dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie remont piętra domu

    witam

    planujemy z moim narzeczonym remont piętra w domu moich rodziców, będziemy mieli 2 pokoje kuchnie i łazienkę do dużego remontu, i tu moje pytanie czy moze ktoś z was robił taki remont i orientuje się jak kosztowo będzie to wyglądać ?
    dodam że pokoje są nie za duże nie jest to jakiś wielki metraż a wyremontować będzie trzeba:
    -zrobić na nowo instalację elektryczną czyli wyrzucić wszystkie stare przewody i założyć nowe
    - założyć nowe rury instalacji centralnego ogrzewania miedziane lub plastikowe tego jeszcze nie wiem
    - zrobienie nowej podłogi raczej od podstaw
    - remont łazienki czyli skucie kafelek z podłogi i wiadomo załozenie nowych na podłogę i sciany
    do tego chciałabym jeszcze powiększyć przejście z kuchni do pokoju i zrobić coś ala aneks kuchenny

    zanim weźmiemy się za ten remont to minie jeszcze ponad pół roku ale już zastanawiamy się nad kosztami i nad tym jakbyśmy to chcieli zrobić.
    Jak zaczniemy remont to będziemy mieli ok pół roku do ślubu i nie jestem pewna czy z tym zdazymy, chcialibyśmy mieć to gotowe żeby po ślubie mogliśmy od razu się tam wprowadzić na gotowe.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    teraz to jak wróżenie z fusów, bo nawet nie podałaś metrażu, region w którym mieszkasz też wpływa na cenę. Proponuje zrobić zapytanie ofertowe i wysłać do kilku firm w Twojej okolicy (zrobić zdjęcia pomieszczeń do remontu, wypisać co będzie zmieniane, co wymieniane i na co, podać jakieś wymiary). Zainteresowane firmy przyjadą na wizje lokalną i określą koszty.
    Aby było taniej to skucie kafelek oraz demontaż np starych podłóg możecie zrobić sami

  3. #3
    Banned
    waterplant

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też myślę, że warto prostsze rzeczy zrobić samemu wcześniej, co obniży koszty i odrobinę przyspieszy proces. Możecie też wcześniej kupić np armaturę, kafelki czy oświetlenie, co rozłoży koszty, a wy sami będziecie wiedzieć, czego konkretnie oczekujecie od fachowców. Polecam popatrzeć po sklepach budowlanych w okolicy, bo można dostać fajne produkty często w okazyjnych cenach, oświetlenie to chyba najlepiej przez internet bo tam największy wybór (sam kupowałem na i mogę polecić)
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-08-2020 o 09:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony