dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pompa ciepła do domku prawie nieużywanego ? Czy nie wystarczy na prąd ? Gdy przyjedziesz do domku z +5 to napalisz w kominku lub piecyku kominkowym i szybko uzyskasz 18-20 stopni. Domy szkieletowe szybko się nagrzewają
    Dwukondygnacyjny z bala też?
    Bo też był brany pod uwagę...

    Pisałem - kominek dla rekreacji... tak!
    Kominkiem chcesz wykąpać w tej samej chwili bandę gosci sylwestrowych?!!!

    Do tego - bezobsługowo...
    No, mozna , bo...
    Mam kumpla co ze srajfona kominek odpala.
    Ale on inteligentne domy sprzedaje.

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 24-07-2020 o 19:35
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Komary Cię pogryzły?

    W/g Ciebie autorka TomaszMI zarzuca mi zawiść i podobne uczucia.
    Odpowiedziałem mu (jej?).
    Czytaj ze zrozumieniem! (tekstu...)


    Załozycielce watku odpowiedziałem NA TEMAT.
    Przeczytaj wątek raz jeszcze..
    Adam M.
    Owszem, odpowiedziałeś na temat dodajac błędne spostrzeżenia. Nie masz, nie budowałeś domu rekreacyjnego to nie masz pojęcia o jego idei. Bywaj zdrów.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Owszem, odpowiedziałeś na temat dodajac błędne spostrzeżenia. Nie masz, nie budowałeś domu rekreacyjnego to nie masz pojęcia o jego idei. Bywaj zdrów.
    Bardzo nie chcę Ci ublizyć...
    Napiszę wiec wprost.
    moderowano

    ILE domów zbudowałeś?
    Kilkadziesiąt?
    Bo ja - tak!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-07-2020 o 21:43
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Dzisiaj domek weekendowy, jutro być może, domek do całorocznego zamieszkania, szczególnie na emeryturze. Domek wypieszczony, wymarzony, budowany pomału, w wolnych chwilach, "hobbystycznie". Po swojemu, dla siebie. Rozwiązania w takim domku muszą być rozwojowe, dające różne alternatywy, pożądaną, indywidualnie pojmowaną wygodę, powinny brać pod uwagę nieprzewidziane skutki upływu czasu...
    Ludziska potrafią na maleńkich, swoich działkach pracowniczych spędzić pół życia. I pięknie.
    Można podpowiedzieć jedno czy drugie rozwiązanie, lecz bez wywyższania się, bez wykpiwania, bez narzucania, bez nadawania porządnym ludziom, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko leżeć przed telewizorem z puszką piwa do góry... pępkiem.

    Miłej niedzieli
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  5. #25

    Domyślnie

    Olać izolację od gruntu, a oszczędności z tego wsadzić w izolację ścian i dachu. Tym sposobem mamy latem zimne podłogi a zimą ciepłe caałe 10 stopni. Starczą wiatraczki mieszające powietrze znad podłogi z reszta i zima mamy plusową temperaturę wnętrz Kominek z buforem ciepła i zarazem zbiornikiem WU. Dla przezornych jeszcze kable grzejne wzdłuz rur wodnych. To gdyby ciepło ziemii nie poradziło ekstremalnie niskiej temperaturze z zewnątrz czy wandalskiemu włamaniu

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    W naszej ofercie nie ma powietrznych.
    A gruntowe zwykle są tańsze jak 42 tysiące.
    Z buforem, odwiertami instalacą i uruchomieniem.

    Adam M.
    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dla dyletanta mam taką informację.
    PC gruntowa (markowa) z odwiertami i instalacją kotłowni i zbiornikiem na CWU, wykonana przez firmę za 42 tyś.
    Ale to nie jest koszt całego rozwiązania, drugie tyle trzeba władować w podłogówkę, bo nic innego przy pompie nie ma sensu. A jeżeli to parter z użytkowym poddaszem na stropie drewnianym? Oczywiście do grzejników też można podpiąć PC, ale to jest domek rekreacyjny który kilka razy trzeba podgrzać z 5 stopni do 23. Dlatego wszystkie niskotemperaturowe ogrzewania w tym przypadku nie są optymalne również z technicznego punktu widzenia. Poza tym gruntowa pompa ciepła pod względem inwestycji to jedno z najdroższych rozwiązań.
    Chyba nikt przy takim domu nie zdecydowałby sie na gruntową pompę ciepła, z autorem pomysłu łącznie.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Przy domu użytkowanym sezonowo wodne układy grzewcze to zwykła głupota i proszenie się o problemy. Instalacja wodna oraz cwu powinna być wykonana w taki sposób a móc wypuścić z niej wodę bez upierdliwości. Do ogrzewania wody w tym przypadku ogrzewacz przepływowy.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przy domu użytkowanym sezonowo wodne układy grzewcze to zwykła głupota i proszenie się o problemy. Instalacja wodna oraz cwu powinna być wykonana w taki sposób a móc wypuścić z niej wodę bez upierdliwości. Do ogrzewania wody w tym przypadku ogrzewacz przepływowy.
    Czyli DROGO ale bezpiecznie, bo ludzie nie umieją TANIO i bezpiecznie?
    A o suchej podłogówce na drewniane stropy to Wy słyszeli?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Ale to nie jest koszt całego rozwiązania, drugie tyle trzeba władować w podłogówkę, bo nic innego przy pompie nie ma sensu. A jeżeli to parter z użytkowym poddaszem na stropie drewnianym? Oczywiście do grzejników też można podpiąć PC, ale to jest domek rekreacyjny który kilka razy trzeba podgrzać z 5 stopni do 23. Dlatego wszystkie niskotemperaturowe ogrzewania w tym przypadku nie są optymalne również z technicznego punktu widzenia. Poza tym gruntowa pompa ciepła pod względem inwestycji to jedno z najdroższych rozwiązań.
    Chyba nikt przy takim domu nie zdecydowałby sie na gruntową pompę ciepła, z autorem pomysłu łącznie.
    Mniemasz, ale co się dziwić, jak dobrych rozwiązań tego typu nie widziałeś.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony