dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projekt indywidualny na bazie projektu typowego - kosz

    Witam, chciałbym zapytać jakiej ceny mogę się spodziewać za projekt indywidualny na bazie projektu typowego? Dom ok 120 m. Chce powiększyć szerokość dom( dokładnie garażu i dać większą łazienkę, pozostałe rzeczy raczej mniej istotne typu usuwanie okien, dodawanie ścian itp) Czy osoba która będzie robiła taki projekt musi mieć dostęp do oryginału czy wystarczy pokazać na stronie internetowej " ooooo chce taki tylko trochę większy"?

    Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów lub kierowania budowa?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Nie wiem jak inni , my przerabialiśmy projekt jak w moim podpisie i płaciliśmy więcej niż byśmy kupili gotowiec ale nie pasujący nam.
    Może jakby się poszukało tańszego projektanta było by taniej , tego nie wiem . Zapłaciliśmy 3500 za zrobienie wg naszych uwag / w 2015 r/
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzejnik1 Zobacz post
    Witam, chciałbym zapytać jakiej ceny mogę się spodziewać za projekt indywidualny na bazie projektu typowego? Dom ok 120 m. Chce powiększyć szerokość dom( dokładnie garażu i dać większą łazienkę, pozostałe rzeczy raczej mniej istotne typu usuwanie okien, dodawanie ścian itp) Czy osoba która będzie robiła taki projekt musi mieć dostęp do oryginału czy wystarczy pokazać na stronie internetowej " ooooo chce taki tylko trochę większy"?

    Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów lub kierowania budowa?
    Na etapie adaptacji wprowadzasz zmiany istotne do gotowego projektu, a zmiany typu usunięcie okna, możesz wprowadzić przed samym oddaniem do użytku.
    Kierownik Janowi, projektant stempluje ibaie podpisuje.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzejnik1 Zobacz post
    Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów ... ?
    wchodzisz na stronę :
    http://www.izbaarchitektow.pl/
    zakładka :
    " Wyszukiwanie czynnych architektów "
    wpisujesz : Nazwisko i Szukaj
    jeśli wyskoczy Ci Nr wpisu - znaczy że osoba jest architektem zrzeszonym w IARP i posiada wymagane uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w zakresie architektury
    jeśli nic się nie pojawi : znaczy że osoby brak w IARP, nie posiada wymaganych uprawnień do projektowania architektonicznego.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzejnik1 Zobacz post
    Witam, chciałbym zapytać jakiej ceny mogę się spodziewać za projekt indywidualny na bazie projektu typowego? Dom ok 120 m. Chce powiększyć szerokość dom( dokładnie garażu i dać większą łazienkę, pozostałe rzeczy raczej mniej istotne typu usuwanie okien, dodawanie ścian itp) Czy osoba która będzie robiła taki projekt musi mieć dostęp do oryginału czy wystarczy pokazać na stronie internetowej " ooooo chce taki tylko trochę większy"?

    Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów lub kierowania budowa?
    4000-25000 taki przedział.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Właściciel biura architektonicznego, który w ten sposób zrobił mi projekt wziął chyba 3800 dwa lata temu. Za domy do 100m2 brał 4000zł. Mówimy o nowym projekcie wyrysowanym na podstawiem jednego czy kilku projektów ogólno dostępnych w internecie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony