dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Myszy zjadły mi kanały od WM :))))

    Jak w temacie - ostatnio zauważyłem, że nawiew jest słabszy niż zawsze, poza tym brakowało mi tego wrażenia świeżości po wejściu do domu.
    Pełen złych przeczuć dokopałem się na strychu do kanałów od nawiewu MW - myszy zrobiły sobie trening zębów i moje kanały (termoflexy DECa) wyglądają jak ser szwajcarski
    No więc trzeba dać nowe kanały i teraz pytanie - iść od razu w sztywne stalowe kanały, czy w polietylen? Kusi mnie stal, bo tego na pewno myszy nie ruszą, ale trochę dużo pracy z nimi - PE znacznie łątwiejsze do ułożenia...
    A miał wogóle ktoś z Was (lub słyszał) o podobnym problemie?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  2. #2

    Domyślnie

    Pomyśl sobie jak wygląda twój styropian na ścianie, skoro myszy są już na strychu.
    To dość powszechny problem.
    "co tanie to drogie"

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja bym poszedł w polietylen i zamontował łapki, tutki, itp....albo kota który niekoniecznie musi być w domu
    Ja tak mam a jestem silnie uczulony na mojego sierściucha ale odkąd jest myszy, ptaki i inne żyjątka nie ważą sie rywalizować z kotem - no chyba, że jeż ale w tym roku razem współpracują
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Sąsiadkom z rabatek zajumaj aksamitki śmierdziuszki tak z dwa kilo samych kwiatków, a daj nowe kanały jakie będa ci wygodnie. Rozsyp je na strychu owszem nieładnie pachną . Ale gryzoniom to odór niemożliwy do wytrzymania wyprowadzą się. I posadź dookoła domu . Głodówki w styropianie długo nie wytrzymają . No i uszczelnij zabezpiecz wszelkie możliwe wejścia na przyszłość. Pamiętaj łeb myszy zmieści się w centymetrowej dziurze/szparze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @mistalova - a w czym miałeś poprowadzone (zaizolowane) kanały ?
    Wełna ? Granulat jakiś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Kanały były przykryte 30cm wełny i zabudowane panelami.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #7

    Domyślnie

    No i wymieniłem.
    Były kanały z termoflexu (DECa) a teraz są stalowe, gładkie rury.
    Czy coś się zmieniło? Ano wiele. Po pierwsze, wzrosły przepływy (zapewne dzięki gładkim ściankom kanałów) ale i głośność i to znacznie. Teraz na połowie wydajności jest taki sam poziom jak wcześniej na 100%. Ale przynajmniej teraz kanały będą "wieczne"
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony