dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dandez

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    26

    Domyślnie Trawnik Problem

    Witam Serdecznie, założyłem nowy trawnik, stare chwasty spalone roundupem, ziemia porządnie przeorana, wybrane wszelkie możliwe chwasty, trawa zasiana. Do 1wszego koszenia wszystko było w porządku jakieś pojedyncze perze mlecze, które udało się usunąć.
    Niestety z każdym kolejnym koszeniem zasiewało mi się takie coś
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chwastnica.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	446324

    i to w ilości, która uniemożliwia normalnie usunięcie tego i w wielu miejscach to dziadostwo przejęło trawę praktycznie.
    Wyczytałem, że jest to chwastnica. Z tego co się dowiedziałem, że jeśli to jednoroczna, wówczas wystarczy poczekać i po zimie zniknie sama, na 2-3 letnich tego nie ma już. Jeśli wieloroczna to może być problem, no i teraz pytanie czy ktoś na podstawie ilustracji może doradzić czy to wersja pierwsza czy ta bardziej kłopotliwa? Szukając w sieci po nazwach dla jednej i drugiej pokazuje te same lub podobne ilustracje.

    Pozdrawiam Serdecznie
    Piotr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet, jeśli to roślina jednoroczna, to przed zimą wysieje nasiona i też będzie problemem.
    Pomoże regularne, niskie koszenie przed jesienią.

    Natomiast, jeśli mają ją sąsiedzi, albo masz za ogrodzeniem łąki, nieużytki, to w zasadzie nie masz szans...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gleba wygląda na zbitą i gliniastą. To ułatwia opanowanie trawnika przez chwastnicę.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dandez

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    26

    Domyślnie

    gleba była wertykulatorem orana i była przerzedzona, po iluś deszczach się zbiła niestety. Co dziwne na drugim kawałku murawy gdzie gleba była mniej żyzna, tj więcej piachu w ogóle tego nie mam.
    Co do nieużytków to niestety przez ogrodzenie mam pola, łąki, raz do roku koszone przez kogoś, więc są chwaszczory. Zawiesiłem siatkę cieniującą na ogrodzeniu, żeby się od tego oddzielić, może to coś pomoże.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo trawnik powinien mieć glebę luźna, dlatego na piachu wygląda lepiej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony