dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu - z pleksy?

    Myśle o zadaszeniu tarasu płytami z pleksy na drewnianej konstrukcji (słupy, krokwie). Takie pokrycie jest lżejsze i tańsze od dachówek i gontu ale czy wystarczy aby ochronić przed słońcem (jest przyciemniany ale jakby przeźroczysty). Może ktoś ma takie zadaszenie albo opinie na ten temat.


    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pleksi może nawet chronić przed UV.
    W amerykańskim programie o urządzaniu wnętrz kilka razy coś takiego robili.





    http://www.stratco.com.au/products/v...la/pergola.asp

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikela Zobacz post
    Myśle o zadaszeniu tarasu płytami z pleksy na drewnianej konstrukcji (słupy, krokwie). Takie pokrycie jest lżejsze i tańsze od dachówek i gontu ale czy wystarczy aby ochronić przed słońcem (jest przyciemniany ale jakby przeźroczysty). Może ktoś ma takie zadaszenie albo opinie na ten temat.


    Pozdrawiam

    Nie spotkałaś się może z jakimiś estetycznymi ścianami z pleksi tak by np. w zimie chroniły taras i nie tylko przed wiatrem ,zimnem ?

    pzdr.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Raczej poliwęglan niż plexi. Plexi (polimetakrylan metylu) pod wpływem UV kruszeje i pęka. Z czasem wygląda jak walnięta szyba samochodowa i sypie się nawet przy lekkim stuknięciu. Poliwęglan sprawdza się nieźle. Raczej płyty komorowe niż lite ze względu na stosunek waga / sztywność / cena, tylko trzeba zabezpieczyć krawędzie żeby do środka komór nie dostawała się woda i żeby nie porastały glonami. Ojciec miał taki daszek nad schodami z falistego "plexi". Miał ok. roku, do pierwszego grubszego gradu. Teraz ma przyciemniany poliwęglan od 6 lat. Trzyma się nieźle. Słońce ogranicza tylko trochę powiedział bym że tak na oko to góra o połowę.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Dziekuję za odpowiedzi
    Troche źle się wyraziłam chodziło mi właśnie o poliwęglan komorowy - znalazłam taką strone www.robelit.pl

    Dziękuję za zdjęcia, ja dopiero zaczynam szukać wiec jeszcze nie pomoge, widziałam kilka takich zadaszeń w prywatnych domach ale nie odważyłam sie robić zdjęć, te zadaszenia były z płyty przyciemnianej (brazowej) myśle że ochrona przed słońcem będzie wtedy lepsza.

    Jeśli ktoś znajdzie jeszcze jakies fotki to bardzo prosze

    Pozdrawiam

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Femmee_
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Okolice Oławy
    Posty
    324

    Domyślnie

    To i ja się dołączam do poszukiwań. Od któregoś z forumowiczów skopiowałam zdjęcie takiego tarasu, tylko że teraz nie pamiętam od kogo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras2..JPG
Wyświetleń:	4600
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	14721
    Moderowano - Regulamin FM 2.4

    Fotogaleria i Konwersatorium

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Znajomi mają takie zadaszenie i niestety przed słońcem to ono średnio chroni - wręcz robi się piekarnik w środku:/

  8. #8

    Domyślnie

    witam! pozwolicie ze się przyłącze do dyskusji? rowniez mamy w planach taras i zastanawiam sie nad zadaszeniem. mimo ze takie plexi czy poliwęglan moze byc tansze niz dachówka nad swoim tarasie zamierzamy kłasc dachówke. wychodzimy z załozenia ze lepiej poczekac z budowa tarasu jeden sezon i w tym czasie odłozyc troche pieniedzy na dachówke niz robic szybciej taniej i otrzymac produkt słabszej jakosci i gorszej estetyce (ale oczywiscie kwestia gustu). w najgorszym wypadu zostaje blachodachówka. my bynajmniej nie chcemy aby "daszek" przepuszczał promienie słoneczne co w wypadku plexi i poliweglanu jest nieuniknione bo chyba raczej nietransparentne nie wystepuja? a dla zwolenników takich transparentnych pokryc tarasów kilka zdjec znalezionych na necie:

    http://www.gardenplanet.com.pl/grafi...eria/89/30.jpg
    http://www.oknapetro.pl/foto/16_1238000564.jpg
    http://www.favore.pl/55681_daszki-da...lopolskie.html ----> zdjecie nr 4 to chyba włąsnie takie o ciemniejszym zabarwieniu, jak widac przepuszcza znaczenie promienie słoneczne

    tak przeglądajac te zdjecia doszłam do wniosku ze jest jeszcze jeden minus takich zadaszen: estetyka w przypadku gdy np obok tarasu rosnie większe drzewo liściaste, wiadomo ze czesc lisci wyląduje na dachu, deszcz popada. i nieciekawy efekt w postaci gnijących lisci widoczny od spodu gotowy.

    nie zeby było ze staram sie kogos zniechecic ;p ale lepiej zdawac sobie sprawe jakie beda kłopoty z takim rozwiązaniem. pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał damimax Zobacz post
    Znajomi mają takie zadaszenie i niestety przed słońcem to ono średnio chroni - wręcz robi się piekarnik w środku:/
    Tak jak mówisz. Moi teściowie zrobili takie zadaszenie tarasu bo ładne i światło przepuści no i teraz jak przygrzeje to faktycznie jest jak w piekarniku. Nigdy czegoś takiego sobie nie zafunduje bo chyba wygląd to jest jedyna zaleta takiego zadaszenia.

    Myślę sobie natomiast o rozwijanej rolecie, albo markizie, którą umieściłbym na prowadnicach zamontowanych w "krokwie" zadaszenia, nawet elektrykę można by podpiąć i mieć takie zadaszenie na życzenie.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam blachodachówkę i chłodek jest jak się patrzy....
    BOHO
    Warszawa

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    ja mam blachodachówkę i chłodek jest jak się patrzy....
    Ja mam czarną ale chłodek też jest jak się patrzy.Oni pytają jednak o coś innego.

  12. #12

    Domyślnie

    przezroczyste (czy nawet pół-) tworzywa się nie nadają - chłodku nie będzie.... będzie szklarenka....
    BOHO
    Warszawa

  13. #13

    Domyślnie

    Co myslicie o "oszkleniu" szklarni plekśa przezroczystą ?
    Stara szkarnia szyby sie juz przepaliłi i pękają

  14. #14

    Domyślnie

    ja mam zadaszenie z falistej pleksi(jak zwal tak zwal),cos takiego
    http://www.wiga.com.pl/114,Plyty-fal...trapezowe.html
    oooo juz kupe lat,nic nie cieknie,super wytrzymuje duze ilosci sniegu,natomiast jako ochrona przed sloncem-porazka...
    pod tym zadaszeniem w sloneczne dni jest wcale nie przesadzajac pieklo
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 18-01-2011 o 14:51

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trudno, by coś przeźroczystego chroniło przed słońcem

  16. #16

    Domyślnie

    jesli chodzi o mnie,nie mam przezroczystego dachu
    wydaje mi sie,ze problem tkwi w straszliwym nagrzewaniu sie takiego "plastiku"

  17. #17

    Domyślnie

    ja mam blachodachówkę i do tego jeszcze nad podbitką od dołu jest 5 cm styropianu , piękna sprawa polecam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Femmee_ Zobacz post
    To i ja się dołączam do poszukiwań. Od któregoś z forumowiczów skopiowałam zdjęcie takiego tarasu, tylko że teraz nie pamiętam od kogo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras2..JPG
Wyświetleń:	4600
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	14721
    Witam
    Na tym zdjęciu zadaszenie jest ze szkła. To był mój wzór do zrobienia takiego tarasu. Porozumiewałam się na PV z właścicielką w sprawie nagrzewania się w lecie tego szkła. Twierdziła że nic takiego nie ma miejsca bo jest przewiew z każdej strony. Mój taras już na wiosnę będzie skończony. Została tylko kosmetyka. Ja celowo nie chciałam zabierać sobie słońca bo w lecie może jest to uciążliwe ale w zimę dni są krótkie i mało słońca. Projekt i wykonanie własne tz. męża... Koszt z drewnem, szkłem + listwy aluminiowe i pierdołki typu gwoździe około 12 tyś.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artik7

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ja znalazłem fajną (czyt.tanią) firmę która oferuje płyty z tworzyw na zadaszenia .jak to mówią do wyboru do koloru. kupiłem u nich 2 płyty z poliwęgalnu na taras i jedną z pcv falistą do przykrycia śmietnika ( ta była najtańsza i jak na razie się sprawdza )

    poniżej przesyłam do nich link

    http://www.poliweglan-plexi.pl

    są gdzieś pod Warszawą,ale dowożą towar na terenie całej Polski

  20. #20

    Domyślnie


    Zadaszenie z wikliny, trzciny lub innego naturalnego materiału

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony