dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Montaż progu drzwi

    Cześć,
    mam zagwozdkę dotyczącą montażu progu do drzwi wewnątrzlokalowych.
    Zostałem z progiem który muszę zamontować i ni cholery nie wiem jak to zrobić...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prog.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	445958
    Deweloper położył kafle na klatce schodowej i na zdjęciu zaznaczyłem dokąd sięgają.
    Przekazał mi próg i powiedział "Se Pan zamontuje, podczas wykańczania mieszkania"
    Jak go zamontować? Nie ma w nim żadnych otworów montażowych na kołki/śruby... Po cholerę jest to zagięcie na końcu?
    Nie mam pojęcia jak to wykończyć, a jestem na etapie układania kafli na podłodze.
    Możecie mnie jakoś nakierować, bo nie znalazłem w internecie żadnej instrukcji ani przekroju jak go zamontować.

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak mają tanie drzwi. Próg luzem, do sklejenia z podłogą. Każdy Stosuje własne patenty.

    "Firmowe" są takie:
    - dziury w progu, montaż kołkami przez próg, na to obleśne zaślepki, ew. Ty możesz próbować ukryć wkręty pod uszczelką.
    - próg skręcany od zewnątrz ościeżnicy śrubami.
    - próg fabrycznie skręcony z ościeżnicą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Jest to o tyle dziwne, że to drzwi Gerdy...
    Myślałem, że jest jakiś patent, ale widzę, że bez rzeźbienia się nie obędzie :/

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drzwi Gerdy tym bardziej nie miały nigdy żadnego patentu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Instrukcje różnego rodzaju przemilczają szczegóły, często ze zbyt wielu możliwych rozwiązań, często z braku pomysłów, ale- jak powiadają - "życie jest oparte na patencie", więc należy jakoś wybrnąć z braku innych możliwości.
    Trudno coś doradzić, nie widząc przekroju montażu, czy np. linia podłogi korytarza i mieszkania jest na jednym poziomie.
    Proponuję pod spodem tego progu, przymocować poziomo na krótkie wkręty, po kilka blach ocynkowanych na obie strony, coś w rodzaju kotew, i "zatopic" wszystko w kleju od płytek. Z powodu niskiej płetwy z lewej strony, blache można wygiąc w literę U i zahaczyć o to podgięcie.

  6. #6

    Domyślnie

    Są jeszcze inne możliwości montażu progu - choćby system TOP z CALa albo na "klik" jak Wikędowy próg z ichniejszym klinarytem (nie stosowane w blokach). Narysuj albo zrób foto tego jak to wygląda u Ciebie w przekroju. Czy masz już wykończoną podłogę wewnątrz? Jak wyglądają poziomy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony