dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pusta przestrzeń pomiędzy warstwami wełny.

    Witam!

    jestem na etapie ocieplenia poddasza; wszędzie daję wełnę 28 cm ( 18 + 10 ) isover super mata.

    Mam taki problem że między ścianami działowymi a jętką jest około 40 cm; wykonawca zaproponował dać 10 cm bezpośrednio na sufit podwieszany i 18 cm między jętki, co za tym idzie zostanie pewnie około 20/30 cm pustej przestrzeni między warstwami wełny.. czy to prawidłowe wykonanie ??? Dodam, że ściany między krokwiami będą ocieplone do samego szczytu, tyle, że powyżej sufitu ( w części nieużytkowej) jedynie 18 cm.

    Bardzo proszę o pilną pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Znalazłeś odpowiedź na to pytanie? Mam ten sam problem i chce zrobić dokladnie tak samo.

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego chcecie tak zrobić?
    W czym problem zrobić zgodnie z projektem i zostawić pustkę pod wełną, a nie między warstwami wełny?

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie to wynika jak u kolegi ze zbyt niskich ścianek działowych.
    Tj. Podniosłem ściankę kolankowa, a działowych juz nie. Gdybym dal druga warstwę wełny bezpośrednio pod jetki wtedy sufit nie stykał by się ze ścianami działowymi.

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz chyba dać obydwie warstwy wełny pod jętkami, jedna na drugiej.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    osobiście układałbym wełnę bezpośrednio na konstrukcji sufitu podwieszanego. Nie jeste zalecane układanie wełne z przestrzenią między nimi. Najlepiej izolowac po obrysie pomieszczeń ogrzewanych żeby nie dogrzewać nieużytkowych części
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Nie zaleca sie a nawet nie nalezy ukladac welny z pustka miedzy 2 warstawami, sa 2 wyjscia albo mocniejsza konstrukcja i welna lezy na niej warstwami (najlepiej ukladac od gory) albo dlugie wieszaki i 3 warstwy welny, pierwsza dobrej jakosci miedzy jetki, druga jako wypelniacz, w poprzek i 3 znowu dobrej jakosci w odwrotnym kierunku, ja tak zrobilem bo chcialem ukladac od dolu, wieszaki jakie znalazlem to chyba 50 cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony