dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Skropliny w przewodzie kominowym

    Witam serdecznie wszystkich,
    Ostatnio napotkały mnie problemy przy wykańczaniu mojego nowego domu, niedawno została zamontowana u mnie kotłownia piec na pellet kostrzewa eei pelets 15kw. W celu sprawdzenia całej instalacji i pracy pieca postanowiłem go uruchomić po jakimś czasie na odcinku między piecem a kominem dosyć mocno zaczęła skraplać mi się woda z przewodu kominowego łączącego piec i komin. Moje pytanie jaka może być przyczyną? Hydraulik powiedział że przy nowych kominach może się tak dziać i jak się komin "wygrzeje" to zniknie to zjawisko. Jednakże mam wrażenie że chciał mnie zbyć. Zamontowany mam komin systemowy best komin, wkład ceramiczny, kocioł przy grzaniu ustawiony na 55 stopni, ogrzewanie podłogowe w całym domu. Pomóżcie co można z tym zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Hydraulik ma dużo racji, rzeczywiście w nowoczesnych kotłach tak się dzieje i zjawisko to wcale nie musi ustąpić, może tylko stracić na sile, to jest skutek niskiej temp spalin, co skutkuje tym, że para wodna zawarta w dymie skrapla się już w komie. Bardzo ważne w nowoczesnych kotłach jest utrzymywanie odpowiedniej temp., szczególnie temp powrotu, te informacje producent podaje w DTR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony