dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Okno w domku narządziowym-jak zamontować.

    Na działce stoi mi domek narzędziowy. Chce wstawić w nim okno. Okno kupiłem drewniane, otwierane. Ma grubość 7cm. Rama na górze jest płaska, z boku ma wyżłobienia. Pytanie moje brzmi, jak się obsadza okno w ścianie takiego domku. Domek ma ściany drewniane grubości 22 mm.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Ja bym kupił "kantówki" 5x5cm przykręcił od wewnątrz na obrzeżach w miejscu gdzie ma być okno, wyciął ściankę i w tym osadził okno przykręcając wkrętami do drewna i tyle. Można dla "ładności" przykręcić jakąś opaskę z listewek na zewnątrz, aby zamaskować połączenie okna ze ścianką.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Ja bym kupił "kantówki" 5x5cm przykręcił od wewnątrz na obrzeżach w miejscu gdzie ma być okno, wyciął ściankę i w tym osadził okno przykręcając wkrętami do drewna i tyle. Można dla "ładności" przykręcić jakąś opaskę z listewek na zewnątrz, aby zamaskować połączenie okna ze ścianką.
    Tak właśnie chciałem zrobić, tylko myślałem,ze to coś bardziej skomplikowanego i trzeba spełnić jakieś szczególne zasady.
    Dzięki,

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zbyt mało "danych", bo jeśli to okno ze skrzydłem otwieranym, to proponowane wyżej kantówki uniemożliwią otwieranie, bo zablokują skrzydło.
    "Rowki" na bokach służą mocowaniu kotew/ lepszemu trzymania piany. Zwykle są też na górze.
    Jak masz otwór dopasowany wymiarem do okna, to zwyczajnie je wstawiasz "na blachy" lub śruby. Dochodzi wykończenie otworu wg gustu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zbyt mało "danych", bo jeśli to okno ze skrzydłem otwieranym, to proponowane wyżej kantówki uniemożliwią otwieranie, bo zablokują skrzydło.
    "Rowki" na bokach służą mocowaniu kotew/ lepszemu trzymania piany. Zwykle są też na górze.
    Jak masz otwór dopasowany wymiarem do okna, to zwyczajnie je wstawiasz "na blachy" lub śruby. Dochodzi wykończenie otworu wg gustu.
    Ścianka ma grubość deski 2,2cm, kantówka 5cm razem 7,2cm a futryna okna ma 7cm. jak to się ma blokować?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Zmusiłeś" mnie do ponownego, uważnego przeczytania dwóch pierwszych postów, bo oba zle zrozumiałem (np.22cm zamiast mm)
    Faktycznie - Twoja rada jest ok. Zrobiłbym to jednak trochę mocniej - wstawiając pionowe kantówki od podłogi do samej góry - wzmocni całą konstrukcję.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem, że muszę skonstruować z kantowek otwór w który wstawię okno. Czym to okno potem przymocować do tych kantowek, żeby potem nie ruszało się w trakcie otwierania?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Potrzebne Ci dwie kantówki na wysokość wewnętrznej ściany (by postawić na podłodze aż do górnych elementów mocujących + 2 na szerokość okna powiększoną o luzy montażowe (na piankę - wystarczy po ok 1,5cm na stronę). Do tego 4 kątowniki wzmacniające mocowanie poprzeczek, parę wkrętów do drewna.
    Samo okno mocuje się wkrętami ościeżnicowymi:
    https://sklep.grupamagnum.eu/pl/wkre...-75x100mm.html
    ja używam konkretnie tych :
    https://simteq.pl/do/item/017756_1/W...-stozkowym-T30

    Chociaż jak to nie jest jakieś wielkie okno to wystarczą i odpowiednio grubsze zwykłe wkręty.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony