dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie Pierwszqa warstwa Porothermu zasypana perlitem. Na tym okna?

    witam jak w tytule...
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e1a97de04e51d93b
    na tym osadowić okna ?. Czy wywalić to i zastosować coś innego ??
    gotowa podłoga wyjdzie plus minus 2 cm nad porothermem
    Ostatnio edytowane przez Mateusz.C ; 08-07-2020 o 17:38

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    To Twoje, więc rób jak chcesz...
    Masz lepszy sposób na przecięcie pionowego mostka cieplnego?

    To Czeski system HELUZ.
    Dość dobrze zbadany i opomiarowany przez nich a stosowany powszechnie od jakiegoś czasu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Oczywiście, lepsze by było szkło piankowe, ale cenę sobie sprawdź...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Wiem mogę zrobić jak chce . Ale pytam bo nie wiem jak zrobić dobrze...
    Heluz a Porotherm zasypany perlitem to praktycznie "to samo" ?
    Są różnego typu podwaliny ale czy jest sens ? czy zostawić tak jak jest i będzie dobrze ?
    pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    TAK! TO SAMO.
    Zaczynali od pustaka zasypanego perlitem. Teraz dostarczają już gotowce "zasypane".
    To dobre a nawet bardzo dobre rozwiązanie.
    Są, oczywiście, lepsze ale... ich koszt!
    Zostawiłbym jak jest. Zamknął pustaki zaprawą i na tym stawiał okna.
    Ceramika dobrze znosi nawet spore naciski. Porównania nie ma z jakimś gazobetonem, co się wody boi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Słaby punkt tego podmurowania to przypadek tarasów z kostki, która praktyczne "dotknie" tego porothermu. Jak duży jest to mostek ? na pewno nie tak straszny jak to malują.

    Wrzuć fotę na fb, a usłyszysz, że trzeba dom zburzyć, a już na pewno wywalić te pustaki i zastąpić je - najlepiej - klinarytem.. Ale to zdanie fejsbukowiczów, ja zdecydowanie wolę rozwiązania "twarde"

    Licz sie z tym, że każda ""lepsza" podwalina pod okna będzie kosztowała ok 100zł/ mb za 10cm wysokości (Ty masz 24, więc przemnóż x 2,5)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Słaby punkt tego podmurowania to przypadek tarasów z kostki, która praktyczne "dotknie" tego porothermu. Jak duży jest to mostek ?
    Mostek termiczny jest tu niewielką niedogodnością. Znacznie poważniejszy problem stwarza wykonanie warstwy wykończeniowej podłogi. Pozostaje 2cm ponad bloczkiem więc nie ma miejsca na wylewkę. O poziomej izolacji termicznej można kompletnie zapomnieć.
    Jak zachowa się płytka przyklejona częściowo do "pływającej podłogi" a częściowo do bloczka sztywno powiązanego z fundamentem? A no pęknie w miejscu połączenia różnych podłoży. To tylko kwestia czasu.
    Nie da się też "wejść z podłogówką" we wnękę okienną co zwiększa szane parowanie szyb od wewnątrz.
    Nie ma to jak odpowiednio wysoki profil bazowy!
    W ramach oszczędności można zastosować profil o wys.min 10cm co wraz z podpierającymi klinami da około 12cm. Odpowiednio przyciąć bloczek i postawić na nim. A to pozwoli już wykonać 5cm izolacji (lub 3 przy podłogówce), 5 wylewki i 2cm warstwy wykończeniowej.
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 09-07-2020 o 06:58

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Słaby punkt tego podmurowania to przypadek tarasów z kostki, która praktyczne "dotknie" tego porothermu. Jak duży jest to mostek ? na pewno nie tak straszny jak to malują.
    tam będzie styrodur do wysokości czerwonego pustaka 10cm , co na niego dam jeszcze nie myślałem ..tzn te 10cm od okna do kostki
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ja zdecydowanie wolę rozwiązania "twarde"
    w sensie jak zaproponował adam_mk ??
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Licz sie z tym, że każda ""lepsza" podwalina pod okna będzie kosztowała ok 100zł/ mb za 10cm wysokości (Ty masz 24, więc przemnóż x 2,5)
    zawsze można przeciąć pustaka i dać te 10cm podwaliny w moim przypadku daje to kwotę 1200zł . Czy jest sens czy to się w ogóle zwróci ? pieniądze przy budowie można wydawać szybko, Ja wole wydać je z głową

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Znacznie poważniejszy problem stwarza wykonanie warstwy wykończeniowej podłogi. Pozostaje 2cm ponad bloczkiem więc nie ma miejsca na wylewkę. Jak zachowa się płytka przyklejona częściowo do "pływającej podłogi" a częściowo do bloczka sztywno powiązanego z fundamentem? A no pęknie w miejscu połączenia różnych podłoży. To tylko kwestia czasu.
    Nie da się też "wejść z podłogówką" we wnękę okienną co zwiększa szane parowanie szyb od wewnątrz.
    .
    A co gdyby wyciąć taki ząb w pustaku ? Powiedzmy 10cm od stropu do szerokości gdzie zostanie osadowione okna w kształcie "grubej" litery L . Można by wtedy uniknąć tego wszystkiego o czym piszesz ...
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/de50b29e538cebf2
    czarne - porotherm
    czerwone - okno
    niebieskie - 2 warstwy styropianu
    wyżej wylewka
    zielone - płytki
    w moim przypadku takie wykonanie, kosztowało by mnie stracone jedno popołudnie .
    Ostatnio edytowane przez Mateusz.C ; 09-07-2020 o 22:18

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz.C Zobacz post
    A co gdyby wyciąć taki ząb w pustaku ? Powiedzmy 10cm od stropu do szerokości gdzie zostanie osadowione okna w kształcie "grubej" litery L . Można by wtedy uniknąć tego wszystkiego o czym piszesz ...
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/de50b29e538cebf2
    czarne - porotherm
    czerwone - okno
    niebieskie - 2 warstwy styropianu
    wyżej wylewka
    zielone - płytki
    Nie licząc stopnia skomplikowania i pracochłonności tego rozwiązanie to jest to jakaś metoda.
    Natomiast jeżeli pustak będzie stał na papie a tak zazwyczaj jest na parterze to kolejną wadą tego rozwiązania jest jego bardzo słabe związanie z podłożem. No i problem umocowania okna dołem do tego pustaka.

    Można wyważać otwarte drzwi ale czy warto?


  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Natomiast jeżeli pustak będzie stał na papie a tak zazwyczaj jest na parterze to kolejną wadą tego rozwiązania jest jego bardzo słabe związanie z podłożem. No i problem umocowania okna dołem do tego pustaka.
    A ta podwalina to się lepiej trzyma ? przecież takiego porotherma też mogę przykręcic na sztywno do 'deki"

  12. #12

    Domyślnie

    Wywalić te porothermę, dać BK 350.
    Albo:
    Zrobić perlitobeton.
    A na końcu wyjdzie, zostawić jak jest, tylko dorobić odpowiednie stalowe podparcie, przykręcone do ławy fundamentowej.
    Odpowiednie i proste.
    Bo okno, ma mieć stabilne i proste podparcie.

    Co do tego tematu.
    Nie ten dział.
    Wejdź tam:
    https://forum.muratordom.pl/forumdis...owa-%C5%BCycie
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz.C Zobacz post
    A ta podwalina to się lepiej trzyma ?
    Profile bazowe mocuje się do fundamentu np. za pomocą kątownika.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony