dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Red face Ocieplenie i izolacja strychu ponad poddaszem użytkowym

    Witam,
    kupiłem domek 110m2 od dewelopera, aktualnie docieplają poddasze i przygotowują profile do klejenia folii paroizolacyjnej na taśmy dwustronne, a na do płyty gk.

    Cały dach od szczytu do murłaty jest ocieplony wełną 15cm współczynnik 0,039.
    Nad skosami i sufitami poddasza użytkowego (3 sypialnie, łazienka i schowek) jest dodatkowa warstwa wełny 10cm.
    Co do wykonania prac nie mam wątpliwości bo są te 2 warstwy wełny także wokół okien + folia parozizolacyjna i na stropie powyżej tych pomieszczeń użytkowych.Na koniec będą tam przykręcanie płytki gk.

    Wątpliwości mam co do dodatkowego ocieplenia i folii pod szczytem, gdyż na poddaszu nieużytkowym planuję już teraz zrobić podłogę z OSB spoczywającą na ścianach działowych pomieszczeń (na dodatkowych belkach).

    Jak pisałem wyżej całe poddasze ocieplone jest wełną 15cm więc i strych jest ocieplony. Dodatkowo pod szczytem, myślę że około 3 metry znajduje się folia paroizolacyjna. Poniżej przedstawiam rysunek z przekroju jak to aktualnie wygląda.

    Przekrój budynku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DOMEK.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	445913
    Folia tylko od szczytu (widok od korytarza na końcu którego będzie właz z schodami strychowymi) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczyt z korytarza.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	445914

    Folia jest około 3 metry od szczytu, a do sufitów pomieszczeń użytkowych jest jest kolejne pewnie 3 metry gdzie tej folii już nie ma. Oznaczyłem ten odcinek na czerwono i w okręgach. I to jest moja największa wątpliwość co do tego wykonania.

    Moje wątpliwości to:
    1. Czy ta folia paroizolacyjna spełni jakąkolwiek funkcję skoro między sufitami pomieszczeń użytkowych, a folią od szczytu jest przerwa?
    2. Jeszcze nie pytałem wykonawców, więc nie jestem pewien czy pod kalenicą czy gdzieś w szczycie są jakieś wentylacje skoro całość jest ocieplona. Na co w takim przypadku ocieplonego całego poddasza z strychem zwracać jeszcze uwagę, aby nie uciekało ciepło, wełna nie łapała wilgoci, a i aby się coś pod lub nad folią spod szczytu nie skraplało.
    3. Czy przejmować się ciepłem jakie będzie uciekać z korytarza , przez właz z schodami strychowymi, czy są to istotne wycieki aby mogły zagrozić wełnie na strychu? Właz na strych będzie przy końcu korytarza.
    4. Czy w przypadku ocieplonego strychu warstwa wełny 10cm nad sufitami pomieszczeń będzie wystarczająca?

    Jedna uwaga co do strychu...elektrycy wszystkie kable internetowe, skrętki i antenowe poprowadzili właśnie na strych więc tam będzie musiał być zamontowany switch LAN.

    Z góry dziękuję za spostrzeżenia, uwagi i porady.
    P.S. Z zawodu jestem elektronikiem więc moja terminologia może być niewłaściwa, więc przepraszam za ewentualne nieprofesjonalne nazewnictwo.
    Ostatnio edytowane przez Fast_project ; 05-07-2020 o 23:17 Powód: Dodatkowa zmienna-kable na strychu

  2. #2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony