dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Temat: Budowa 2022

  1. #21

    Domyślnie

    Bo wyceniłeś Passive Line. Chyba najdroższą opcję Adamsa?

  2. #22

    Domyślnie

    nie, to odpowiednik twojego vetrexa v82 czyli troche lepszy od standardowego
    passive line S -> plus -> ultra potem wyżej jeszcze seria premium line

    mogę się mylić, tak jak pisałem nie zagłębiałem HS

    cenowo vetrex v82 = adams passive line z grubsza
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 23-07-2020 o 11:35

  3. #23

    Domyślnie

    Nie, odpowiednikiem mojego Vetrexa jest: SYSTEM: S19681 HST VEKA SL 82mm.

    Edit: Chyba, że mowa o innym profilu, to wtedy faktycznie jest to odpowiednik. Ale za tego HST miałem wycenę Passive Line ~18k brutto.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 23-07-2020 o 12:17

  4. #24

    Domyślnie

    Jak mówiłem, nie zagłębiałem się jeszcze aż tak w profile, zbierałem wyceny z grubsza na adamsa passive line i vetrexa v82 i oknoplast, vetrex 18k brutto z montażem oferta z wołomina bez żadnych dodatków, antracyt dwustronny

    4x 170x150
    3x 85x240 FIX
    1x 220x240
    1x 170x130
    1x 50x50
    2x 60x150

    dodatki:

    Za podkłady podparapetowe z utwardzonego XPS'u, trzeba będzie dopłacić 800 zł brutto.
    Za ciepły montaż na taśmach paroszczelnych i paroprzepuszczalnych firmy ILLBRUCK, trzeba będzie dopłacić 1900 zł brutto.
    Proszę pamiętać, że przy wyborze ciepłego montażu otwory okienne powinny zostać odpowiednio przygotowane (zdjęcie w załączniku)

    Za poszerzenia systemowe, trzeba będzie dopłacić ok. 900 zł brutto,
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 23-07-2020 o 14:41

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danul

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Z tego co wymieniasz realny wpływ na koszty ma tylko wymiana okien. Taki jeden HS to ok 10 tyś zł, nie musisz ich od razu likwidować ale można zastąpić np. fix-em + ewentualnie otwierane skrzydło - wyjdzie znacznie taniej. Reszta to niewielkie pieniądze chociaż wiadomo, grosz do grosza...
    Miranda to ogólnie drogi w budowie i dość skomplikowany dom. Widać, że ktoś kto go projektował, nie przejmował się kosztami. 4 duże HS-y, dwuskrzydłowe drzwi, balkony, narożne okno, skomplikowany dach z czterema lukarnami/jaskółkami - to wszytko kosztuje. Owszem, można z pewnych rzeczy zrezygnować, ale to wtedy już nie będzie ten sam dom.

    Ile zapłacisz za developerski - trudno mi powiedzieć, ale myślę, że 500-600 tyś musisz liczyć. I potem jeszcze ze 150-200 na wykończenie/umeblowanie.
    Przykładowo u mnie stan deweloperski taniej parterówki na wiązarach 120m2 wyniósł trochę ponad 300 tys. W tej kasie: bardzo dobre warunki gruntowe (niepotrzebne drogie izolacje), brak stropu, kryty blachą, dobre ocieplenie, rekuperacja, powietrzna pompa ciepła, wszystkie przyłącza. Ale sam robiłem sporo więcej niż elektrykę, bo wszystkie ocieplenia, sufity powieszane, rekuperację, przyłącza od granicy, odkurzacz centralny, gładzie i malowanie (chociaż to już wykończeniówka bardziej) i setki drobnych rzeczy. I w czasie budowy widzę, że ceny poszły sporo do góry, myślę że gdybym budował teraz musiałbym jeszcze z 50 tyś dołożyć.
    Stawiałem też niedawno duży garaż z pomieszczeniem gospodarczym - niecałe 60m2 powierzchni, bez lanego stropu. Na razie jest w stanie surowym, koszt to 50 tyś.
    Czyli wychodzi prawie 1000 zł za m2 stanu surowego otwartego maksymalnie prostego budynku - 4 ściany, wieniec, prosta więźba, membrana i blacha. U ciebie tak prosto nie będzie, do tego dochodzą nietanie okna i masz pod 2k/m2 sam SSZ.
    Dzięki, tym postem bardziej racjonalnie zaczynam liczyć.
    Nie wiem czy jakikolwiek projekt, który nam się spodoba jest w zakresie tych 500tys

    Tak naprawdę na naszej liście pozostały projekty:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m4c22351c430e2
    https://z500.pl/projekt/49/z49,przes...od-frontu.html

    i omówiony powyżej Szmaragd 4
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...SAAEgJUAfD_BwE

    Czy widzicie tutaj również duże zagrożenie jeśli chodzi o budżet a podejście realne?

    Przepraszam, że tak dopytuję o inne projekty ale widzę że moje wyliczenia co do kosztów domu nijak mają się do przedstawionych w tym temacie.
    Mamy świadomość że nie będzie tanio ale dom jest na cale życie zatem chcemy aby funkcjonalnie oraz wizualnie spełniał nasze oczekiwania.
    Wiem że domy parterowe są nieco tańsze, ale jednak komfort również wiec szukamy rozwiązania możliwie najlepszego

  6. #26

    Domyślnie

    Stawiałbym, że najtańszy będzie Dom w śliwach 2 bo nie ma garażu, aczkolwiek osobiście zrobiłbym wszystko, żeby uniknąć skosów na piętrze.

    Co do naszej ostatniej rozmowy znalazłem ekipę do siebie w końcu. Mój ojciec robi wykończeniówkę i robił dom, który ten jegomość budował, plus wiedziałem wcześniej, że jest mocno polecany w okolicy i ogarnięty. 134m2 parter, płyta fundamentowa, monolit, schody lane zabiegowe, więźba, deskowanie, papa sama robota 60k pln.

    Komfort w parterówce mniejszy? czemu? chodzi o odcięcie dzieci od imprezy na dole? To można dopasować, wstawić drzwi przesuwnem aby wyciszyć hałas itp itd, kwestia jakiś kompromisów, jest dużo takowych rozwiązań,mój indywidualny podzielony jest na takie 3 strefy, nasza sypialnia, strefa dzienna i młodzież tak żebyśmy za blisko nich nie byli, a oni nas

    z grubsza:
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 23-07-2020 o 16:18

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wybudowaliśmy piętrowy tylko daltego, że mamy małą działkę, ale większośc plusów przemawia za parterowym.

    Jeśli chodzi o kszty budowy, to mimo założonego sporo większego budżetu końcowa kwota (a jeszcze do końca coś tam zostało) wyszła dużo wyższa.
    Sporo rzeczy robiliśmy sami - ale wcale nie wyszło taniej, bo robiliśmy zgodnie ze sztuką na dobrych materiałach.

    Na końcową kwotę składa się mnóstwo kosztów, które nie wszyscy liczą. Zagospodarnowanie działki 700m2 - 150m2 dom to koszt 100k bez wodotrysków - kostka, trawnik z rolki, brama z napedem ogrodzenie panelowe dookoła plus frontowe bardziej reprezentacyjne. Przyłącza - których cena czasem zwala z nóg - początkowo 25k za wodę plus kanalizację - 12m do wykonania!
    Koszty budowy i wykończenia są chore - stawki za godzinę wychodzą grubo ponad 100zł - gdyby szły w parze z jakością to ja rozumiem, ktoś ma fach w ręku i zarabia, ale w zasadzie nie było ekipy, która by wyszła bez poprawek i zastrzeżeń.

    Z perspektywy czasu wiem, że niektóre rzeczy można zrobić taniej, ale wymaga to długoterminowego planu i logistyki, na którą przed pierwszą budową mało kto jest przygotowany. Najwięcej kosztuje kupowanie na szybko w lokalnych składach lub poprzez poleconych sprzedawców przez ekipy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #28

    Domyślnie

    Owczar nawymyślałeś technologii z kosmosu to sie dziwisz ze wykonawcy spierdzielili

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oni polegali na najprostszych tematach

    Typu wymurowanie ściany z tolerancją +-0,5cm, a potem otynkowanie jej tak by zabudowa meblowa weszła jak należy. Technologia kosmiczna schodów też ich przerosła i musiałem podnieść wylewki żeby mieć wszystkie schodki równe...

    Że o rozwijani trawy z rolki nie wspomnę Przycięcie desek pod kątem 45 stopni na elewacji wymaga już stolarza artysty - bo 2 ekipy nie podołały, a przy 3 zmieniłem już rozwiązanie bo strach zajrzał w me oczy... To takie tylko przykłady
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #30

    Domyślnie

    To da się zle rozwinąć trawę z rolki? to dobrze że nie brałem od ciebie namiarów na ekipę budowlaną zobaczymy jak się moja spisze.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chodzi bardziej o spadki trawnika i równość przygotowanego terenu. Ale to taki detal.

    Ekipa budowlana nie była najgorsza, ale w paru kwestiach mogliby się poprawić. Choć jak porównam z innymi w okolicy, to wypadają i tak dobrze. Bez cudowania i zgodnie z projektem, a to nie zawsze tak jest. Wiele ekipa upraszcza projekt bo przecież konstruktor był zbyt ostrożny i to nie ma sensu...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #32

    Domyślnie

    Wróć jak wybudujesz. Chętnie posłuchamy jak wszystko było zrobione idealnie

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danul

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Stawiałbym, że najtańszy będzie Dom w śliwach 2 bo nie ma garażu, aczkolwiek osobiście zrobiłbym wszystko, żeby uniknąć skosów na piętrze.

    Co do naszej ostatniej rozmowy znalazłem ekipę do siebie w końcu. Mój ojciec robi wykończeniówkę i robił dom, który ten jegomość budował, plus wiedziałem wcześniej, że jest mocno polecany w okolicy i ogarnięty. 134m2 parter, płyta fundamentowa, monolit, schody lane zabiegowe, więźba, deskowanie, papa sama robota 60k pln.

    Komfort w parterówce mniejszy? czemu? chodzi o odcięcie dzieci od imprezy na dole? To można dopasować, wstawić drzwi przesuwnem aby wyciszyć hałas itp itd, kwestia jakiś kompromisów, jest dużo takowych rozwiązań,mój indywidualny podzielony jest na takie 3 strefy, nasza sypialnia, strefa dzienna i młodzież tak żebyśmy za blisko nich nie byli, a oni nas

    z grubsza:
    I wstępnie również na ten projekt padł - w naszej okolicy martingg znalazłem dwie budowy (jedna własnie rozpoczęta), więc będzie z kim można porównać doświadczenia jak również koszty SSZ.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Wróć jak wybudujesz. Chętnie posłuchamy jak wszystko było zrobione idealnie
    Nie ma takich budów

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Do zwolenników wolnostojących garaży: stawka podatku za garaż wolnostojący jest znacznie wyższa od stawki za budynek mieszkalny. Dalej mam tłumaczyć dlaczego garaż w budynku (w bryle budynku) opłaca się bardziej? Policz koszta podatku w ciągu np. 30 lat

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Do zwolenników wolnostojących garaży: stawka podatku za garaż wolnostojący jest znacznie wyższa od stawki za budynek mieszkalny. Dalej mam tłumaczyć dlaczego garaż w budynku (w bryle budynku) opłaca się bardziej? Policz koszta podatku w ciągu np. 30 lat
    No, wytłumacz.
    Garaż w bryle kosztuje minimum 2 tys. zł/m2 drożej, niż wolnostojący. Przy 35m2 mamy 70 tys. zł różnicy (raczej dużo więcej).
    Maksymalna stawka podatku dla "zintegrowanego" to 81gr/m2 dla wolnostojącego 8,05zł/m2. Czyli przy wolnostojącym mamy rocznie 253,4zł wyższy podatek. Zwróci się po... 276,2430939226519 latach... Chyba, że zrobią taki myk (a jestem przekonany, że to kwestia czasu) jak już zrobili od 1 stycznia 2016r. z wydzielonymi garażami w blokach i chociaż są w bryle, to stawka podatku jest i tak tak wyższa.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-08-2020 o 22:47

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danul

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    10

    Domyślnie

    Tutaj Kaizen ma rację.
    Fakt jest taki, że łatwiej (bynajmniej w mojej ocenie) budować garaż przynależny do domu - wygodniej chociaż jest i wiele wad, które zostały opisane w tym poście.
    Ostatnio edytowane przez danul ; 02-08-2020 o 22:52

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Mnie stawki niezbyt interesują (faktycznie 0,81 i 8,05) , lecz klienci uważaja, że im się opłaca. Wy liczycie po kosztach budowy od zera, ja mam do czynienia z obiektami postawionymi, kwestia zabudowania przestrzeni lub tylko kwestia pomiaru jeśli zabudowane już jest Ostatnio:
    stoi budynek mieszkalny 111 m kw pow. zab. i garaż 50 m kw czyli płacono podatek 90+402=492 PLN (zaokrąglone), na mapie brak zabudowy między budynkami, chociaż budynki są połączone dachem i murowanymi ścianami. Po pomiarze stwierdzono że powierzchnia całej bryły wynosi 174 m kw. -> podatek wynosi 141 PLN czyli 351 zeta rocznie zostaje w kieszeni. Nasza faktura była mniejsza niż trzy lata opłat, człowiek pożyje jeszcze ze 25 lat , są spadkobiercy.
    I co ? Nie opłaca się?
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 03-08-2020 o 01:53

  19. #39

    Domyślnie

    martingg jak masz zwrócony ten dom względem stron świata?

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danul

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witajcie,
    Miałem okazję skonsultować się z osobami, które budują Śliwa 2 (G2) i okazuje się, ze koszty (bynajmniej w mojej okolicy) do stanu zamieszkania to ok 500k.
    Patrząc na wyceny Archonu teoretycznie Miranda 9(G2) jest niewiele tańsza

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony