dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Monitoring wifi - kilka pytań

    Witam,
    W związku z pojawiającymi się kradzieżami oraz włamaniami w mojej okolicy chcę założyć 3 kamery.
    Do każdej z kamer jestem w stanie doprowadzić zasilanie ( tylko i wyłączanie ), transfer obrazu po wifi - co "serwera" -zapis na dysku HDD.
    Co do kamer - jedna z nich musi być dosyć precyzyjna, tak aby np z 30 -40m można było na niej odczytać nr tej pojazdu.
    Oczywiście kamery muszą działać w nocy + podgląd live przez aplikację lub stronę.
    Możecie polecić kamerę która sprosta zadaniom ? Są różne ale nic mi nie mówią ich dane. Szukam rozwiązania w miarę budżetowego.
    Wszystkie kamery będą zainstalowane na zewnątrz.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakim zadaniom? Przed złodziejem WiFi nie zabezpieczy, bo łatwo zagłuszyć. Jak sprawdzić, czy paczkę wrzuconą przez kuriera zeżarł pies, czy w ogóle nie wrzucił - każda.
    Jak samochod stanie prostopadle do kamery w dzień, to cień szansy na odczytanie rejestracji z 40m jest - w ruchu, w nocy lub pod kątem nie ma szans.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kamery wi-fi to tylko przeciw kradzieżom, typu "okazja czyni złodzieja" - czasem przejdzie przypadkowy lump, dobrzy coś interesującego na placu i w tym momencie kamery mogą go zniechęcić.
    Raczej nie pomyśli o zagłuszaniu
    Ale jeśli w danej okolicy grasuje zorganizowana szajka, to mogą sobie poradzić.

    Natomiast fakt, faktem - zagłuszenie kamery generuje alarm w sofcie monitorującym, więc jest to zawsze jakieś ostrzeżenie.
    Ciekawe też jestem, czy w momencie zagłuszenia kamer wi-fi zapisujących obraz na kartę SD zainstalowaną w kamerze ten zapis działa, czy nie ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-07-2020 o 12:55

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie w domu mam instalację alarmową opartą na czujnikach ruchu + podłączenie do firmy ochroniarskiej.
    Nie chodzi tu o sprawdzenie paczki, lecz podgląd przydomowy,
    Jeśli chodzi o odczytanie tablic - kamera jest pod kątem ok 30 stopni do podjazdu.
    Ogólnie jakich kamer szukać 2mpx ? 4 mpx ? nic mi to nie mówi a na pokazowych zdjęciach obraz mają ten sam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    4mpix z dobrą optyką

  6. #6

    Domyślnie

    OK, to teraz druga sprawa, kamery z centralką mogą się łączyć przez domową sieć wifi ? czy muszą tylko przez swoją ? chodzi mi o to aby podłączyć kamery do obecnej sieci wifi, a centralkę do routera - jest to możliwe ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony