Witam wszystkich.

Ponieważ mój obecny piec nadaje się już tylko do wymiany ( 17 letni Ariston atmosferyczny) muszę szybko podjąć decyzję odnośnie zakupu nowego zestawu kocioł plus zasobnik.

Przeczytałem już setki wpisów na forach i nadal potrzebuję pomocy w doborze pieca. Dom ok 140m2 budowany jakieś 17 lat temu ocieplenie styropian 12cm, instalacja tylko na grzejnikach (Purmo bez głowic termostatycznych nie było potrzeby) parter i poddasze (najczęściej użytkowane), jeden obieg grzewczy na całości (instalacja miedziana), zasobnik 120l. Obecnie sterownik bezprzewodowy on/off ustawiony w najchłodniejszym pomieszczeniu. Obecny piec pracował krótko na wysokiej temperaturze a następnie się wyłączał na dość długo, temperatura ustawiona w pomieszczeniu na 22 stopnie komfort cieplny w całym domu jak dla mnie OK, może na parterze nieco chłodniej ale to nie przeszkadza.

Teraz zastanawiam się jaki piec wybrać do tak prostej instalacji i jakiej mocy. Chciałbym spróbować grzać niską temperaturą przez dłuższy okres licząc na oszczędności w zużyciu gazu i lepszy komfort cieplny dlatego też szukałem pieca z jak najniższą mocą minimalną. Zastanawiam się jednak czy będę w stanie grzać np mocą 3Kw w instalacji grzejnikowej czy to będzie jednak zbyt mało i może nie warto uzależniać od tego wyboru pieca. Kolejna sprawa to pogodówka czy w moim przypadku jest sens ją podpinać czy raczej pozostać przy sterowaniu termostatowym? Zależy mi też na sterowaniu zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z poziomu sterownika w domu a najlepiej aplikacji mobilnej.

Biorąc to wszystko pod uwagę zastanawiam się nad kotłem

1. Ariston ONE Genus system 2,5-22kW z sterowaniem przez Ariston Net - niska moc, aplikacja mobilna w cenie cena za zestaw ok 6000 tyś )

2. Termet Gold Plus 2.8 -20kW - też niska moc, tanie części, cena zestaw ok 5300 + jeżeli bym chciał sterowanie przez sieć to plus ok 900zł

3. Vaillant VC 146/5-5 3.3-15.2kW - lepsza marka, być może mniej awaryjny ale cena z sterowaniem przez aplikację już bardzo wysoka.

Proszę o wasze sugestie odnośnie tych trzech kotłów który w mojej sytuacji byłby najlepszy i czy warto dopłacać do droższego pieca. Będę wdzięczny za każde sugestie