dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dom letniskowy bez odbioru budowlanego

    Witam wszystkich forumowiczów
    Mam nadzieję, że uzyskam tu poradę, jak rozwiązać poniższy problem. Posiadam działkę z warunkami zabudowy. Na tej działce stoi w pełni legalnie wybudowany domek letniskowy, który ma projekt, dziennik budowy, wszelkie udzielone zgody oraz odbiory energetyczne. Niby wszystko fajnie, ale jest jedno wg. mnie duże ALE. Teść po zakończeniu budowy nie zgłosił domu do odbioru. Smaku dodaje fakt, że to wszystko miało miejsce w 2004 roku. Teraz moje pytanie, co należy zrobić lub do kogo się udać, aby to wszystko wyprostować i formalnie zalegalizować? Wszystkie dokumenty związane z budową domku posiadam. Czy w ogóle jest możliwość załatwienia tej sprawy czy trzeba wszystko zaczynać od nowa? Mam nadzieję, że ktoś będzie posiadał wiedzę, jak rozwiązać ten problem. Domek usytuowany jest w okolicach Sieradza (może ktoś poleci właściwą osobę, która podejmie się rozwiązania tego problemu). Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    znajdź kierbuda, niech porobi wpisy, sugerujące, ze budowa trwała przynajmniej do 2018 roku i złóż papiery do odbioru.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    znajdź kierbuda, niech porobi wpisy, sugerujące, ze budowa trwała przynajmniej do 2018 roku i złóż papiery do odbioru.
    Jeśli jest już dziennik budowy ze wszystkimi wpisami, to może być problem.
    Ps
    Wpisy w dzienniku to max 2 lata pomiędzy kolejnymi. Da się sporo przeciągnąć budowę.
    .
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4

    Domyślnie

    Da się wpisać budowanie po jakimś małym kawałku, albo jakieś drobne roboty co 2 lata.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony