dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 124
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    O zamrożeniu gruntu to nie są moje słowa. Natrafiłem na film z wykładu o PC nie pamiętam gdzie na (YT) chyba zawsze możesz poszukać i się przekonać
    Mówisz u rodziców jest do poprawy. Dlaczego? Taki pewny jesteś że nie zamarznie? Ja pisałem 3 , 4 rok a tam macie dopiero 2 lata . Chyba logiczne jest że jak DZ ma niski niedobór do do zamarznięcia potrzebuje więcej czasu (lat) ale prędzej czy później to nastąpi bo tak musi być. Skoro więcej wyciągasz ze złoża niż dostarczasz. Sam napisałeś Cyt: już drugi sezon od listopada jedzie na minusie z ziemi czyli dolne warstwy złoża mogą być zmarznięte czyż nie tak? Nie mówię że są .A pierwszy wskaźnik do zamrożenia.
    PS. Tak wiem czym się kopie lecz to przejęzyczenie nie chciałem już poprawiać na ( szpadel . sztychówka. rydel itd. ) ale aby dopiec to trzeba się czepić gdzie się da. No cóż taka jest nasza natura. Zapewne pozostałość po ponad wiekowych zaborach.
    Skoro piszesz że "nasza" znaczy się i Twoja. A ty spod którego zaboru? Bo ja z Księstwa Warszawskiego.
    Chyba masz nie przepracowane coś ze swojego życia. Ciągle szukasz w historii, jak nie zabory u kolegi Mac_612 to jakieś "czworaki" u Arturo1972. Zajmij ty się jakimiś przyjemnymi rzeczami zamiast trollować.
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Skoro piszesz że "nasza" znaczy się i Twoja. A ty spod którego zaboru? Bo ja z Księstwa Warszawskiego.
    Chyba masz nie przepracowane coś ze swojego życia. Ciągle szukasz w historii, jak nie zabory u kolegi Mac_612 to jakieś "czworaki" u Arturo1972. Zajmij ty się jakimiś przyjemnymi rzeczami zamiast trollować.
    Po prostu lubię historię majsterkowanie ,budownictwo, motoryzację. Takie hobby. Skoro jestem Polakiem to moja też.
    A czy twój wpis to nie TROLL? Zastanów się.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-02-2021 o 13:28
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #103
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja wodę mam na 0,9m .Studnię głębinową mam na 10m i wody tyle że mogę 24h pompować z wydajnością 36m3/h i jej nie braknie. Działkę też mam olbrzymią 55ar Ale na Gruntową się nie zdecydowałem
    A szkoda ,waśnie oglądałem jak gościu sobie zrobił zasilanie tzw dolnego źródła ze studni zwykłą pompką obiegową 45Watt , koszt zerowy praktycznie a wodę zrzuca do stawu , cop zawsze wysoki bo woda ze studni ma zawsze od 7-12 stopni . to mi się podoba tylko teraz dorwać sensowną pompę gruntową w dobrych $$$

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A szkoda ,waśnie oglądałem jak gościu sobie zrobił zasilanie tzw dolnego źródła ze studni zwykłą pompką obiegową 45Watt , koszt zerowy praktycznie a wodę zrzuca do stawu , cop zawsze wysoki bo woda ze studni ma zawsze od 7-12 stopni . to mi się podoba tylko teraz dorwać sensowną pompę gruntową w dobrych $$$
    Powodzenia życzę . Kupuj i do dzieła niech grzeje jak najlepiej.
    Ja swój wybór zrobiłem świadomie i nigdy gruntowej nie brałem pod uwagę.
    Tak samo z autem Chciałem A . . i i takie mam .
    Powodzenia.
    Ps. U mnie w glebinowej to może ze 4* jest
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-02-2021 o 23:46
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A szkoda ,waśnie oglądałem jak gościu sobie zrobił zasilanie tzw dolnego źródła ze studni zwykłą pompką obiegową 45Watt , koszt zerowy praktycznie a wodę zrzuca do stawu , cop zawsze wysoki bo woda ze studni ma zawsze od 7-12 stopni . to mi się podoba tylko teraz dorwać sensowną pompę gruntową w dobrych $$$
    No to nie takie proste - musi być na prawdę jakaś super źródlana woda bez żadnych związków typu żelazo itp bo zamuli każdy wymiennik moment...

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Powodzenia życzę . Kupuj i do dzieła niech grzeje jak najlepiej.
    Ja swój wybór zrobiłem świadomie i nigdy gruntowej nie brałem pod uwagę.
    Tak samo z autem Chciałem A . . i i takie mam .
    Powodzenia.
    Ps. U mnie w glebinowej to może ze 4* jest
    Boś zwyczajnie gł..i chłopie. Najlepsze rozwiązanie jakie może być to wykorzystanie ciepła ziemi. Jak się przeprowadzisz do Chorwacji (ale na wybrzeże np Rijeka) to tam jak najbardziej możesz swojego powietrznego Panasonica użyć i przyklasnę temu pomysłowi. W naszym klimacie zapomnij a jak tego nie dostrzegasz no to tylko Ci współczuć...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Boś zwyczajnie gł..i chłopie. Najlepsze rozwiązanie jakie może być to wykorzystanie ciepła ziemi. Jak się przeprowadzisz do Chorwacji (ale na wybrzeże np Rijeka) to tam jak najbardziej możesz swojego powietrznego Panasonica użyć i przyklasnę temu pomysłowi. W naszym klimacie zapomnij a jak tego nie dostrzegasz no to tylko Ci współczuć...
    Juz ci napisałem na Forum PANASONIC AQAREA

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Nie ma najmniejszego problemu! Jednak jest jedno ALE - ja zakładam to tylko znajomym, sąsiadom i generalnie komuś kogo lubię Niestety Ty nie jesteś w tej grupie Poza tym gdybym coś spierd..ił to sąsiedzi by mnie zjedli a tak jak do tej pory już dwie lokalizacje i każdy zadowolony! Zapraszam Cię na kolejną budowę którą realizuję wraz z sąsiadami w Rogulewie tym razem koło Gdyni - obecnie 3 budynku jednorodzinne (będzie prawdopodobnie czwarty) w tym systemie. Adam z kolegą mają firmę i to robią zawodowo - jednak jak grunt mocno zamula to tego nie założą. Ja mam sposósb jak to zrobić nawet w najgorszym (w sumie to najlepszym z punktu widzenia energetycznego) gruncie. Jak ktoś zainteresowany zapraszam na priv!
    ps. natomiast ktoś tu pytał dlaczego piszę na wątku o PC powietrznych. Piszę dlatego aby Was uświadomić i sprowadzić na właściwą drogę! PC powietrzne to dobre są w Chorwacji a nie w PL Panowie i Panie! No i to tylko na Chorwackim wybrzeżu nad Adriatykiem a nie w górach!


    Podtrzymuję swą propozycję zwłaszcza że lubię bez wisilku zarobic parę groszy. A oprawa prawna za free.Jesteś pewien tego co oferujesz To w czym problem? Mogę nawet przygotować 2 umowy dla ciebie też. Nie chcesz zarobić np. 100 czy 200k za super działającą PC? Ja nie muszę kogoś lubić. Wystarczy że da zarobić .A jak zarobię to juz go lubię.
    Wejdź na forum (choc zapewne go znasz ) jak goście mają DZ z temp -2* Wczoraj miałem -12 i PC dawała o dziwo 12,8kW lub 11 ,2kW Przy COP =2,75 zas 46*C Dla mnie ekstra.


    I KOLEJNY MÓJ WPIS.---JA WYBRAŁEM PC PW BO TAKĄ CHCIAŁEM

    I jeszcze ma robić 3 domki jednorodzinne. TO NIE JEST USZCZYPLIWOŚĆ z mojej strony. Ja bym sie bał. Działki pod domki jednorodzinne są zazwyczaj male i tak niech jeden dom bedzie wiekszy co za tym idzie wiekszy wymiennik DZ Jak te wszystkie domki obok siebie zaczną wyciągać ciepło z ziemi?????? To strach pomyśleć do czego mogą doprowadzić ?
    To takie moje przemyślenia. Co innego jak działka 0,6ha i do sąsiada jest min 50 czy tam 60mb Nie wiem lecz nie podoba mi się to. I to nie jest promowanie PC PW z mojej strony. Tak głośno mysle bo gdyby to były PC PW to nie ma problemu starczy ciepła dla wszystkich. A tu to wielka niewiadoma.


    A teraz jest tak MÓJ PANASONIC T- CAP
    Godz. 23.00 i testujemy dalej PC daje 9,6kW zasilanie 46*C ( a co niech daje to pierwszy sezon jej grzania ) na zewnątrz ( - 2 *C ) COP =3,2 pobiera 3kW
    To ci z Gruntowymi też ciągną z ziemi (-2*C) i labidzą na forum --- Temperatura Dolnego Źródła - lub podobnych Dlaczego To Takie Dobre

    PS. Z tego co Adam pisał zeszłej wiosny ----to koledzy go poprosili o pomoc . On nie ma żadnej firmy. Czyz by się znów cos zmieniło? No ale tak to jest jak się na kłamstwie jedzie. Prędzej czy później wyjdzie. Po za tym to gość ok 70 lat ( pisał że w 1981r miał 29 lat) czyli na emeryturze. Jak założy firmę to emeryturkę trzeba oddać do ZUS ,Nic się nie klei co piszesz.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 13-02-2021 o 23:58
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Juz ci napisałem na Forum PANASONIC AQAREA
    Nawet nie chce mi się tych bredni komentować Jest niedziela walentynki - wiem, że pewnie sam w tej zimnej chałupie siedzisz bo żadna wybranka nie chciała tego huku za oknem słuchać i przykro mi z tego powodu No a Tobie nie zamontował bym nic nawet za 1mln pln Mam z czego żyć i to, że pomagam ludziom non-profit w ramach mojego zainteresowania tą technologią od kilkunastu lat to nic Ci do tego.
    ps. Adam pomaga koledze w firmie a nie ma z nim firmę - przejęzyczyłem się ale to jest nie istotne.

  9. #109
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Juz ci napisałem na Forum PANASONIC AQAREA

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Nie ma najmniejszego problemu! Jednak jest jedno ALE - ja zakładam to tylko znajomym, sąsiadom i generalnie komuś kogo lubię Niestety Ty nie jesteś w tej grupie Poza tym gdybym coś spierd..ił to sąsiedzi by mnie zjedli a tak jak do tej pory już dwie lokalizacje i każdy zadowolony! Zapraszam Cię na kolejną budowę którą realizuję wraz z sąsiadami w Rogulewie tym razem koło Gdyni - obecnie 3 budynku jednorodzinne (będzie prawdopodobnie czwarty) w tym systemie. Adam z kolegą mają firmę i to robią zawodowo - jednak jak grunt mocno zamula to tego nie założą. Ja mam sposósb jak to zrobić nawet w najgorszym (w sumie to najlepszym z punktu widzenia energetycznego) gruncie. Jak ktoś zainteresowany zapraszam na priv!
    ps. natomiast ktoś tu pytał dlaczego piszę na wątku o PC powietrznych. Piszę dlatego aby Was uświadomić i sprowadzić na właściwą drogę! PC powietrzne to dobre są w Chorwacji a nie w PL Panowie i Panie! No i to tylko na Chorwackim wybrzeżu nad Adriatykiem a nie w górach!


    Podtrzymuję swą propozycję zwłaszcza że lubię bez wisilku zarobic parę groszy. A oprawa prawna za free.Jesteś pewien tego co oferujesz To w czym problem? Mogę nawet przygotować 2 umowy dla ciebie też. Nie chcesz zarobić np. 100 czy 200k za super działającą PC? Ja nie muszę kogoś lubić. Wystarczy że da zarobić .A jak zarobię to juz go lubię.
    Wejdź na forum (choc zapewne go znasz ) jak goście mają DZ z temp -2* Wczoraj miałem -12 i PC dawała o dziwo 12,8kW lub 11 ,2kW Przy COP =2,75 zas 46*C Dla mnie ekstra.


    I KOLEJNY MÓJ WPIS.---JA WYBRAŁEM PC PW BO TAKĄ CHCIAŁEM

    I jeszcze ma robić 3 domki jednorodzinne. TO NIE JEST USZCZYPLIWOŚĆ z mojej strony. Ja bym sie bał. Działki pod domki jednorodzinne są zazwyczaj male i tak niech jeden dom bedzie wiekszy co za tym idzie wiekszy wymiennik DZ Jak te wszystkie domki obok siebie zaczną wyciągać ciepło z ziemi?????? To strach pomyśleć do czego mogą doprowadzić ?
    To takie moje przemyślenia. Co innego jak działka 0,6ha i do sąsiada jest min 50 czy tam 60mb Nie wiem lecz nie podoba mi się to. I to nie jest promowanie PC PW z mojej strony. Tak głośno mysle bo gdyby to były PC PW to nie ma problemu starczy ciepła dla wszystkich. A tu to wielka niewiadoma.


    A teraz jest tak MÓJ PANASONIC T- CAP
    Godz. 23.00 i testujemy dalej PC daje 9,6kW zasilanie 46*C ( a co niech daje to pierwszy sezon jej grzania ) na zewnątrz ( - 2 *C ) COP =3,2 pobiera 3kW
    To ci z Gruntowymi też ciągną z ziemi (-2*C) i labidzą na forum --- Temperatura Dolnego Źródła - lub podobnych Dlaczego To Takie Dobre

    PS. Z tego co Adam pisał zeszłej wiosny ----to koledzy go poprosili o pomoc . On nie ma żadnej firmy. Czyz by się znów cos zmieniło? No ale tak to jest jak się na kłamstwie jedzie. Prędzej czy później wyjdzie. Po za tym to gość ok 70 lat ( pisał że w 1981r miał 29 lat) czyli na emeryturze. Jak założy firmę to emeryturkę trzeba oddać do ZUS ,Nic się nie klei co piszesz.
    Co za zryty beret wyrzucać komuś wiek , ty masz zesrany ten twój mózg , nie wstyd ci takie durnoty pisać i obrażać ? byłbym cicho ale czytając pietnasty raz ile ktoś ma lat i za to go dyskwalifikować to już przegięcie .

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Nawet nie chce mi się tych bredni komentować Jest niedziela walentynki - wiem, że pewnie sam w tej zimnej chałupie siedzisz bo żadna wybranka nie chciała tego huku za oknem słuchać i przykro mi z tego powodu No a Tobie nie zamontował bym nic nawet za 1mln pln Mam z czego żyć i to, że pomagam ludziom non-profit w ramach mojego zainteresowania tą technologią od kilkunastu lat to nic Ci do tego.
    ps. Adam pomaga koledze w firmie a nie ma z nim firmę - przejęzyczyłem się ale to jest nie istotne.
    Odpisuje teraz bo tak jak napisałeś Jest dziś dzień w którym Ja nie miałem czasu o 9.00 z rana siadać do kompa i pisac bo były ciekawsze plany na ten dzień. U ciebie widać pozostał komputer.
    Adamie - zmień na kolejny nick- bo ten to zonk
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Co za zryty beret wyrzucać komuś wiek , ty masz zesrany ten twój mózg , nie wstyd ci takie durnoty pisać i obrażać ? byłbym cicho ale czytając pietnasty raz ile ktoś ma lat i za to go dyskwalifikować to już przegięcie .
    Zryty łeb? Czy tam beret jaj zwał tak zwał. Sorry ale nie wiedziałem że powiedzenie ile inna osoba ma lat to jakieś przestępstwo lub cos niestosownego. Zwłaszcza że ten gość sam to podał na forum. Czy to jest obrażanie? Nikt nikogo nie dyskwalifikuje wystarczy odpowiednia interpretacja wpisu. A że ty gały i rozum już masz zawalone tym co ci się wydaje to tak wygląda.
    Nikt nikomu nie zabrania aktywności fizycznej nawet jak by miał 100lat lecz w wieku emerytalnym mozna robić rozne rzeczy hobbystycznie lub zawodowo.Ale jak pacjęt pół roku temu mi pisze że dzień zaczyna mu sie od tylu bo w nocy panele PV montował a teraz z rana siedzi na kompie a później składa PC to chyba coś nie tak ? I jeszcze pisze o swym wieku. To kogo ma przed sobą ? 6 -cio latka. Lecz w tym przypadku u niego Jak rownież u ciebie jest Agresja na inne zdanie Uważam że pomagać zawsze mozna i nawet trzeba przyjaciołom lecz robić to z klasą a nie nachalnie wmawiać swoje racje bo to i tylko to jest super--tak to wygląda. Dalej wygląda to tak że dla niego promowanie TEJ FIRMY to byc lub nie być. Z taką zaciekłością to robi. Już się właściciel wypowiadał na ten temat i ja twierdzę że ten Adam więcej mu szkodzi niż pomaga. A czytając 15 lub nawet nasty o gruntowych i jednej jedynej firmie to według ciebie nie jest przegięcie? Przecież takich firm jest naście i zapewne lepszych ktore reklamy w wulgarny natrętny sposób nie promują. Ja nic nie wymyślam wyciągam tylko wnioski na podstawie jego wpisów. .
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 14-02-2021 o 21:51
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Znalezione na FB w grupie poświęconej gruntownym pompom. To może być odpowiedź dlaczego kosze energetyczne będą mogły być wydajne że sprawnością bliską głębokim odwiertom
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1613758137834.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	453289
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1613758130452.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	453290
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Znalezione na FB w grupie poświęconej gruntownym pompom. To może być odpowiedź dlaczego kosze energetyczne będą mogły być wydajne że sprawnością bliską głębokim odwiertom
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1613758137834.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	453289
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1613758130452.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	453290
    No piękne, ciepłe kolory..ale dalej to nie rozwiewa mojej ciekawości, dlaczego do mojego domku z zapotrzebowaniem 3,2kW przy -18 zaproponowano mi PC 6kW i 5 koszy, skoro to takie wydajne a u mnie warunki gruntowe dobre - swobodne lustro wody na 2,5m i rzeka kilka metrów od granicy działki.
    Podpowiesz ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No piękne, ciepłe kolory..ale dalej to nie rozwiewa mojej ciekawości, dlaczego do mojego domku z zapotrzebowaniem 3,2kW przy -18 zaproponowano mi PC 6kW i 5 koszy, skoro to takie wydajne a u mnie warunki gruntowe dobre - swobodne lustro wody na 2,5m i rzeka kilka metrów od granicy działki.
    Podpowiesz ?
    Nie mam pojęcia. Nie jestem eksperterm w tej dziedzinie. Wydaje mi się że po prostu nie mają mniejszej pompy. To wynika pewnie z dostępności i cen małych sprężarek. Copeland nie robi modeli mniejszych jak 5kW.
    Choć z archiwalnym wpisów można wyczytać że mieli kiedyś 5kW.Nie śledzę historii firmy ale z wpisów i informacji dostępnych w necie można wyczytać że tworzyli (eksperymentowali) z dwiema seriami tych pomp, jedną nazwali Heli SC (w ofercie obecnie) i jakąś Heli RO (najwidoczniej porzucony projekt)

    Ja też złożyłem do nich zapytanie. Moje zapotrzebowanie to 4,7kW i dostałem ofertę zarówno na 6kW i 7,2kW. Na razie też analizuję i stoję przed wyborem.
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    No cóż... jak się tym interesowałem, to była z ofertą 4kW i czterema czy nawet trzema koszami (już nie pamiętam) a sam Yoda tu kiedyś napisał, że zrobi każdą.
    Ta 4kW kosztowała bodaj 26 000zł no ale zaoferowano mi tę za 33300 więc mam za 22500 PC PW i mimo że to "badziew" "traci moc" itd itp...działa i grzeje
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No cóż... jak się tym interesowałem, to była z ofertą 4kW i czterema czy nawet trzema koszami (już nie pamiętam) a sam Yoda tu kiedyś napisał, że zrobi każdą.
    Ta 4kW kosztowała bodaj 26 000zł no ale zaoferowano mi tę za 33300 więc mam za 22500 PC PW i mimo że to "badziew" "traci moc" itd itp...działa i grzeje
    Skoro oferowali 4kW to pewnie 4 kosze. Średnio każdy jeden to 1,2kW więc pewnie mocy chłodniczej było 4,8kW.

    A wiesz o co chodzi z zestawami od nich? Moc pompy jest większa od mocy chłodniczej. Czyli ta pompa jest tak zaprojektowana żeby "przeciążać" DZ i wyciągać więcej niż ono dostarcza? Nie rozumiem tej idei.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zestawy1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	453298
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  17. #117
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No cóż... jak się tym interesowałem, to była z ofertą 4kW i czterema czy nawet trzema koszami (już nie pamiętam) a sam Yoda tu kiedyś napisał, że zrobi każdą.
    Ta 4kW kosztowała bodaj 26 000zł no ale zaoferowano mi tę za 33300 więc mam za 22500 PC PW i mimo że to "badziew" "traci moc" itd itp...działa i grzeje
    Dziwię się, że jeszcze ktoś dzisiaj spogląda na pompy gruntowe.
    Już 10 lat temu,kiedy pompy powietrzne "zamarzaly" była to niezbyt zasadna nwestycja.
    A co dopiero dzisiaj.

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post

    A wiesz o co chodzi z zestawami od nich? Moc pompy jest większa od mocy chłodniczej. Czyli ta pompa jest tak zaprojektowana żeby "przeciążać" DZ i wyciągać więcej niż ono dostarcza? Nie rozumiem tej idei.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zestawy1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	453298
    Nie mam pojęcia. Temat zamknąłem w momencie otrzymania wyceny.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Skoro oferowali 4kW to pewnie 4 kosze. Średnio każdy jeden to 1,2kW więc pewnie mocy chłodniczej było 4,8kW.

    A wiesz o co chodzi z zestawami od nich? Moc pompy jest większa od mocy chłodniczej. Czyli ta pompa jest tak zaprojektowana żeby "przeciążać" DZ i wyciągać więcej niż ono dostarcza? Nie rozumiem tej idei.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zestawy1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	453298
    Całkowita moc pompy, to moc chłodnicza + pobrana moc elektryczna sprężarki. Zapewne z tego wynikają te wartosci.

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dziwię się, że jeszcze ktoś dzisiaj spogląda na pompy gruntowe.
    Już 10 lat temu,kiedy pompy powietrzne "zamarzaly" była to niezbyt zasadna nwestycja.
    A co dopiero dzisiaj.
    There's a nut for every bolt
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 20-02-2021 o 12:29

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Całkowita moc pompy, to moc chłodnicza + pobrana moc elektryczna sprężarki. Zapewne z tego wynikają te wartosci.
    Dla najmniejszego zestawu moc elektryczna sprężarki to 1.8kW więc pewnie pozostałe 0.5kW z 2.3kW brakującego do tej układanki, wciągają pompki obiegowe DZ i GZ, sterowniki

    Z tego co wiem,to te pompy nie mają żadnych grzałek
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 20-02-2021 o 13:38

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony