dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zagęszczanie wykopu pod fundament

    Witam, zrobiłem wykop pod dom i na 1/3 jego części mam kamień, piaskowiec chyba. Jest on dość gruby, średnio jakieś 10cm ale są sztuki i po 30cm. Teraz wykop pod ławy robię kilofem i wybieram łopatą. Niestety nie jestem w stanie wybrać wszystkiego na równo, bo kamienie po prostu wyrywając się naruszają grunt wokoło i zostawiają dziury. Pytanie co z takim fantem zrobić? Przeleciec to zagęszczarka, a chudziak przykryje nierówności? Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej jesli masz juz swoj docelony poziom to usun wszystkie luzne czesci gruntu aby zostal tylko ten zwarty.dolkow po kamieniach nie rownaj tylko zalej wszystko chudziakiem na wymagana wysokosc, bedzie bardzo dobrze zrobione

  3. #3

    Domyślnie


    Ciężko takie coś powybierać, ruszysz jeden kamień, to 3 następne się ruszaja

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem podobnie u mnie pod płytą fundamentową.
    Dodatkowo u mnie na poziomie łupka już były sączenia wody (głębokość wykopu - ok. 3 metry). Zalałem to betonem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale nie zageszczales? Mój kierbud niby powiedział żeby przeleciec skoczkiem w miejscach których jest kamien

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, kamienia nie zagęszczałem. Czy to się w ogóle da? U mnie był łupek i próba zagęszczania kończyłaby się jego kruszeniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony