dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Koszt robocizny za remont małej łazienki 2mx1,5m. Nie za dużo polecił fachowiec?

    Witam,
    Jestem w trakcie planowania remontu łazienki, płytki mam wybrane, pozostałem elementy wyposażenia praktycznie też. Mam osobę, z którą wstępnie umówiłem się na remont, poprosiłem o kosztorys - koszty samej robocizny. Dostałem kilka dni temu i mnie zamurowało, bo wydaje mi się że koszt robocizny jest za duży. Po kolei...

    Jaka łazienka?
    Łazienka mała, w starym budownictwie - wymiary (232 cm wysokość), szerokość 194 cm, długość 150 cm. Wanna, umywalka, pralka 40 cm i nic więcej.
    Oto kosztorys, który dostałem:
    Kosztorys:
    1. Łazienka
    a) hydraulika 2500
    b)Elektryka 300
    c) Wymiana drzwi 600
    d) Płytki ściany + podłoga + sufit podwieszany 2520
    e)Półka nad wanną 600
    e) biały montaż(kabina, umywalka, bateria 600

    Razem 7100 zł

    Mam zdjęcie projektu łazienku, rozkład umywalki, pralki i wanny jest taki sam.
    Proszę o pomoc, czy cena 7100 zł za samą robociznę to nie lekka przesada jeśli chodzi o tak małą łazienkę?
    Na górę

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Hydraulika za 2500 zł... Ciekawe co się w tym zawiera skoro osobno liczona pozycja montażu kabiny, umywalki itp. Pamiętaj, że drożej jest remontować stare łazienki gdzie trzeba zbijać płytki itp niż robić w nowym budynku.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pirlo2004 Zobacz post
    :
    Kosztorys:
    1. Łazienka
    a) hydraulika 2500
    b)Elektryka 300
    c) Wymiana drzwi 600
    d) Płytki ściany + podłoga + sufit podwieszany 2520
    e)Półka nad wanną 600
    e) biały montaż(kabina, umywalka, bateria 600

    Razem 7100 zł
    a) Masz do wymiany wszystkie rurki a docelowo chcesz mieć 15 ujść wody w lazience? Bo cena na to wskazuje, szczególnie że jest to bez montażu urządzeń sanitarnych.
    b) nie wiem jaki zakres prac, ale moim zdaniem nomralna cena - pewnie odkucie i wymiana lub polozenie nowej instalacji w calym pomieszczeniu - więc moim zdaniem może niezbyt tanio ale ok.
    c) Znajomy dwa dni temu płacił 500zł za wymiane wejsciowych w domu i to na szybko. Wymieniać chcesz same drzwi czy ościeznice tez? Też drogo choć po prostu w górnych widełkach
    d) j.w, moim zdaniem drogo ale nadal mieści się w widełkach
    e)ciężko powiedzieć co to ma być za półka
    f) jeśli byłby w cenie hydrauliki to ok, ale tak to hmmm też raczej drogo.

    Na pewno jest kupa roboty, kucia itp, ale realnie myślę że 4-5 tys za całość robocizny jest też realne, znajomi za większa łazienkę płacili coś ok 7 tys, fakt że bez elektryki bo była robiona, ale metraż 2x taki...

  4. #4

    Domyślnie

    Stara łazienka to czasem 2-3 dni hydrauliki, w tym czasie można wode i kanalizacje w nowym domu zrobić

  5. #5

    Domyślnie

    Może zwyczajnie specowi niewygodnie odmówić: bo z polecenia ,bo obiecał to walnął zaporową cenę

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście to tez jest możliwe, ale takie coś można tylko stwierdzić naocznie lub znając temat wyczuć z rozmowy. Futryny pędzlem a drzwi wałeczkiem malowałem.

  7. #7

    Domyślnie

    Łazienka stara, budownictwo stare oto projekt łazienki...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	446305

    Wszystko pozostaje bez zmian, tzn bez przeróbek, przesuwania umywalki etc...
    Ościeżnicę też będą wymieniane więc 600 zł to jest wymiana ościeżnicę + założenie drzwi...

    Czyli szukać innego fachowca?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak pralka zacznie porządnie wirować to rozwali ten kibel.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Musi być wanna? Może kabina prysznicowa z siedziskiem mocowanym do ściany? Będzie miejsce na pralkę na prawo od drzwi i luz przy wc (przesunąć do sciany na lewo).

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Za taką łazienkę 5 tyś pasuje wziąć. Jak się umie i ma czas to można zrobić samemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony