dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar psychoderyna
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Tresna
    Kod pocztowy
    34-311
    Posty
    8

    Question Budynek do 35m2, Antresola z tarasem?

    Szczerze mówiąc to z chęcią wynagrodzę finansowo pomoc niż już czytać tę różne wypociny w necie gdzie im więcej czytam tym mniej rozumie.

    Wiem, że taki budynek mogę potem przekształcić w domek jednorodzinny pod warunkiem, że architekt zrobi do niego plan, jest on zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na usytuowanie na działce zabudowy jednorodzinnej. Wtedy wszystko jest legalne, mogę mieszkać i jest OK. Poniższe nieścisłości dotyczą głównie tematów mieszkania przed podjęciem powyższych kroków.
    Zanim przejdę do tematu zacznijmy od samego domu do 35m2 na zgłoszenie. I od tego zacznę pytanie:

    Pytanie nr 1: W necie czytam że wystarczy zgłosić i budować zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania tzw budynek rekreacji indywidualnej (letniskowy lub budynek gospodarczy) w którym nie mogę mieszkać całorocznie, z kolei później gadam z gościem, który zgłosił budowę altany całorocznej i może w niej mieszkać, z kolei idę potem pogadać z architektem, który najpierw mówi że mogę zrobić wszystko, po czym później w dalszej części mówi że mogę sobie sam budować co chce ale nie dostanę nr budynku i nie mogę mieszkać w takim budynku, w efekcie oferuje mi plan za 4-5tys zl. po czym mówi że po co budować na zgłoszenie a potem przekształcać, lepiej z pozwoleniem na budowę i wyjdzie tyle samo finansowo...
    Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić po kolei na chłopski rozum żeby nikt mnie nie ciulal i żeby te przepisy, które czytam były dla mnie zrozumiałe?

    Pytanie nr 2: Czy posiadając budynek 35m2 na zgłoszenie nie posiadając nr lub posiadając numer prognozowany mogę legalnie w nim mieszkać. Bo widzę że nie ma problemu z podłączeniem prądu, kanalizacja i ogrzewanie własne (szambo i kominek). Lub inaczej zadając pytanie kiedy mogę mieszkać (sezonowo/całorocznie) w takim domku a kiedy nie mogę mieszkać.

    Pytanie nr 3: Czy w budynku w/w tworząc antresole mogę zrobić taki myk, żeby zrobić antresolę na całej powierzchni z tym faktem że byłaby ona przedzielona. To znaczy 2/3 przestrzeni otwartej nie przedzielone ściankami jak w definicja antresoli natomiast w 1/3 postawić ściankę z oknem i drzwiami balkonowymi i byłby to tzw. wewnętrzny taras gdzie zamiast okien wychodzących na pole byłyby otwory zamykane jedynie na opuszczane rolety. Czy taka opcja byłaby dalej pełnoprawna antresola?

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    On ci tak doradza bo na sam początek wydasz za papiery co najmniej 15 tys zł tak jak by w błoto a w przypadku takiego do 35 metrów tego nie ma a samo przekształcenie to koszt od 2,5-4,5 tys złi tyle , a co do meldunku to zameldować możesz się na działce nawet bez budynku takie są przepisy .
    budowa domu to wyczerpujące zajęcie ale większym wykańczającym są urzędy i ich idiotyczne wymogi a wiem coś na ten temat bo syn od stycznia czeka i wiecznie coś a to akieś apki nie te a to geolog a to to a to tamto ,kasy poszło masa a jak już niby dostał pozwolenie to cymbał architekt który ma być też kierownikiem budowy stwierdził że w zasadzie jeszcze nie może budować bo jeszcze musi mieć inspektora nadzoru bo szkody górnicze i znów postój stek przekleństw i samo załatwienie tych idiotyzmów połowę życia zeżre i budżet wszak każdy chce dobrze i dostatnio żyć twoim kosztem a dom to tylko dom nie statek kosmiczny ,ktoś te projekty robi po coś tak mi się wydawało żeby potem jeszcze coś po drodze wymyślać ,połowa domów w PL nie ma nawet fundamentów i stoją po 150 lat .
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 03-07-2020 o 08:57

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar psychoderyna
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Tresna
    Kod pocztowy
    34-311
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czyli generalnie. Budować za zgłoszenie do 35m2 budynek rekreacji letniskowej i mogę w nim mieszkać. Okreslone jest ze mogę w nim pomieszkiwać ale nigdzie nie określone jest kiedy i jak długo . Meldować się nie mam potrzeby ponieważ działkę mam po drugiej stronie drogi z domem gdzie mieszkam. Na tej działce bez zabudowy chce zbudować żeby okresowo komuś wynajać (udostępnić) jak przyjedzie na wypoczynek (miejscowość rekreacyjna). A docelowo może dla rodziców na stałe na stare lata.

    Natomiast jeżeli mam zamiar przekształcić to na budynek mieszkalny to już muszę budować zgodnie z prawem budowlanym (zachowanie odstępów od granic - tu na szczęście gmina wyraziła zgodę na budowę 1,5 od drogi gminnej, oraz inne przepisu popż itd).


    Czyli jak dobrze rozumiem najelpeij budować do stanu zamkniętego i nie wykończać, potem zgłosić do przekształcenia gdzie przyjedzie projektant zrobi projekt do tego i można od razu zgłosić rozbudowę domu ?
    Przy przekształcaniu z budynku na zgłoszenie na budynek mieszkalny jest ktoś w stanie napisać mi jak to się odbywa po kolei i co ja muszę zrobić a co musi zrobić projektant. Oraz kto przychodzi i co sprawdza, jakieś odbiory itd ?


    A ktoś jeszce jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie dotyczące antresoli. czy możne ona być na całej powierzchni "pólpietra" bez takich antresol z balustradą z zachowaniem naturalnie nieco mniejszej powierzchni jak parter. Czy skosy wystarczą do zmniejszenia powierzchni czy musi to być powierzchnia mniejsza mierząc podłogę ?
    i czy ewentualnie można zastosować taką antresole własnie na 2/3 powierzchni oddzieloną ściana z wyjściem na taras. Czyli coś takiego jak mam teraz w domu (zdjęcia w załączniku).


    Mam tez pytanie co do mojego planu zagospodarowania gdyż teraz dokłądnie się mu przyjrzałem i jak dobrze rozumiem nie bede mógł przekształcic na dom mieszkalny. w MPZP mam napisane miedzy innymi warunki: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, budynki mieszkaniowe 12m (maks 3 kondygnacje), dach dwuspadowy lub wielospadkowy o nachyleniu 30-45.... i to co mnie martwi to jest zapisek maksymalna powierzchnia zabudowy 40% powierzchni działki budowlanej. z Czego mam działkę 0,05h arów z czego 0,03h budowane oraz 0,02h leśne. WIęc jak dobrze rozumiem z tego 0,03h mogę tylko 40% powierzchni zabudować ?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar psychoderyna
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Tresna
    Kod pocztowy
    34-311
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Z danych jakie podajesz wynika że na tej działce budowlanej o powierzchni 0.03h możesz postawić dom o powierzchni zabudowy 120m2.
    Nie widzę problemu z budowaniem domu 35m2..
    Racja , jakieś zaćmienie mam już od czytania tego wszystkiego 0.03h i 40% z tego to jest własnie 120m2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony