dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
  1. #21

    Domyślnie

    Nieźle się namachaliście. A pomyśleć, że jest to kilka godzin pracy sprzetu cięzkiego. Chyba nie było warto

  2. #22

    Domyślnie

    Po zdjęciu humusu nie powinno być w ziemi części ogranicznych roślin, tylko sam piach, nie koniecznie żółty. U mnie to było ok 65cm., ale dla pewności zdjąłem coś w okolicy 70cm.
    Odbywało się to koparką pod nadzorem archeologicznym, bo się okazało przy warunkach zabudowy, że działka jest objęta obszarem archeologicznym i konieczny jest nadzór archeologa przy pracach ziemnych.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Po zdjęciu humusu nie powinno być w ziemi części ogranicznych roślin, tylko sam piach, nie koniecznie żółty. .
    ...lub nie koniecznie piach

  4. #24

    Domyślnie

    A w ogóle to najłatwiej utrafić jeśli pod humusem jest od razu lita skała - widziałem takie miejsca w górach
    Tomasz M.

  5. #25

    Domyślnie

    [quote Wielkość warstwy humusu określa najlepiej geolog podczas badan geologicznych, tyle ze z tego co widze wiekszość bagatelizuje tego typu badania, a szkoda [/quote]

    Ludzie nie dajmy sie zwariowac!!! Jakby do kazdej pierdoly na budowie wzywac czarnoksieznikow i robic skomplikowane badania to budowa trwala by wieki i kosztowala majatek, tylko po jaka cholere.Przeciez kazdy potrafi logicznie myslec / a przynajmniej powinien/.
    Wbij szpadel w ziemie i sam zobaczysz.
    matth

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał matth
    Ludzie nie dajmy sie zwariowac!!! Jakby do kazdej pierdoly na budowie wzywac czarnoksieznikow i robic skomplikowane badania to budowa trwala by wieki i kosztowala majatek, tylko po jaka cholere.Przeciez kazdy potrafi logicznie myslec / a przynajmniej powinien/.
    Wbij szpadel w ziemie i sam zobaczysz.
    nie wywoluj wilka z lasu (!) ktos gotow zapytac, co to szpadel
    u mnie humus zalegal na glebokosci ~70cm.
    a tak na marginesie - facet, ktory przyjechal ... sprobowac go sciagnac... nie wiedzial co jest humus
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  7. #27

    Domyślnie

    Mam propozycję

    Ja jestem właśnie na tym etapie ( zrobiłem na działce kilka próbnych wykopów 1mx1m głęboki na 1,2m i tu dokładnie widać jak przebiegają warstwy gruntu )
    Na mojej działce mam warstwę humusu ok. 35cm następnie warstwa gliny ok. 5 cm

    jest to prosty sposób i szybki do wykonania !

    miłego kopania

  8. #28

    Domyślnie

    Mam propozycję

    Ja jestem właśnie na tym etapie ( zrobiłem na działce kilka próbnych wykopów 1mx1m głęboki na 1,2m i tu dokładnie widać jak przebiegają warstwy gruntu )
    Na mojej działce mam warstwę humusu ok. 35cm następnie warstwa gliny ok. 5 cm

    jest to prosty sposób i szybki do wykonania !

    miłego kopania

  9. #29

    Domyślnie

    Myślę, że w powyższych postach pojawiają się rozbieżności.
    Polega to na tym, że:
    Po ściągnięciu wierzchniej warstwy gleby, potocznie zwanej humusem (czasami oczywiście jestr prawdziwy) dochodzi sie do warstwy np. piasku.
    I teraz jest zagadka: na pewno nie jest to humus, ale jak to ktoś już wcześniej wspomniał znajduja się w tej warstwie również części organiczne, przeważnie w postaci korzonków. A więc ściągać dalej czy zostawiać?
    pzdr

  10. #30

    Domyślnie

    a co jesli wierzchnia warstwa to prawie sam piach, na którym niewiele co rośnie? kopać do piachu takiego jak nad morzem, czy tez uznac że humusu nie ma? to ci zagadka?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAN
    Mam propozycję

    Ja jestem właśnie na tym etapie ( zrobiłem na działce kilka próbnych wykopów 1mx1m głęboki na 1,2m i tu dokładnie widać jak przebiegają warstwy gruntu )
    Na mojej działce mam warstwę humusu ok. 35cm następnie warstwa gliny ok. 5 cm

    jest to prosty sposób i szybki do wykonania !

    miłego kopania
    Ja zamierzam kopać taki dołek na sławojke lub inaczej kibel wiec też będę wszystko wiedzial

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał aśka(*)*(*)*
    a co jesli wierzchnia warstwa to prawie sam piach, na którym niewiele co rośnie? kopać do piachu takiego jak nad morzem, czy tez uznac że humusu nie ma? to ci zagadka?
    Z piaskiem to nie ma wielkiego problemu - grun niespoisty -doskonale się zagęszcza , niemal natychmiastowo w przeciwnieństwie do spoistych.

  13. #33

    Domyślnie

    Humus na większych głębokościach niż skiba pługa (30cm) może powstawać z rozkładających się korzeni roslin.
    Zatem zależy od gatunku uprawianych tam roślin.

  14. #34

    Domyślnie

    Mnie zastanawia coś innego:
    aktualnie na działce mam chwasty wys. 1,5 m i nie wiem czy nie byłoby lepiej skosić to cholerstwo przed operacją mechanicznego zdejmowania humusu...
    Jak sadzicie, czy warto?

    (Ps. dodam może jeszcze ze chodzi mi o wyrównanie 100% powierzchni działki a nie tylko zdjęcie humusu ze strefy budowy)

  15. #35

    Domyślnie

    halo, no co z tą wymianą doświadczeń?


  16. #36

    Domyślnie Humus.

    Na mojej działce rosną drzewa, przed przystąpieniem do budowy muszę je ściąć. Czy będę musiała usunąć całkowicie ich korzenie, czy wystarczy zdjąć warstwę np. 30 cm. dochodząc do warstwy piachu?
    EWUNIA

  17. #37

    Domyślnie

    Ja usuwałem wszystkie korzenie. Trochę czasu mnie to kosztowało

  18. #38

    Domyślnie

    Witam !!!

    A czy humus ściąga się tylko przed wytyczeniem domu (wtedy nie wiadomo dokładnie skąd go ściągnąć ) czy można to zrobic po wytyczeniu ??

    pozdro D.RZ

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!

    A czy humus ściąga się tylko przed wytyczeniem domu (wtedy nie wiadomo dokładnie skąd go ściągnąć ) czy można to zrobic po wytyczeniu ??

    pozdro D.RZ
    Po wytyczeniu sprzęt może Ci wszystkie paliki powyrywać w trakcie usuwania humusu....

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k__m

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonal
    Mnie zastanawia coś innego:
    aktualnie na działce mam chwasty wys. 1,5 m i nie wiem czy nie byłoby lepiej skosić to cholerstwo przed operacją mechanicznego zdejmowania humusu...
    Jak sadzicie, czy warto?

    (Ps. dodam może jeszcze ze chodzi mi o wyrównanie 100% powierzchni działki a nie tylko zdjęcie humusu ze strefy budowy)
    Skoszenie chwastów może ci nie wystarczyć bo to cholerstwo z byle korzonka się odradza. Najlepiej wyciągnąć z korzeniami ale to kosztuje. Przed ew. koszeniem uważaj, żebyć nie rozsiał chwastów na cudze działki bo to może być nawet karalne.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony