dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Proszę o radę w urządzeniu salonu z kuchnią

    Jestem na kupnie mieszkania, i zastanawiam się nad funkcjonalnością przyszłego salonu z aneksem kuchennym. Wymiary 3,6 na 5,4. Proszę o radę czy będzie dało się funkcjonalnie urządzić? Czekam na opinie i rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	446017

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aneksik jets miniaturowy

  3. #3

    Domyślnie

    Może ktoś podrzuci jakiś pomysł, koncepcje, wizualizacje?

  4. #4

    Domyślnie

    Napisz ile osób ma mieszkać , czego oczekujesz w tym pokoju z tym "aneksem kuchennym" co ma się tam zmieścić- np czy wersalka może być , czy ma być zmywarka itp.Nikt w ciemno nie zgadnie Twoich oczekiwań.

  5. #5

    Domyślnie

    W tym mieszkaniu będę mieszkał sam (1 osoba), jeżeli chodzi o kuchnię to chciałbym upchnąć zmywarkę 60 (45 są niestety nie praktyczne), jeżeli chodzi o pozostałe elementy to klasyka czyli piekarnik, mikrofalówka (może być w zabudowie, lub schowana w szafce), płyta indukcyjna, meble robione na zamówienie. Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem będzie wyspa oddzielająca od strefy wypoczynkowej czy stół?
    W drugiej części widział bym kanapę wypoczynkową, szafka pod TV.
    Na pewno nie będzie montowanych drzwi wejściowych, więc samo wejście można przesunąć do ściany.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam zmywarkę 45 cm na dwie osoby. Spokojnie wchodzi średnia patelnia i garnek + talerze, kubki, sztućce.
    Co ty gotujesz, że na jedną osobę musisz mieć 60 cm? trzydaniowe obiady + ciasto?

    A tobie jeszcze wyspa się marzy Chyba masz problemy z realną oceną przestrzeni. przecież to tylko niecałe 20 m2

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Ja mam zmywarke 45 cm na 2+1. Gotujemy w domu (od kwarantanny to codziennie). Zmywarkę wlaczamy codziennie albo co 2 dni nawet. Można w niej upchnąć naprawdę dużo. Przy dużej imprezie (kulkanascie osób na obiedzie itp) włączamy ją po zjedzeniu na szybki program. Większa tak samo byśmy musieli włączyć ze względu na ilość posiadanych talerzy

  8. #8

    Domyślnie

    Obecnie mam 45 i wiem jak to uciążliwe. Ale moi drodzy nie o zmywarce ten temat schodzimy na złe tory

  9. #9

    Domyślnie

    Moi drodzy, żadnych pomysłów?!

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Musisz realnie ocenić możliwości tego pomieszczenia. Żadna wyspa tam nie wejdzie. Na wyspę to trzeba kuchnię z 15 m2 mieć conajmniej. Tam raczej wejdzie jakiś stół 150x90 i nieduża kanapa.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Mieszkanie klaustrofobiczne i masz w sumie 3 kiszki. Jeżeli to mieszkanie dla 1-2 osób to w obecnym salonie zrobiłbym ładną sypialnię natomiast 2 kiszki po przeciwnej stronie połączyłbym w 1 fajną przestrzeń i wtedy aneks kuchenny i mała wyspa miałby sens.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Mogłoby mieć to wtedy sens, natomiast podłączanie się do kanałów wentylacyjnych przez łazienkę i ciągnięcie tam 3 faz pod płytę pewnie już takie proste by nie było jak zburzenie ścianki...

    Jak dla mnie to tam za mało miejsca nawet by wstawić stół jadalniany by z każdej strony mógł ktoś usiąść i żeby tego pomieszczenia nie zagracić.

    Na początek żeby się dobrze myślało.


    - Kanapa 200x90
    - Stół 120x70 + 4 krzesła, wygodnie dla 3 osób w miarę żeby zjeść obiad.
    - Zmywarka 60.
    - Telewizor + szafka pod nim jakieś 220 cm
    - Płyta 60, lodówka standard, zlew 1 komorowy.
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 26-07-2020 o 11:17

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko z kanapy do ekranu TV jest odległość 120 cm?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    100-160 w zaleznosci jak gleboko usiadziesz w kanapie. Może być mało...

    Można by też spróbować z poniższym układem. Ten układ mógłby być nawet korzystniejszy.



    Stół można by wykorzystać do przygotowywania posiłków bo blat kuchenny jest miniaturowy, oraz można w ogóle mieć możliwość rozłożenia tego stołu gdy zajdzie potrzeba. Tutaj stół 120 cm, nie wiem jaki jest standardowy rozmiar, pewnie koło 100 cm bardziej. No i dalej do telewizora, a i jeszcze jakiś nieduży stolik na kawkę by się zmieścił pewnie, a przynajmniej między blatem kuchennym a kanapą żeby coś sobie postawić.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Teraz lepiej ale ja bym zamknął kuchnię stołem niezbyt szerokim w podkowę i miałbys wyspę-stół w kuchni z tym ze część krzeseł bym wziął skladanych z IKEA żeby nie było zagracone. Ten stól na środku to będzie bieg z przeszkodami

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    100-160 w zaleznosci jak gleboko usiadziesz w kanapie. Może być mało...

    Można by też spróbować z poniższym układem. Ten układ mógłby być nawet korzystniejszy.



    Stół można by wykorzystać do przygotowywania posiłków bo blat kuchenny jest miniaturowy, oraz można w ogóle mieć możliwość rozłożenia tego stołu gdy zajdzie potrzeba. Tutaj stół 120 cm, nie wiem jaki jest standardowy rozmiar, pewnie koło 100 cm bardziej. No i dalej do telewizora, a i jeszcze jakiś nieduży stolik na kawkę by się zmieścił pewnie, a przynajmniej między blatem kuchennym a kanapą żeby coś sobie postawić.
    Zlew narożny zagospodarowalby róg, w zamian dając sensowny kawałek blatu między lodówką a zlewem.

  17. #17
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może po prostu tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	446718

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki za porady, mieszkanie jest jakie jest, nie ma idealnych mieszkań, ceny w krk też robią swoje. Przenoszenie kuchni na drugi koniec mieszkania odpada, trzeba zostać przy tym układzie jaki jest.
    Cały czas jestem otwarty na nowe propozycje. Może ktoś jest z KRK kto zajmuje się projektowaniem, albo sobie dorabia w ten sposób to jestem otwarty na współpracę

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał llukaszekk Zobacz post
    Dzięki za porady, mieszkanie jest jakie jest, nie ma idealnych mieszkań, ceny w krk też robią swoje. Przenoszenie kuchni na drugi koniec mieszkania odpada, trzeba zostać przy tym układzie jaki jest.
    Cały czas jestem otwarty na nowe propozycje. Może ktoś jest z KRK kto zajmuje się projektowaniem, albo sobie dorabia w ten sposób to jestem otwarty na współpracę
    Mieszkanie jest w Chorwacji ? https://www.google.com/maps/place/Kr...5!4d14.5752114

  20. #20

    Domyślnie

    Kraków

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony