dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czujnik temp. spalin. Gdzie?

    Chciałem w swoim piecu na ekogroszek zamontować urządzenie monitorujące temperaturę spalin. W moim sterowniku nie ma możliwości podpięcia czujnika dlatego pozostała opcja z termometrem kuchennym i wierceniem otworu w czopuchu. Teraz mam dwa pytania:
    Czy ten otwór wiercić przed przesłoną w czopuchu czy za?
    Czy kapilarę włożyć w przygotowany otwór czy też najpierw wsunąć tam osłonę (studzienkę) i dopiero w nią termometr?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem zamontuj przed przed przesłoną, taka przesłona może zaburzać przepływ spalin i zafałszowywać odczyty. Kapilarę wsuń bezpośrednio w otwór, postaraj się ją umieścić pośrodku czopucha, osłony raczej nie stosuj, bo wtedy będziesz mierzył temp. właśnie w tej osłonie(studzience), a nie rzeczywistą temp. spalin, Taki termometr powinien wytrzymywać wysoką temp. dla kotła na ekogroszek powinno wystarczyć 300°C jednak bezpieczniej zamontować sondę która wytrzymuje dużo więcej 500-1000°C

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za poradę. Znalazłem już w necie taki termometr do 500 st C za 60 zł ale planuję umieszczać go w otworze tylko gdy będę robił odczyt a dziurę zatykać jakąś śrubką.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam coś takiego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	termometr.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	446244
    Mam go w czopuchu od roku i nic się z nim nie dzieje, a już kilka razy dobił do końca skali, ale to dlatego, że ja ma kocioł zasypowy z możliwością ominięcia wymiennika (krótki obieg) i takie przygody się zdarzają.

  5. #5
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bez osłonki kapilara bardzo szybko przestanie działać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony