dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Unhappy Balustrada z profila - oszukany?

    Dzień dobry,

    Mam nadzieję że piszę w dobrym miejscu. Mam mieszane uczucia, nie wiem czy jestem oszukiwany czy może sam niepotrzebnie się zamartwiam.

    Otóż zleciłem wykonanie balustrad wokół domu (balkon, taras) z profila zamkniętego 100x20. Balustrada ma być ocynkowana i malowana proszkowo.
    Firma bardzo grzeczna, komunikatywna, pomiary zrobione, zaliczka wpłacona.
    Panowie przyjechali aby na miejscu podocinać i pospawać szkielet balustrady (słupki i pochwyty). Dzwonię po pewnym czasie aby spytać jak idą prace. Słyszę że ta rama co została spawana pojechała do ocynku. W trakcie rozmowy wychodzi że wypełnienie balustrady (profil 100, przerwa 5cm, całość w ceowniku i montowane do słupków) będzie robiona później. Pytam się, to jak to, nie spawacie profili do ceowników i nie dajecie wszystkiego do ocynkowni?
    Usłyszałem że robią to już z gotowych ocynkowanych profili. Aby się nie martwić bo profile będą łapane w środku ceownika, zabezpieczane farbą ocynkową i nic się z tym nie będzie działo. Podobno tak robią od dawna i niepotrzebnie się martwię. Mówią że gdyby mieli zawozić do ocynkowni całe elementy to wyszłoby dwa razy drożej.
    Również profil na balkonie ma być gięty w łuk z profila już ocynkowanego...

    Proszę pomóżcie i poradźcie co byście zrobili. Czy faktycznie nie powinienem się martwić?
    Czy może trawfiłem na cwaniaków. Jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
    Czy mogę na jakiejś podstawie żądać ocynkowania całości?

    Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Was!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    pokaż jak wygląda oferta według której zamówiłeś te balustrady.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Mam tylko umowę w ktorej jest napisane "balustrada ocynkowana malowana proszkowo".

    Nie przypuszczalem ze dowiem sie takich szczegółów po fakcie.

    Pan z tej firmy powiedzial ze moze mi dopisac na umowie ze tak zostalo to wykonane.
    Czy to dobry pomysl?
    Czy jesli bedzie taki zapis na umowie to lepiej czy moze wrecz przeciwnie (w razie reklamacji moze powiedziec ze na umowie bylo tak napisane i o wszystkim wiedzialem podczas podpisywania umowy).

    Dziekuje za odpowiedz.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Ach te oszczędności wykonawców oczywiście że masz się nie martwić, bo na gwarancji nic się z tym działo nie będzie, a później no cóż...
    Co do technologii, to oczywiście masz racje mając wątpliwości. Jak dla mnie to tylko całość wyspawana, i w całości do ocynku, każde spawanie następujące po etapie cynkowania to po prostu niszczenie tej powłoki w tym miejscu, myślisz że ktoś to potem będzie się starał dobrze zabezpieczyć?? zapomnij, psikną jak leci i po problemie. Żal komentować jak wykonawcy schodzą na psy, no istnieje jeszcze jedna ewentualność, że po prostu nie potrafią/nie chce im się przygotować elementu w całości do cynkowania, bo o dziwo trzeba wiedzieć jak to zrobić, i jakich zasad należy przestrzegać. A to przecież czas, a czas to pieniądz! Klient i tak odbiera oczami, a początkowo będzie ładnie

  5. #5

    Domyślnie

    Czy moge cos z tym zrobic? Mam jakies szanse na wycofanie sie z umowy badz zmuszenie wykonawcy do ocynkowania calosci?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    zawsze możesz go podejść w ten sposób, że po skończeniu montażu a przed malowaniem proszkowym obejrzysz balustradę - jeśli znajdziesz jakieś elementy docinane, gdzie na linii cięcia nie ma ocynku nie odbierzesz mu tego etapu. To jest bardzo ważne, bo później farba przykryje całość a jak pisali powyżej koledzy po gwarancji może Ci zacząć korodować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony