dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Parter w bliźniaku

    Witam.
    Mam możliwość kupna bliźniaka jeszcze nie wybudowanego. Moje zmiany to przeniesienie pom. gospodarczego w miejsce schodów ma być pompa ciepła ponoć nie potrzebuje dużo miejsca. Sypialnia ma być na górze więc pomysłu na ten mały pokój nie mam na razie. Salon ma być połączony z kuchnią kominka nie potrzebuję. Zacząłem od salonu, drzwi przesuwane żeby kanapę wcisnąć jak najbliżej ściany i mieć coś w stylu jadalni. Przy kuchni już trochę trudniej nie wiem czy zostawić to wejście. Okno w kuchni jest szerokie i wąskie lodówka z prawej strony się nie zmieści(zmierzone w budowanym budynku). Nie daje mi spokoju jeszcze garaż który jest na ścianie zachodniej może lepiej jednostanowiskowy w innym miejscu a tam okna żeby doświetlić te pomieszczenia?



    Ostatnio edytowane przez piterr77 ; 11-07-2020 o 21:43

  2. #2

    Domyślnie

    Rzut bez wymiarów wygląda względnie sensownie. Można ewentualnie zwęzić łazienkę i przesunąć nieco schody ale nie wiem czy otwór w stropie nie podzieli niekorzystnie poddasza (skosy tam są?). Nie wiem o której lokalizacji schodów myślisz bo na dwóch rzutach pomieszczenie gospodarcze wypada gdzie indziej ale schody na górę w wiatrołapie to słaby pomysł.

  3. #3

    Domyślnie

    Dach płaski już edytowałem chodziło mi o pom gospodarcze w miejsce schodów.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zwrócę ci uwagę na jedna sprawę, koniecznie wywal z garażu 2szt drzwi zrób jedne. Komfort . Powinieneś tez mieć możliwość wejść do garażu z domu. Komfort.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w małym pokoju zrób kuchnię.
    Bedziesz miał sesnowny salon

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Przy wejściu brakuje miejsca na garderobę lub obszerną szafę.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za porady. Co do kuchni to wolę połączoną z salonem pokój zostanie gościnny. Wejście szafa 120 max się zmieści trochę mała ale tam chyba nic nie wymyślę garderoba będzie na piętrze. Jakieś porady odnośnie przesunięcia garażu i wstawienia okien? Garaż miał robić za taras na piętrze ale po co komu ponad 30m2 tarasu jak ma się podwórko.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Garaż rzeczywiście zajmuje całą ścianę i doklejanie tam „okienek”, nawet po przesunięciu czy zmniejszeniu garażu, wydaje się słabym pomysłem. Widok z okna zawsze będzie na garaż lub wjazd do garażu. Może lepiej w ogóle zrezygnować z garażu i zamiast niego zbudować drewnianą wiatę, która na górze będzie lekkim tarasem,balkonem. Z biegiem lat może obrosnąć bluszczem i stanowić malowniczy element krajobrazu a nie betonowy pokoik dla samochodów?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony