dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła dom 175 m2

    Witam!
    Remontuje 20-sto letni dom, centralne ogrzewanie 175 m2 . Mam problem z wyborem kotła. Obecnie mam typowego "smieciucha" do którego trzeba chodzić pare razy w zimne dni + ciągle rozpalanie więc, czas to zmienić. Obecny piec stoi w piwnicy. Wybór padł na pellet , brak przyłącza gazu nad czym strasznie ubolewam. Instalacja fotowoltaiczna to poki co zbyt duzy koszt. Chciałbym dodatkowo założyć podlogowke w salonie. Pytanie jaki kociol do tego wszystkiego? Na pietrze mam 3 pokoje i lazienke, dół to wielki salon kuchnia pokój gościny łazienka razem 175 m2.
    Rozglądałem sie za kotlami i przyznam ze każdy mówi i radzi co innego,bylem w 3 sklepach i kazdy dobiera inaczej moc przez co mam ciągle to większy metlik w głowie prosze o konkretne propozycje
    Pozdrawiam i z góry dziękuję!

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek skorzystaj z kalkulatora: https://cieplowlasciwie.pl/start, z niego dowiesz się jakiem mocy kotła potrzebujesz.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Możesz też napisać ile ton węgla było spalane rocznie do ogrzania tego domu.

    Wstępnie stawiam na Skat Technix PEL 15 kW lub 24 kW zależnie od zapotrzebowania oraz tego czy komin masz z wkładem ceramicznym czy z cegieł.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony