dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie Montaż prośba o komentarz

    Witam.
    Szwagierce montowali okna, moim zdaniem niepoprawnie. Załączam zdjęcia montażu na gotowo. Postawili okna tarasowe na betonie i kątownikami do podłogi. Ilość miejsca na piankę jak widać. Pod oknem jest dodatkowe poszerzenie ok 2 cm, proponowałem by je zdjęli i dali pianę.

    Jakie są Wasze opinie ?


    https://zapodaj.net/b37dc766d8320.jpg.html

    https://zapodaj.net/2c69685e0cf1b.jpg.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie do końca widać, ale po podkładce wyglada, że jest tam ok 5mm. To nie jest dużo, ale pod oknem wystarczy. Okno w dół się nie rozszerza, bo jest / musi być sztywno podparte. Ważny jest luz górny (by był).
    Jakby zdjęli to poszerzenie, to też nie byłoby źle, ale spotykam się z opiniami odmiennymi

    Kątowniki do podłogi - w założeniu poprawnie.

    Niepoprawnie wygląda natomiast uszczelnienie - a właściwie jego brak. Tzn. widzę taśmę rozprężną po bokach w trakcie rozprężania, ale doł robi się pianką i foliami.
    Powodzenia!
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Kolego, 5 mm to jest z boku gdzie jest jeden jedyny klin, potem okno spoczywa na betonie, a dokładnie na folii izolacyjnej której majster nie usunął tam gdzie mają być okna. Pianę wtrysnęli po bokach okna i nad oknem, jednak na dole jest jak jest ponieważ nie mieli miejsca aby wtrysnąć piankę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Musiałem trochę ruszyć wyobraźnię by zaczaić co piszesz i rozumiem, że mówisz ciągle o dole okna (z jednej strony podkladka, dalej już na "zero").
    W tej sytuacji faktycznie odkręciłbym to najmniejsze poszerzenie (inna sprawa że bym go w ogóle nie proponował. Luz pod poszerzeniami rzędu 3cm nie jest żadnym problemem. Albo podniósłbym to okno.. Może by nie grało z innymi, ale ... nie wiem, nie widzę. Skąpisz informacji.

    Za to nie bardzo rozumiem jak to piana na górze? Po bokach taśma rozprężna a na górze piana? Co to za kombinacje? Takie nierówne nadproża?


    Ps. Rozumiem że oczekujesz krytyki tego montażu. Ja póki co nie pomogę.. ale wrzuć na fb - tam są "miljony fachofców" gotowych rozszarpać montaż na podstawia wyrywkowego zdjęcia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamsku85

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    20

    Domyślnie

    Haha nie nie chce hejtu ani negatywnych opinii. Sugeruje szwagierce aby zrobiła reklamacje montażu . Ona się boi że ją wyśmieją jak złoży reklamacje bo jej powiedzieli że jest zgodnie ze sztuką i sam zwątpiłem . Sam jestem w połowie budowy domu i okna są całkiem inaczej zamontowane.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Być może któryś z kolegów będzie bardziej radykalny. Ja po prostu widzę zbyt mało. Wyrokowanie o reklamacji na podstawie zdjęcia z wycinkiem okna jest dalece niestosowne..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamsku85 Zobacz post
    Postawili okna tarasowe na betonie i kątownikami do podłogi. Ilość miejsca na piankę jak widać. Pod oknem jest dodatkowe poszerzenie ok 2 cm, proponowałem by je zdjęli i dali pianę.
    A czemu właściwie ma służyć ta pianka pod poszerzeniem? Chyba nie izolacji temicznej a tak jest jej "zwyczajowa" rola.
    Czy jak zamiast poszerzeń byłby np. klinaryt to też oczekiwałbyś pianki pod nim?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony