dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Starryair

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Szczawnica
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    8

    Question Podzielenie łazienki

    Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce... jeśli nie, przepraszam i proszę o przesunięcie : )

    Wynajmuję dom rekreacyjny, w którym chciałbym mieć dwie łazienki. Obecna, dość duża, znajduje się na parterze. Jako najbardziej realistyczny wariant rozważam jej podział na dwie mniejsze, jak na moim amatorskim rysunku (dodałem też obecny układ łazienki i poniżej jej zdjęcie):



    Zastanawiam się tylko, czy taki plan jest możliwy zo zrealizowania technicznie, tzn. np. czy nie stanowi problemu zainstalowanie odplywu toalety w innym miejscu i dodanie drugiego w odleglosci ok. 1.2-1.5m. Obecnie na rysunku druga muszla jest przy sciance dzialowej, ale nie wiem, na ile to realne rowiązanie - wtedy w każdym razie jest najbliżej starego odpływu. Jaką mniej-więcej minimalną grubość musiałaby mieć ścianka działowa (instalacyjna?), przy której znajduje się odpływ wc i do której zamontowane są dwie umywalki? Czy lepiej w ogóle zrezygnować z montażu czegokolwiek na/przy ściance działowej?

    Dziękuję za opinie!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    toaleta powinna być najniżej przyłączanym do pionu urządzeniem, stąd zwykle stawia się najbliżej pionu. Ale możesz zamontować pompę do ścieków i już wc może być daleko od pionu.

    W tej podzielonej łazience sedes (dolna łazienka) zrób przy kominie, bo teraz przeszkadza w dojściu pod prysznic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony