dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kocioł wiszący - mocowanie do podłoża

  1. #1

    Domyślnie Kocioł wiszący - mocowanie do podłoża

    Za kilka miesięcy podejmę decyzję o wyborze kotła jednofunkcyjnego. Będzie to zapewne Vitodens 100 lub Vitodens 200.
    Kwestia jest taka, że w związku z pewnymi zmianami w projekcie, najwygodniejsza lokalizacja kotła oznaczałaby jego mocowanie w ściance działowej z betonu komórkowego o grubości 12cm, co jest raczej wykluczone.
    W związku z tym mam pytanie, czy istnieje możliwość dostawienia długich "nóg" do kotła w celu solidnego zamocowania kotła?

    Zapewne w tej sytuacji zasobnik już się nie zmieści pod kotłem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A czym ci przeszkadza ścianka 12 cm ?
    Beton komórkowy to przecież nie jest tak lichy materiał, żeby na ścianie 12cm można było tylko obrazy wieszać.
    Jeśli masz jakieś obawy, przykręć do ściany płytę OSB 1x2m, a kocioł przykręć poprzez nią - rozłoży obciążenie na większą powierzchnię.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    No jednak mam obawy.
    Przecież taka ściana nie jest połączona ze stropem, a nawet nie jestem pewien jak mi ja połączono ze ścianą nośną.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    w przypadku gdy jest obawa o nośność ściany klient ma możliwość wybrania z naszej oferty ramy montażowej.
    Rama stawiana jest na ziemi i "opierana" o ścianę lub można zastosować dodatkowe elementy pozwalające zamontować ramę do podłogi i sufitu (kocioł może wtedy wisieć i na środku pomieszczenia)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rama.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	446239
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za konkretną informację.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za konkretną informację.
    Nie ma za co Cieszę się, że mogłem pomóc i polecam się na przyszłość
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony