dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Utrata ważności warunków przyłączenia prądu

    Sytuacja wygląda następująco: przed budową został zainstalowany prąd budowlany /odebrany przez energetykę/, później po wybudowaniu domku została wykonana instalacja wewnętrzna, dokumenty od elektryka odebrane i instalacja wewnętrzna zgłoszona do odbioru.
    Przed dostarczeniem do energetyki wszystkich dokumentów wymagany do odbioru instalacji wewnętrznej, zorientowałam się, że moje warunki przyłączenia prądu wydane na samym początku przez energetykę straciły ważność. Powiedziałam im o tym przed złożeniem dokumentów.
    W odpowiedzi usłyszałam, że jeżeli po mojej stronie nie ma zmiany wymagań, to mam składać dokumenty. Tak też zrobiłam.
    Po pewnym czasie już ktoś inny zadzwonił do mnie z energetyki z pretensjami, dlaczego złożyłam im dokumenty na odbiór instalacji
    w budynku, skoro moje warunki przyłączenia utraciły ważność. Nakazali mi ponownie wystąpić o warunki przyłączenia prądu, jeszcze raz załatwić wszelkie formalności związane z przyłączeniem prądu, załączyć mapy, oświadczenia i - jeszcze raz wnieść u nich opłatę za przyłączenie.
    Wiecie, ja rozumiem, że warunki przyłączenia prądu mają datę ważności, że jak ona minie to należy bez dyskusji jeszcze raz załatwiać wszelkie formalności. Wątpliwości mam jedynie co do czasu trwania tego okresu ważności - wg mnie jest on za krótki.
    Nie rozumiem jednak, dlaczego jeszcze raz mam wnosić opłatę za przyłączenie.
    Do tej pory tak pod względem formalnym, jak i finansowym wszystko było załatwiane bez problemów i z zachowaniem terminów po obu stronach. Moc przyłączeniowa opłacona.
    Dlaczego teraz mam płacić za to po raz drugi?

    Miał ktoś z Was podobny przypadek?

    Zdrówka i dziękuję za przyszłe odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Halszka ; 11-07-2020 o 17:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To jest dla mnie nie zrozumiałe skoro posiadasz już licznik i podłączenie w taryfie "C" to obecnie powinnaś tylko wystąpić o odbiór i zmianę taryfy z C na G.
    Co to za korporacja energetyczna?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony