dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy budować przyłącze wodno-kanalizacyjne na działce ze studnią i oczyszczalnią ?

    Dzień dobry,

    Zwracam się z prośbą do Państwa o poradę. Otóż w czym rzecz:

    W 2017 roku wybudowałem domek i z uwagi na to że nie było to infrastruktury wykopałem głębinówkę i zainstalowałem oczyszczalnie drenażową(w projekcie).
    W chwili obecnej gmina zrealizowała w drodze kanalizacje i wodociąg. Zastanawiam się czy mogę podłączyć wodociąg i kanalizację (wprowadzić na działkę) i nie korzystać w chwili obecnej. Na pewno w perspektywie kilku lat droga będzie utwardzona i może to potem stanowić problem z np rwaniem asfaltu. Czy takie przyłącze musi być od razu podpięte pod budynek i sprawdza to jakiś inspektor ? Czy w przypadku nie podłączania budynku do kanalizacji muszę płacić opłatę ryczałtową ? W zasadzie w chwili obecnej interesowało by mnie wprowadzenie tych mediów na działkę na przyszłość nie wiem czy taki stan ma umocowanie prawne. Proszę Was o porady i sugestie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    W każdej gminie jest inaczej, jednak podłączenie do kanalizacji i wodociągu na 100% bym wykonał na tym etapie. Później jak sam zauważasz koszty mogą być znaczne a samo podłączenie kłopotliwe.
    Zapewne jest opcja rozliczenia więc jeśli podpiszesz umowę , że rozliczanie kanalizacji będzie ze zużycia wody i zamontujesz wodomierz to takie rozliczenie jeśli w ogóle będzie będzie najniższe z możliwych.
    Czy musi być ktoś kto to sprawdzi przed czy po podłączeniu - tak, ale niekiedy jest to tylko formalność.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Weź pod uwagę, że przyłącze wodociągowe w obecnym stanie zakończysz w studzience wodomierzowej (koszt), a mając budynek pewnie chciałbyś mieć wodomierz w pomieszczeniu.

    Przyłącze kanalizacyjne często (ale nie zawsze) wykonywane jest w formie sięgacza do granicy działki (i wykonuje je lokalny mpwik w ramach rozbudowy swojej sieci) . Wtedy kopanie w drodze już Cię nie dotyczy (i robisz przyłącze już na swojej działce w przyszlosci).

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem,

    A czy w przypadku gdybym doprowadził samą kanalizację to jak określana jest ilość odprowadzanych ścieków ? na moją studnie głębinową założą licznik ? czy jakiś ryczałt ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ogólnie ryczałt bo to jest tańsze(2m3/osob/mc)jeśli oczywiście założysz licznik to tyle ile z licznika. Studnię też się opomiarowuje, tylko to co idzie na dom gospodarczą woda może być poza licznikiem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony