno gniazdo 230 V ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Dlatego napisałem , że mam dylemat. Jaki według ciebie będzie odpowiedni ?

  4. #4

    Domyślnie

    Bez urazy, ale dlaczego laik bierze się za elektrykę, nie wiedząc, co z czym i jak wykonać.
    Druga sprawa, że zasilanie do domku jedną fazą to na dzień dzisiejszy poroniony pomysł.
    Przecież należy pamiętać o istotnych elementach wyposażenia domu typu ogrzewanie, podgrzewanie wody itd.
    Takie rzeczy robi się na etapie projektowania, a nie zakopać jakiś tam kabelek i po kłopocie.
    Po trzecie wreszcie, gdzie kolega napisał o przyłączu do tej altany, zabezpieczeniu przedlicznikowym i mocy przyłączeniowej?
    Te sprawy są najważniejsze, by później coś projektować.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze dziękuję za pomoc. Problem dzięki pomocy rozwiązany temat do zamknięcia . Pozdrawiam serdecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony