dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    EdusStra

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    1

    Domyślnie Średnie roczne zapotrzebowanie na energię cieplną a zapotrzebowanie miesięczne ?

    Witam
    jak w temacie, architekci w projektach podają średnie roczne zapotrzebowanie na energię potrzebną na ogrzanie jednego metra kwadratowego budynku.
    Pytanie brzmi jak to się ma w skali miesiąca, ile procent tej energii zużywa się w poszczególnych miesiącach? Wiadomo, że w sezonie letnik są to szczątkowe ilości. Poszukuję jakiś uśrednionych raportów procentowego miesięcznego zużycia rocznej energii dla budynków jednorodzinnych, ma ktoś na forum dostęp do takowych lub podobnych charakterystyk ? Zależy mi aby były z rzetelnego źródła które mogło by zostać użyte w pracy naukowej ( dyplomowej ) .

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś spisywałem co miesiąc zużycie energii na cele CO i CWU, jak znajdę gdzieś zapiski to wieczorem wkleję.
    Oczywiście to będą dane konkretnie akurat mojego domu, a u innych userów mogą być inne. No i trzeba wziąć poprawkę, że mieszkam na pograniczu IV i V strefy, więc zużycie będzie znacznie większe niż reszta kraju.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony