dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Lightbulb Wnęka w pokoju o wymiarach 177cm x 82cm

    Witam,
    w jednym z pokoi mam wnękę o wymiarach 177cm x 82cm, gdzie ten dłuższy bok to przedłużenie jednej ze ścian pokoju. Jest to zatem wnęka głęboka i jednocześnie dość wąska. Wysokość wnęki jest standardowa jak wysokość pomieszczeń w całym mieszkaniu (około 255cm). Wejście do tej wnęki wygląda jak wejście do pomieszczenie, tzn. jest obniżone do wysokości drzwi. Po lewo do niej mam okno i kaloryfer. We wnęce włącznik światła i oświetlenie nad wejściem oraz 2 gniazdka.

    Czy ktoś ma może jakiś ciekawy pomysł jak zagospodarować taką wnękę?

    Generalnie myślałem, żeby zrobić z niej coś ala szafa, ale tak, żeby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń.

    Chociaż inne pomysły też mile widziane

    Z góry dziękuje za porady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podzielić między dwa pomieszczenia, robiąc normalną wneke na szafę?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    podzielić między dwa pomieszczenia, robiąc normalną wneke na szafę?
    Niestety ta wnęka jest całkowicie powiązana z tylko jednym pomieszczeniem.
    W załączniku dodałem poglądowo jak to wygląda na projekcie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	446326  

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to zrób wejście do wnęki od korytarza - wówczas masz wygodną garderobę. Z jednej strony półki (40 cm), z drugiej wieszaki (60 cm) i drzwi 77 cm.

    Albo podziel między korytarz a pokój.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	446330   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	446331  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-07-2020 o 11:12

  5. #5

    Domyślnie

    Pomysł ciekawy, ale jest jeden mały, choć istotny, problem, który eliminuje takie rozwiązanie. To są ściany zewnętrzne na wysokości 1 piętra w bloku. A dokładnie ta z oknem oraz ta przylegająca do niej ściana wnęki. Za ścianą, która nie jest zewnętrzna jest szyb windy

    Generalnie szukam rozwiązania jak tą wnękę ciekawie zagospodarować. Być może z wykorzystaniem jakichś przesuwnych elementów. Sam nie wiem...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Można chyba tylko iść w górę, kilka szuflad schodkowych a na szczycie regał na książki? Bo na jakąś leżankę miejsca za mało.

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm nie wiem czy pomogę.Nie wiem jakie jest przeznaczenie tego pokoju , w którym jest owa wnęka. Bardzo często spotykam się z opinią, że w mieszkaniach brakuje miejsc na przechowywanie odkurzacza, żelazka, deski do prasowania, suszarki stojącej na pranie itp i często te przedmioty upycha się gdzie się da.Nie wiem czy masz na to wszystko jedno miejsce i Ciebie te upychanie po kątach dotyczy.Jeśli tak to może zatem wykorzystać to jako pomieszczenie gospodarcze, bo naprawdę wygodniej jest mieć jedno takie pomieszczenie, gdzie wszystko masz "na kupie". Nie wiem jakie meble i jakie ich ustawienie planujesz w tym pokoju z wnęką, ale może można by było zrobić z mdf drzwi bez klamki co by wyglądała jak ściana? Otwierałoby się na prawo na zasadzie tip-one i byłaby to ściana i drzwi w jednym także elementem dekoracyjnym pokoju.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 17-08-2020 o 21:23

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Zgoda z „Sylw.” To świetne miejsce na schowek. Ważne tylko by sprytnie zagospodarować przestrzeń. Walizki, koce, składane krzesła dla gości, sezonowa garderoba, buty…

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony