dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie Szczelny montaż.

    Siemka!
    Szybkie pytanie do speców. Czy do montażu taśm musi być idealnie równa szpaleta? Gładka i w pionie?
    Czy fragment szpalety z BK nie obronionej klejem, ale prostej, może być jedynie zagruntowana?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Im lepsze podłoże, tym większa szansa na lepszy efekt.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200514_162727.JPG
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	446042
    Bardzo często ściany mają podobne łączenia BK do tego wyżej. Warto zaciągnąć nie tylko wnękę, ale i obwódkę ok 5-10cm dookoła otworu od zewnątrz.

    To nie musi być "wypacykowane", ale każdy uskok, dziura, ewidentny brak pionu będzie równał się "fałdkom" na folii.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Zrobiłem jak mówił majster. Zarzuciłem zamki w bloczkach, wyrównałem za krótkie bloczki, jak coś wystawało to zeszlifowałem. Na to dwa razy grunt.
    Wczoraj przybyła ekipa (po siedmiu miesiącach czekania!) i mówią, że nie będą montować bo nie przygotowane.
    Twierdzą, że tam gdzie bloczek jest tylko zagruntowany, taśma się nie przyklei. Prawda to?
    Fakt, że 1/3 bloczków nie zaciągnąłem klejem, ale gość który robił pomiar sam mówił, że tam gdzie jest elegancko, wystarczy grunt.
    Teraz jęczą, że muszą za mnie szpachlować. Po pierwszym dniu pracy naciągnęli klejem szpalety na parterze (na grubość ziarna) i wstawili trzy okna. To norma?
    Jeszcze jedno pytanie.
    Czy poszerzenia systemowe (od spodu) mają być skręcone z oknem, czy najpierw się je klei?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200711-WA0002.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	446043
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 11-07-2020 o 08:35

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To co piszesz, przedstawia jakiś inny niż powszechny standard pracy.
    1. Co do przygotowania podłoża - czasem pomiarowcy nie mają praktycznego pojęcia o klejeniu i ich rady nie zawsze są dobre. Wszystko zależy od podłoża: ma być czyste, równe, niepyliste.
    2. To poszerzenie.. hmm.. dziwne. Wydaje się, że wygodniej jest je zapiąć (i skręcić) z oknem na leżąco (u mnie to robi producent w fabryce a łączenie uszczelnia taśmą rozprężną). Dla mnie bardzo wygodne, bo oszczędza mnóstwo czasu (wiadomo, że jest wliczone w cenę okna).
    3. Normą dla 2-3 osobowej ekipy jest z 8-10 średnich okien na dzień. Ale też normą jest u nas robota mało dokładna, nieestetyczna itp.. Znam montera, który siedzi na budowie tydzień (zamiast 2 dni) ale fotki z jego robót mogą zdobić katalogi materiałów montażowych. Także zależy jakiej normy kto oczekuje..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Oby ten długi czas przełożył się na lepsze efekty. To poszerzenie mnie zastanowiło. Mam nadzieję, że to choć uszczelnią. Była też mowa o epdm. Co do szpalet... Na poddaszu nic nie poprawiali bo twierdzą, że jest ok. Dziwne, bo ja wszędzie robiłem tak samo
    Czy to odpowiednie luzy montażowe?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200712-WA0001.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	446076
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200712-WA0000.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	446077
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 11-07-2020 o 23:38

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Oby ten długi czas przełożył się na lepsze efekty. To poszerzenie mnie zastanowiło. Mam nadzieję, że to choć uszczelnią. Była też mowa o epdm. Co do szpalet... Na poddaszu nic nie poprawiali bo twierdzą, że jest ok. Dziwne, bo ja wszędzie robiłem tak samo
    Czy to odpowiednie luzy montażowe?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200712-WA0001.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	446076
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200712-WA0000.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	446077
    Umnie luzy mam po 1.5cm na stronę i 3cm od góry. Mam niby ciepły montaż na foliach i ciepły parapet.
    A otwory pod okna od środka i na zewnątrz zaciągałem klejem do styropianu.
    PCV się na słońcu rozszerza więc oby ci się nagrzane okno zmieściło.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 21-06-2021 o 09:27

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Umnie luzy mam po 1.5cm na stronę i 3cm od góry. Mam niby ciepły montaż na foliach i ciepły parapet.
    A otwory pod okna od środka i na zewnątrz zaciągałem klejem do styropianu.
    PCV się na słońcu rozszerza więc oby ci się nagrzane okno zmieściło.
    Luz 3cm już nie jest "przepisowy" ale wolałbym taki (wymaga tylko uwagi przy obróbce tynkarskiej) niż za mały. Luz mniejszy niż 1cm nie jest dobry. Okno się rozszerza na słońcu, a jak jest podparte na dole (musi być) to wydłuży się do góry. Jak nie ma gdzie - to w bok...
    Najpoważniejszą reklamację miałem właśnie związaną z brakiem luzów na górze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony