dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie Monitoring zewnętrzny domu. Jaki?

    Witam. Poszukuję zestawu monitoringu zewnętrznego domu IP. Szukam przyzwoitego zestawu na 5 kamer z możliwością dołożenia kamer w przyszłości. Minimalna widoczność w nocy na 30metrow. Proszę o pomoc gdyż nie znam się na tym a zestawów w internetach jest mnóstwo. Dzięki za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jaki masz budżet na instalację.?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jaki masz budżet na instalację.?
    Na zestaw jestem w stanie wydać około 4000tys. Zł. Ważne żeby jakość obrazu była na jakimś poziomie. Ale myślę że zestaw IP będzie na poziomie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie wiem czy czytałeś ten wątek
    forum.muratordom.pl/showthread.php?362813-Zestaw-do-monitoringu
    Są pewne propozycje.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Kupujemy tutaj https://www.montersi.pl/ najlepiej zadzwonić i coś zaproponują.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dzięki za informację. A czy kamera 2mpx to wystarczająca rozdzielczość? Czy lepiej zainwestować w takie 4mpx?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Dzięki za informację. A czy kamera 2mpx to wystarczająca rozdzielczość? Czy lepiej zainwestować w takie 4mpx?
    4mpx to dobre rozwiązanie, obraz jest wyraźniejszy i przy zbliżeniu są bardziej ostre krawędzie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Ja u siebie posiadam system 11 kamer (dużo załamań na budynku) Hikvision.

    Zdecydowałem się na ten model: HikVision DS-2CD2T43G0-I5/4MM

    Kosztuje trochę ponad 500zł, daje spoko obraz, jest wykonana z metalu, sprawia wrażenie solidnej.

    Aplikacja w telefonie prosta w obsłudze, możliwość wielu konfiguracji. Kamera ma slot na karty pamięci, na którym zapisuje dodatkowo nagrania.

    Polecam.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Slot na karty SD, to marny sposób na archiwizowanie nagrań. Nigdy nie padła ci karta w aparacie? Dwa razy to przerabiałem . Raz miałem ponad 3000 zdjęć i karta padła na mrozie. Zdjęcia udało się zgrać, lecz daty i lokalizacje poszły się pasać. Karty były przyzwoite i co z tego?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Slot na karty SD, to marny sposób na archiwizowanie nagrań. Nigdy nie padła ci karta w aparacie? Dwa razy to przerabiałem . Raz miałem ponad 3000 zdjęć i karta padła na mrozie. Zdjęcia udało się zgrać, lecz daty i lokalizacje poszły się pasać. Karty były przyzwoite i co z tego?
    Nie do końca masz rację. Nagrania rejestruje na rejestratorze do tego celu przeznaczonym. Gdyby jednak zdarzenie było konkretne i ktoś znalazłby u mnie w domu rejestrator, to dodatkowo jako zabezpieczenie mam te karty pamięci w kamerach. Ja wiem, że jest szansa, że ktoś będzie stawiał drabiny i wyrywał kamery, jednak w miejscu gdzie mieszkam to mało prawdopodobne

    Karty mam przemysłowe HikVision- raczej nie padną.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Jeśli tubowe, to na metalowej nóżce? Słyszałem o gangu kradnącym kamerki hakiem jak długi bosak. Podobno też był cwaniak z sekatorem i potrafił od pierwszego podejścia ciachnąć na plastikowej nóżce razem z kablami. Mają ludziki pomysły. Jeszcze trochę to samostrzały trzeba będzie zakładać. Jak kiedyś po drugich "odwiedzinach" powiedziałem policjantowi, że trzeciego razu nie będzie bo postawię przed drzwiami balkonowymi giwerę i podłączę do drzwi, to mi od razu rzucił dwoma paragrafami. Bo mi w domu nie wolno, lecz pan złodziej może wszystko. Porąbany kraj.

  12. #12

    Domyślnie

    Dlatego ustawia się kamery widoczne na wabia i koniecznie w połączeniu z lampami na podczerwień obraz zawsze wyraźniejszy niż w szarościach. I kamery nie widoczne tam gdzie złodziej zdejmuje tę kominiare czy wsiada do auta.
    A i pułapki tez możliwe: ot przetarł się kabel dostarczający prąd do oświetlenia biegnie obok metalowego parapetu tak niefortunnie że nagięcie tegoż powoduje zwarcie. Nieszczęśliwy przypadek przy prowizorce , bo tak schodziło aby przerwany kabel w gruncie wymienić

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Dlatego ustawia się kamery widoczne na wabia i koniecznie w połączeniu z lampami na podczerwień obraz zawsze wyraźniejszy niż w szarościach. I kamery nie widoczne tam gdzie złodziej zdejmuje tę kominiare czy wsiada do auta.
    A i pułapki tez możliwe: ot przetarł się kabel dostarczający prąd do oświetlenia biegnie obok metalowego parapetu tak niefortunnie że nagięcie tegoż powoduje zwarcie. Nieszczęśliwy przypadek przy prowizorce , bo tak schodziło aby przerwany kabel w gruncie wymienić
    Bzdury

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Dlatego ustawia się kamery widoczne na wabia i koniecznie w połączeniu z lampami na podczerwień obraz zawsze wyraźniejszy niż w szarościach. I kamery nie widoczne tam gdzie złodziej zdejmuje tę kominiare czy wsiada do auta.
    A i pułapki tez możliwe: ot przetarł się kabel dostarczający prąd do oświetlenia biegnie obok metalowego parapetu tak niefortunnie że nagięcie tegoż powoduje zwarcie. Nieszczęśliwy przypadek przy prowizorce , bo tak schodziło aby przerwany kabel w gruncie wymienić
    Właściciel obiektu* odpowiada za stan techniczny obiektu. Jeśli da się dowieść że zaniedbałeś lub biegły oceni że działanie było celowe (ha,ha, bo było celowe a zaniedbałeś że ogrodzenie było niższe niż 5 metrów), to wczasy długoterminowe masz jak w banku. I jeszcze sprawa cywilna o odszkodowanie dla przestraszonego intruza.

    *) nie dotyczy wiodącej wspólnoty zrzeszającej 95% ludności (teoretycznie), tam odpowiada "patron budynku" i wynalazek Benjamina Franklina.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, chciałbym prosić o przedstawienie kilku zestawów do monitoringu o takich wymaganiach:
    - max dwie kamery,
    - bezprzewodowe,
    - łączność wi-fi, mp. z telefonem, pc,
    - ewentualnie możliwość sterowania jedną z kamer (obracanie oczkiem).

    Głównie zależy mi na tym, aby nie było kabli, rejestrator też nie jest wymagany, wystarczyłoby zapisywanie danych na karcie lub dysku na pc.
    Czy jest coś tego tpu na rynku? Proszę o propozycje. Pozdrawiam

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Poszukaj dlaczego wifi to cienki pomysł. Lub wyleczysz się po pierwszym włamie z czarnym obrazem.

  17. #17

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mural1

    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-863
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja skorzystałem z pomocy fachowców na tej stronie https://www.eltrox.pl. Posiadają ogromne doświadczenie. Zakupiłem u nich monitoring i system alarmowy. Wysoka jakość obsługi i konkurencyjna cena. Polecam.

  19. #19

    Domyślnie

    No nie wierzę.
    Eltrox to faktycznie porządna firma, czyżby nawet oni potrzebowali spamowskiej reklamy???
    ***** ***

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony