dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: fotowoltaika

  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    60 PLN/miesięcznie wygląda normalnie?
    W abonamencie klient zyskuje również serwis naprawczy, gdyby coś przypadkiem się uszkodziło w instalacji.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale w Vieśśmanie ceny instalacje są i tak dość znacznie zawyżone 3,32kWp kosztowało 23000 PLN + przez 10 lat haracz w postaci przeglądów serwisowych 60 PLN* 12 *10 = 7200 PLN
    Czyli 23000 + 7200 = 30200 PLN / 3,3kW = 9100 PLN/kWp średnio 2 -2,5 raza drożej niż u dowolnej konkurencji może nawet Columb prąd robi taniej
    Ceny podane na naszej stronie w cenniku są cennikami dla instalatorów. Cena wykonania całej instalacji zależy od firmy wykonawczej, która opiera instalacje o nasze produkty.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Mam od nich 3 panele PV takiego chłamu nigdy nie widziałem, ale dostałem je od ubezpieczalni a oni twierdzą że skoro oni ich nie montowali to nie są ich panele. Może nie zapłaciłem tego abonamentu i dlatego tak badziewnie działają. w sierpniu 2 panele podłączone pod mikroinwerter uklepały 64kWh
    64 / 0,62kWp = 103kWh/kwp
    A panele które leżą na tej samej połaci zrobiły 134kWh/kWp
    Już pomału nie mam siły na pańskie komentarze. Nie wiem ile razy można kopiować to samo na podstawie jednej instalacji. Powtórzę po raz kolejny: nie bierzemy odpowiedzialności za coś, czego nie instalujemy, ani żaden nasz autoryzowany partner - nie wiemy nic o instalacji. Radzę "nerwy schować do konserwy", a sam wycofuję się z tego wątku, bo szkoda mi na Pana zdrowia...

    Na szczęście każdy inwestor ma prawo dokonywać własnych wyborów, a monopolu nie ma...
    Pozdrawiam i do zobaczenia pewnie przy kolejnej jakże wzniosłej fali krytyki z Pana strony...
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #42

    Domyślnie

    Aha przepraszam zapomniałem że jak coś ma naklejkę Vieśśman to to nie jest wasze, bo tego nie montowaliście. Ale jak kupuje Forda to mam Forda a nie produkt Fordo pobny bo kupiony od 2 właściciela Ale to nie Ford. Te gówna co ludzie na OLX sprzedają używane z logo Vieśśmana to też nie wasze. Aha OK tego się nie dowiemy!

    Tylko płacić za przeglądy, większą kasę za instalację bo jak my to zrobimy to za rok sprawdzimy czy za 450 PLN dobrze zamontowaliśmy

    Masz rację usuń się z tego tematu bo szkoda merytorycznie odpowiedzieć na pytanie Żegnam

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    W abonamencie klient zyskuje również serwis naprawczy, gdyby coś przypadkiem się uszkodziło w instalacji.
    kot mi się zeszczy na inwerter to jest ten "serwis naprawczy" Czy jak sam z siebie inwerter mi się zepsuje to co?? Przypadkiem się zesrał!!! sam z siebie. Vieśśman ma nową definicję gwaracji?

    Już macie taką reklamę że nikt przy zdrowych zmysłach nic u was nie kupi - Ze względu na koszty!!!
    Aż ma ochotę wysłać maila do kierownictwa Vieśśmana co ich konsultant opowiada o cenach, o umowach i chęci pomocy bo to przecież nie mi odpowiada ale Wam wszystkim. Konsultant nie przejmuj się screeeny porobione
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-09-2020 o 22:29
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Po szczegóły dotyczące serwisu zapraszam na stronę https://www.viessmann-serwis.pl/
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Po szczegóły dotyczące serwisu zapraszam na stronę https://www.viessmann-serwis.pl/
    Ale on ma racje . Chce cie przeglądy za coś za co nie powinno być przeglądów. To miganie się z gwarancji lub rozwalacie opłacalność inwestycji
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #45

    Domyślnie

    Podejrzewam że oni na swój każdy sprzęt mają taką samą opłatę i za każdą gwarancję trzeba płacić. Właśnie po to muszą mieć naganiacza na forum
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monika29.

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Parszów
    Kod pocztowy
    27-215
    Posty
    2

    Domyślnie wybór paneli fotowoltaicznych

    Witam , zamierzam założyć panele fotowoltaiczne z optymalizatorami.Mam oferte paneli Longi z optymalizatorami Tigo ,do tego falownik jednofazowy 3,68 kw SofarSolar. Druga to panele Q-cells z optymalizatorami Solaredge 355 do tego tego falownik jednofazowy Solaredge 3,6k.Cena nie wchodzi w grę. Chcę byc zadowolona z inwestycji.Proszę o sugestie .

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika29. Zobacz post
    Witam , zamierzam założyć panele fotowoltaiczne z optymalizatorami.Mam oferte paneli Longi z optymalizatorami Tigo ,do tego falownik jednofazowy 3,68 kw SofarSolar. Druga to panele Q-cells z optymalizatorami Solaredge 355 do tego tego falownik jednofazowy Solaredge 3,6k.Cena nie wchodzi w grę. Chcę byc zadowolona z inwestycji.Proszę o sugestie .
    PO co tem optymalizatory? Jaki jest powód ich wyboru??

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monika29.

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Parszów
    Kod pocztowy
    27-215
    Posty
    2

    Domyślnie

    Niestety drzewa pobliskiego lasu ,ktore popoludniu rzucaja cień na część dachu oraz komin moga spowodowac spadki w mocy instalacji,optymalizator ma temu przeciwdzialac.

  9. #49

    Domyślnie

    Ja akurat nie pomogę bo jestem z wlkp, ale myślę ze najlepszy sposób na znalezienie fachowca to popytać ludzi na grupach Twojego miasta na fb, ja tak znalazłam porządną ekipę z polecenia A co do bycia zielonym to miałam to samo ale poczytałam trochę i to wcale nie jest takie skomplikowane jak sie wydaje, dwa wieczory z jakimiś poradnikami i ogarniesz jakie rozwiązania są najlepsze dla Ciebie, polecam /moderowano/.


    Od moderatora: całkiem ładny post, jakaś historia nicka, ale za dużo było reklam, by uwierzyć w to polecenie...

    Ps. A tak przy okazji: co w temacie: https://forum.muratordom.pl/showthre...71#post7620371 - dalej wieje?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 18-02-2021 o 15:53 Powód: link reklamowy

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anama Zobacz post
    Ja akurat nie pomogę bo jestem z wlkp, ale myślę ze najlepszy sposób na znalezienie fachowca to popytać ludzi na grupach Twojego miasta na fb, ja tak znalazłam porządną ekipę z polecenia A co do bycia zielonym to miałam to samo ale poczytałam trochę i to wcale nie jest takie skomplikowane jak sie wydaje, dwa wieczory z jakimiś poradnikami i ogarniesz jakie rozwiązania są najlepsze dla Ciebie, polecam
    Spoko już zgłoszone
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony