dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Wklej jeszcze treść MPZP mówiąca o tych 7a. Bo podejrzewam, że mówi on o powierzchni działki ogólnie, a nie tylko z przeznaczeniem pod zabudowę.
    a tak podeślę, wycięłam co trzeba...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fm c.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	446039   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	forum murator a.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	446040   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fm b.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	446041  

  2. #22

    Domyślnie

    Wcześniej zaznaczyłaś, że masz RM 50% i MN,U 50%(mapka).
    Z opisu wynika że: punkt 7a nie dotyczy Ciebie, tylko punkty 7c (1200m2) i pkt 7d(1500m2)


  3. #23

    Domyślnie

    Przepraszam, popełniłam błąd kiedy zaznaczałam na mapce (legenda) oznaczenie to tylko MN już usunę te złe zdjęcie i poprawie. Czyli wracając do tematu dotyczy mnie punkt 7a.

  4. #24

    Domyślnie

    jesli tam jest tylko MN i RM, to Ciebie dotyczą dwa punkty: 7a i 7d ale.....
    jeli tam w całości jest 2800m2 to 50% z tego jest 2x po 1400m2, a RM nie może być mniejsze niż 1500 a Ty masz tylko 1400, wtedy musiałabyś dołożyć te 100m2 z tych MN co znowu nie pozwala na podział po 700m2, bo masz tylko 1300m2, z drugiej strony mogłabyś podzielić te 1400 m2 MN na dwie działki, z tym, ze musisz wydzielic tez drogę do tej drugiej działki, co pomniejsza Ci te 1400m2 o powierzchnię drogi i znowy nici z podziału 2x700m2

    Piszesz, ze te 2800m2 to za dużo. dlaczego? podatek za ta część RM to jakies 30zł rocznie plus ewentualnie koszt skoszenia trawy/zielska dwa razy do roku.

    Jedynie co możesz zrobić, to wydzielić te 700m2 i droge dojazdowa do pozostałej części pod warunkiem, że szerokość frontowa wydzielonej części nie będzie mniejsza niz 18m.
    Działka jest szersza niz 18m+5m(droga)?


  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    za małe załaczniki wstawiasz, cieżko cokolwiek z tego rozczytać, wstaw normalnej wielkości, forum samo odpowiednio pomniejszy


  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    za małe załaczniki wstawiasz, cieżko cokolwiek z tego rozczytać, wstaw normalnej wielkości, forum samo odpowiednio pomniejszy
    https://iv.pl/image/GtEho6r

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    RM nie może być mniejsze niż 1500 a
    Skąd ta wiedza? Ja mam inną wiedzę, że RM nie podlega mniejszemu podziałowi niż 30a, Stąd jedyny podział jaki by MNIE urządzał to było by jedna działka tylko MN oczywiście chciałabym cos więcej niż 7a) i druga działka MN + R,RM czyli cała pozostała reszta.
    Dokładnie działki jest po wznowieniu 2850m2, więc śmiało z połowy czyli 14,25 są dwie działki.
    być może to 0,25m2 można by było jeszcze pozostawić przy R, RM , bo R,RM jest też 14,25 a ustawa nie pozwala dzielić działki R na mniejsze niż 30a, Prawo budowlane zaś nie dyktuje warunków dla działki MN i jej podziału, chyba, że na tej działce chce coś stawiać wtedy ogranicza cie MPZP.
    Tak więc na upartego mogą być i 3 działki. Mnie zaś zastanawia czy wybudowanie domu na środku przy lini MPZP, która dzieli przeznaczenia działki, jego odbiór i wtedy odcięcie pierwszej ( tylko MN) czy to wchodzi w grę?. Chyba, że mało oczytana jestem, i byc może źle rozmawiam z gminą i może po prostu odcięcie R,RM spowodowałoby, że skoro jest to mała działka rolna, to gmina ją przekwalifikuje na MN. Proszę spojrzeć na mapkę, wkoło dom na domu, Nowe pobudowane, w rzeczywistości rosną szybciej niż są aktualizowane mapy, więc dodam że teren opętany jest przez dewelopera, a czemu gmina odpowiada o limitach przekwalifikowania to nie wiem. Może ktoś ma inny pomysł na przekształcenie, lub dzielenie?
    z tym, ze musisz wydzielic tez drogę do tej drugiej działki, co pomniejsza Ci te 1400m2 o powierzchnię drogi i znowy nici z podziału 2x700m2
    Nie muszę wydzielać żadnej drogi, bo każda działka jest przy drodze nawet ta za mną (sąsiednia) ma dojazd od strony północnej, co widać na załączonej mapce. Inaczej jeszcze mówiąc moja działka jest przy drodze gminnej od zachodu i północy.

  10. #30

    Domyślnie

    Skąd ta wiedza? Ja mam inną wiedzę, że RM nie podlega mniejszemu podziałowi niż 30a,
    punkt 7d Twojego MPZPKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f82ceaee8251ab2fa8ece3781039eff2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	446061
    Nie muszę wydzielać żadnej drogi, bo każda działka jest przy drodze nawet ta za mną (sąsiednia) ma dojazd od strony północnej, co widać na załączonej mapce.
    w pierwotnej wersji nie było widać, bo wstawiłaś tylko wycinek, dopiero nowa wersja to pokazuje
    Dokładnie działki jest po wznowieniu 2850m2, więc śmiało z połowy czyli 14,25 są dwie działki.
    być może to 0,25m2 można by było jeszcze pozostawić przy R, RM , bo R,RM jest też 14,25 a ustawa nie pozwala dzielić działki R na mniejsze niż 30a,
    no to śmiało możesz tak podzielić, bo ustawa ustawą, ale punkt 7d MPZP pozwala podzielić na nie mniej niz 1500m2, jedna 1500 a druga 1350.
    Tak naprawdę, to ustawa odnosi się do terenów większych niż 30a wiec Ciebie nie obowiazuje, bo nawet w całości tyle nie masz. Ciebie obowiązuje MPZP.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 11-07-2020 o 17:50


  11. #31

    Domyślnie

    Zgadza się masz rację tej działki nie podzielę na 3 niedopatrzenie było by to możliwe przy MN , ale też takiego zamiaru nie miałam, Jedyne co chcę to oddzielić jedną działkę w pasie MN - 9 arów, ale gdybym tak zrobiła teraz to prawdopodobnie nie dostanę pozwolenia na zabudowanie działki drugiej tej MN/RM. Rachunek to 2850 - 900 = 1950 ale w tym 1950 to 1425 RM i 500 MN za mały kawałek bym mogła postawić coś? Tego nie wiem , co zrobić lub jak, by na drugiej działce wybudować dom, a pierwszą oddzielić.

  12. #32

    Domyślnie

    Chciałabym zauważyć, że pomimo toczonej rozmowy moje pytanie pozostało dalej bez odpowiedzi, czy jest sposób by działki podzielić na dwie, tak by móc wybudować dom na drugiej większej działce, a podział nie był mniejszy dla pierwszej działki niż 9 a?, Czy np po wybudowaniu domu na całej tej działce, zakończeniu budowy, można potem oddzielić działki tak, by zachowac bryłę budynku wraz z granicami które obowiązują tj np 4 m od granicy dla ściany z oknami itp...? Pliss podpowiedzcie coś....

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaz30 Zobacz post
    Pliss podpowiedzcie coś....
    Narysuj jak wyobrażasz sobie ten podział działki bo trudno mi to sobie wyobrazić przy tak wąskiej działce.

    Druga kwestia - "scalenie i podział". Tego wcześniej tutaj nie było w materiałach wejściowych. Należy wiedzieć czym jest urzędowa procedura "scalenia i podziału". Scalenie i podział to nie jest wezwanie geodety i podzielenie własnej działki na kawałki albo jej połączenie. To nie jest również umowa z sąsiadami, że działki podzielimy i się nimi wymienimy a na końcu scalimy.

    Scalenie i podział to procedura wykonana wyłącznie przez gminę. Wyłącznie na terenach pod zabudowę mieszkaniową/usługową! Te zacytowane parametry wielkościowe dotyczą tylko procedury urzędowej pod tytułem "scalenie i podział". To jest nierozłączna procedura tak nazwana w przepisach! Patrz - ustawa o gospodarce nieruchomościami.

    Gdzieś musi być oddzielny rozdział o wskaźnikach nie dotyczących procedury scalenia i podziału. Ewentualnie gdzieś jest zapis na jakich terenach ma być przeprowadzona przez gminę procedura scalenia i podziału. Jeśli nie ma, to obowiązują ogólne zapisy np o pbc, intensywności etc.

  14. #34

    Domyślnie

    Podsyłam linka do proponowanego podziału. https://iv.pl/image/GtErPE4
    Dlaczego pytam czy dzielenie jest możliwe po wybudowaniu domu?, bo z mojej laickiej wiedzy nie widzę podobnego podziału do proponowanego przed budową, bynajmniej nie zdobyłam wiedzy, która by przedstawiała inny scenariusz. w chwili obecnej operat nie został zgłoszony przez geodetę, ponieważ chciałabym zadecydować czy kupować projekt domu i osadzać projekt na działce, czy mogę podzielić działkę a projekt wybrać sobie spokojnie do wiosny. Geodeta doradził mi więc bym poczekała i zorientowała się w temacie, tak by nie płacić znowu za kolejne zgłoszenie pracy, tj podział, bądź osadzenie budynku do budowy na mapie. Interesuje mnie rozsądny podział działki, tzn tak by obie działki mogły zostać zabudowane domem, i by ich powierzchnia była w miarę wyrównana. W obecnym MPZP nie jest możliwe, jego zmiana, a gmina od razu mówi, że zmiana przeznaczenia działki nie wchodzi w grę ponieważ wyczerpała tzw limity na przekształcenie. Dodam , że gmina wykonała wzdłuż mojej działki kanalizację na co też poślę mapkę,
    https://iv.pl/image/GtErUEU
    co jakoby utwierdza mnie, że powinno się dać coś zrobić być może kiedyś z ta rolą. https://iv.pl/image/GtErUEU. Powtórzę, że działka ma dostęp do drogi gminnej co widać na mapie od wschodu i północy, droga póki co w terenie nie istnieje.
    Link do innej mapki, która jest z 2013 roku, więc niezbyt aktualna, działka na czerwono jest już zabudowana budynkiem.
    https://iv.pl/image/GtErzir
    Pozdrawiam

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, konieczne jest przeczytanie całego planu od deski do deski. Należy w pierwszej kolejności zobaczyć jakich trenów dotyczy procedura "scalenia i podziału", czy gmina może wykonała już procedurę, czy ma zamiar wykonać. Czy ten teren jest wyjęty z pod tej procedury.

    W następnej kolejności należy bardzo dokładnie przeczytać zapisy planu by było wiadomo czy należy się bilansować na terenie czy działce ewidencyjnej.

    Jeszcze raz podkreślam działkę można dowolnie dzielić niezgodnie z planem jak się komu podoba i każdy znający swój fach geodeta zna zapisy prawa na które należy się powoływać przy takim podziale. Jednak na nowo wydzielonej działce ewidencyjnej można nie dostać pozwolenia na budowę jeśli podział spowodował niezgodność z zapisami planu, bo działki ewidencyjne nie będą spełniały warunków działki budowlanej z planu zagospodarowania.

    Dlatego najważniejsze to dwa pierwsze punkty o których napisałem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony