dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szczelina w balustradzie balkonu

    Dzień dobry.
    Bardzo proszę o porady dla remontowca-amatora

    Remontuję sobie balkon w 25-letnim budynku. Jego balustrada składa się z dwóch żelbetowych elementów, które są do siebie spasowane "tak sobie".
    Między nimi jest podłużna szczelina o niestałej szerokości - od 5 do 10 mm. Wklejam zdjęcia poniżej.

    Chciałbym tę szczelinę uczynić niewidzialną, ponieważ bardzo mi się nie podoba. Chciałem ją po prostu zaszpachlować, ale naszły mnie wątpliwości, czy to będzie trwałe. Ściany boczne tej szczeliny (balustrady) to metal, co prawda pokryty już farbą fasadową, która tam wniknęła, przy poprzednich malowaniach, ale nie wiem czy na tym będzie się szpachla trzymać.

    Bardzo proszę o porady jak najlepiej tę szczelinę wypełnić. Elementy balustrady w górnej części są przyspawane do siebie (tam gdzie szczelina wygląda na zaszpachowaną).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200707_205913.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	446010

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200707_210110.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	446012

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Na początek unigrunt a potem zalep tą szczelinę jakimś elastycznym klejem żelowym, np. od Atlasa albo Ceresita. Takie rozwiązanie będzie trwałe
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Dodałbym aby było w miarę estetycznie, równa szczelina, to wypełnić najpierw mieszanką do renowacji betonu wsadzając jakąś płytę plexi , sklejki etc o grubości tych 5 mm a dopiero tą szczelinę wypełnić jakąś masą elastyczną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony