dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alarec

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Pomocne
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    2

    Domyślnie Wybór ukośnicy - kilka konkretnych modeli

    Witam,

    Jestem przed wyborem ukośnicy. W sumie byłem napalony na evolution, bo trafiłem na dobrą cenę - ale zgarneli mi z przed nosa, więc zacząłem też czytać o innych.

    Może najpierw zaczne od wymagań:
    - prace dom / ogród - hobbistycznie
    - używana będzie sporadycznie do drobnych prac (narazie w planach drewutnie, mały domek narzędziowy jakieś doniczki, itp)
    - nie będzie stała na stole, ale bedzie chowana w garażu, dlatego w zupełności powinna starczyć tarcza 200-255mm.
    Ogólnie jak będzie głębokość cięcia powyżej 50mm przy 90* to będzie ok. (nie robi mi problemu cięcie na 2x)
    - Jak raz ją wyreguluje to chciałbym przez jakiś czas być zadowolony z kątów cięcia (dla mnie najgorsze jest to że jak zaplanuje jakaś konstrukcje i gdzieś uciekną kąty przy cięciu to całość się wtedy już sypie )
    - a budżet max. 600z

    Wybrałem kilka konkretnych modeli na dzień dzisiejszy i teraz prośba do was o opinie, który z nich by był powiedzmy "najlepszy":
    1. Evolution 210 SMS
    2. Holzstar KGZ 210 E
    3. Zipper ZI-KGS216-310 (z tego co się dowiedziałem to ta sama fabryka co powyższa, tak jak HOLZMANN)
    4. Einhell TC-MS 2131 (chociaż tutaj opinie mocno podzielone)
    5. SCHEPPACH HM216

    czy ktoś miał styczność z którąś nich, albo czy bardziej doświadczeni użytkownicy ukośnic mogli by rzucić okiem na te modele i powiedzieć który z nich byłby "dobry" pod względem np. konstrukcji/ramy

    dzięki.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jakis czas temu kupilem ta pile w Castoramie https://www.castorama.pl/ukosnica-z-...d-1115864.html .
    Rowniez bedzie uzywana do prac hobbystycznych. Narazie kilka razy na niej pracowalem i jestem zadowolony, ciecie gladkie i proste. Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał alarec Zobacz post
    Może najpierw zaczne od wymagań:
    - ...... w zupełności powinna starczyć tarcza 200-255mm.
    I tego się trzymaj - uwierz, że tarcza 255 to dobre rozwiązanie, a żadna z Twoich przedstawionych pił takiej tarczy nie ma.
    Dlaczego więc nie szukasz większych ? - te 4 cm to dużo szczególnie dla Ciebie gdy będziesz ją stosował właśnie jako uniwersalnej , a nie tylko do cięcia desek, parkietu czy paneli podłogowych.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alarec

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Pomocne
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ok. dzięki za radę - może rzeczywiście te 4cm zrobią różnice.
    Wszystkie powyższe które podałem posiadają również wersje z 255mm tarczą.

    A co do samych firm, to ktoś może się wypowiedzieć?
    Albo jak one się mają w porównaniu do tego z Castoramy co kolega wyżej pisał?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    debunk

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-800
    Posty
    3

    Domyślnie

    zamówiłem sobie na allegro w strefie marek ukośnicę AEG PS 254L, jak przyjdzie to przetestuję i podzielę się wrażeniami, mam kilka innych urzadzeń tej marki i się sprawdzają to myślę ze z ukośnicą będzie podobnie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał debunk Zobacz post
    zamówiłem sobie na allegro w strefie marek ukośnicę AEG PS 254L, jak przyjdzie to przetestuję i podzielę się wrażeniami, mam kilka innych urzadzeń tej marki i się sprawdzają to myślę ze z ukośnicą będzie podobnie
    A nie uważasz , że piła do domowych - nie zawodowych przeznaczeń jest zbyt droga i nie ma ekonomicznego uzasadnienia, aby tak drogą piłę kupować?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Ze swojej strony mogę polecić Evolution 255 z Castoramy.
    Dużo się naczytałem/naporównywałem przed zakupem i po kilku pracach w drewnie, aluminium i stali oceniam ją na 5+.

  8. #8

    Domyślnie

    I te AEG i ta EVOlution sa do bani, do zwykłych prac domowych najlepsza będzie
    Makita LS1219L



  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    debunk

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-800
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jestem ciekaw czy takie krytyczne komenty piszą osoby, które faktycznie używały ten sprzęt... Jeśli ja trochę przegiąłem z budżetem zaproponowanym, chociaż akurat pisałem o sprzęcie który sam mam, a na pewno są też jakieś tańsze odpowiedniki od AEG, jak widzę nie tylko ja proponuję droższe opcje.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał debunk Zobacz post
    Jestem ciekaw czy takie krytyczne komenty piszą osoby, które faktycznie używały ten sprzęt... Jeśli ja trochę przegiąłem z budżetem zaproponowanym, chociaż akurat pisałem o sprzęcie który sam mam, a na pewno są też jakieś tańsze odpowiedniki od AEG, jak widzę nie tylko ja proponuję droższe opcje.
    A nie uważasz, bo widzę, że do mnie pijesz - że zachęcasz do czegoś czego nie widziałeś i nie jesteś w stanie ocenić?
    W swoim poście napisałeś:
    Cytat Napisał debunk Zobacz post
    zamówiłem sobie na allegro w strefie marek ukośnicę AEG PS 254L, jak przyjdzie to przetestuję i podzielę się wrażeniami, mam kilka innych urządzeń tej marki i się sprawdzają to myślę ze z ukośnicą będzie podobnie


    Czy nie jest to jednoznaczne? Coś kombinujesz pisząc odpowiedz po miesiącu? czy znowu jesteś "klonem" kolejnego spamera?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    peter1

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Łabiszyn
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Ja też zastanawiałem się nad AEG i EVOlution ale dokładność ma wiele do życzenia - odłożyłem trochę kasy i kupiłem taką:

    https://youtu.be/jq_Iz90WNWk

    i jestem bardzo zadowolony

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony