dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Celuloza - kwestia palności

    Cześć,
    stanąłem przed koniecznością ocieplenia poddasza metodą wdmuchiwania celulozy. Konieczność wynika z faktu, że potrzebuję tego na już (ekipa od wełny niestety dała ciała i nie pojawiła się na budowie). Znalazłem w sumie dobrze ocenianą firmę, umówiłem w miarę bliski termin. Wybrałem celulozę Isocell.
    Znalazłem dobrą ekipę do suchej zabudowy - wszystko ładnie pięknie. Aż do teraz. Przed chwilą rozmawiałem z człowiekiem od prac wykończeniowych i podał mi przykład klienta, który niecały miesiąc temu usuwał celulozę z poddasza. A usuwał ponieważ tenże fachowiec zebrał resztki celulozy po wdmuchiwaniu i wrzucił w nie papieros - tliło się to podobno praktycznie cały dzień. Dostałem namiar na tę osobę i potwierdziła mi wszystko. Żeby było ciekawiej, próbka, którą ta osoba wcześniej otrzymała nie miała tego problemu - była całkowicie niepalna.
    Jak to z tym w końcu jest? Zaczynam się trochę cykać takiej inwestycji, gdzie sam na siebie sprowadzam zagrożenie używając takiego materiału ociepleniowego.

    Udało mi się wyciągnąć nazwę producenta celulozy, która była użyta u tej osoby. No i nie był to na pewno produkt no-name.
    Ostatnio edytowane przez mpiotrek ; 10-07-2020 o 16:25

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jaki będziesz miał dach? Bo wiesz, drewno też palne jest
    Żeby coś się zapaliło, musi mieć tlen. Pytaniem więc - od czego ta celuloza ma się u Ciebie zapalić. Ja np będę miał nią przysypane kable elektryki w peszlach więc raczej możliwość zapłonu znikoma.

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej weź inną ekipę od wełny. Nie rób półśrodków.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Próbowałem podpalić celulolozę, którą mam wysyłają na stropie, tliło się może minutę i zgasło.
    Na YT można znależć film,na którym palą się dwa takie samy domy szkieletowe, jeden zaizolowany wełną, drugi celulozą, w tym pierwszym dach zawalił się wcześniej .

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko, że podatność na ogień celulozy to tylko jeden z jej mankamentów. Wełna zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne przez 100+ lat. Celuloza, wątpię by doszła do 50...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Masz na to, jakieś dane, czy po prostu wątpisz ?
    Co się z nią dzieje po 50 latach ?
    .
    Z drugiej strony- widziałem strop ocieplony wełną po miesiącu i po 6 latach od wykonania - zapewniam Cię, że wartość oporu cieplnego warstwy izolującej była już znacząco mniejsza

    Podatnośc na ogień masz tu:
    https://youtu.be/4FwlKXWrjJI

    https://youtu.be/lAPPn53JtHQ
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-07-2020 o 10:05

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Masz na to, jakieś dane, czy po prostu wątpisz ?
    Co się z nią dzieje po 50 latach ?
    .
    Z drugiej strony- widziałem strop ocieplony wełną po miesiącu i po 6 latach od wykonania - zapewniam Cię, że wartość oporu cieplnego warstwy izolującej była już znacząco mniejsza

    Podatnośc na ogień masz tu:
    https://youtu.be/4FwlKXWrjJI

    https://youtu.be/lAPPn53JtHQ
    Publikacji jest wiele. Pierwsza z brzegu:

    https://passion.house/trwalosc-mater...wotnosc-domow/

    Uważam, że te 50 lat to i tak przesadzone mega. 30 będzie już sukcesem.

    Ludzie patrzą na cegły, a czy Porotherm czy silikaty to i tak 100 lat. A niektórzy jeszcze do silki dają drewno w konstrukcji np. dachu lub lekki strop. To bezsens.

    Dom macie takiej klasy, jak jego najsłabszy element!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czyli "Ty uważasz"...
    Uspokoiłeś mnie.

    EDIT:
    czytam tam:
    Tynki cienkowarstwowe mineralne oraz silikatowe 10-15lat
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-07-2020 o 20:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Po rozważeniu wszystkich za i przeciw ocieplam dom celulozą jednak. Na pewno nie tą najtańszą. Miałem okazję porozmawiać z człowiekiem, który od prawie 10 lat mieszka w domu (drewniany) z właśnie taką izolacją. Co więcej bardzo sobie chwali celulozę.
    Niby wszyscy znajomi polecają wełnę, ale najlepiej robić to zimą, aby od razu sprawdzić mostki kamerą termo - ja nie będę czekać do zimy.
    Wełna to w sumie najpowszechniejszy materiał, ale najłatwiej jest tam coś spartolić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony